poster

Sněhy Kilimandžára

 • USA

  The Snows of Kilimanjaro

 • USA

  Ernest Hemingway's The Snows of Kilimanjaro

 • Kanada

  The Snows of Kilimanjaro

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1952, 117 min

 • B!shop
  **

  Naprosto tezce opruz film, kterej se sice odehrava na spouste exotickejch mist, ale oznaceni dobrodruznej si fakt nezaslouzi. Tohle je od zacatku do konce silena nuda, kde se nic nedeje a vetsinou to probiha tak, ze si Peck vzpomene na nejakej zazitek nekde, tam si odkecaj svuj dialog, pak si vzpomene na jinej zazitek a odkeca se dialog jinde a tak furt dokola a jen minimalne to je spestreny necim zajimavym, typu lov a jedna skvele natocena valecna scena. Navic prostrihy na zranenyho Pecka leiziciho na matraci jsou naprosto otresny. Proste tu nefunguje nic, kamera sice ma k dispozici pekny lokace, ale vubec to nepusobi nejakym velkolepym dojmem, spis naopak, jak kdyz sedi nekde ve studiu, navic chapu, ze u skoro 60 let staryho filmu nemuzu cekat triky jak u Avatara, ale tyhle triky byly proste nekoukatelny. No a nejvetsi problem je pak herecky obsazeni, Peck je vetsinou zaruka kvality, ale tady hraje mizerne, navic vyfasnul tezce nesympatickou postavu a romantika mezi jakoukoliv z jeho tri zenskejch absolutne nefunguje a clovek by si misty az myslel, ze to jsou nepratele. Proste nefunkcni po vsech strankach a ztraceny dve hodiny.(20.2.2010)

 • Martin741
  ***

  Reziser Henry King /Starec a more, Bravados/ natocil priserne nudny a hodne otravny film, kde Peck neskutocne prehraval, spolu s tymi zenskymi, hocijako fajne boli. Atmosfera sa nekona, dobrodruzne to nie, napinave uz vobec nie - no a tempo - tempo je kadejake len nie dobre : zabudnutiahodny sivy, sedivy priemer : 52 %(4.9.2018)

 • mortak
  **

  Dvě třetiny filmu jsou hollywoodsky idealizovaným průřezem hlavních motivů Hemingwayovy tvorby a života (život v Paříži - Pohyblivý svátek, hunting - Zelené pahorky africké, válka - Komu zvoní hrana, toreadoři) okořeněná osudovou láskou a "Frigid Liz". Peck svého útěkáře před životem hraje skvěle, Gardner je křehce ženská, Knef frivolní - solidní tři hvězdičky. Jenže poslední třetina je vyjádřením mýtu o ženě spasitelce, která svou láskou a péči dokáže oživit i zmrzlého leoparda. Najednou ani Peck neví, jak tu šílenost uhrát, film ztratí tempo i jakoukoliv spojitost s Hemingwayem.(10.1.2010)

 • Faidra
  ****

  S Hemingwayovou povídkou to má společného asi tolik jako vřes s jabloní - obojí jsou rostliny a film i povídka jsou příběhy. Toť v kostce vše. Je možné, že bych se na to měla v zájmu důkladného posouzení podívat ještě jednou. Je taktéž možné, že jsem onehdy byla v jakémsi sentimentálním rozpoložení a Sněhy se ukázaly být tou správnou tabulkou čokolády. Přesto se neubráním a hodnotím je velmi slušně. Zatímco předlohu jsem přečetla a zapomněla, na film, na němž Hemingway zatratil vše kromě Avy Gardnerové a hyeny, jsem ochotná podívat se kdykoli znovu. Někdy asi člověk potřebuje věřit, že všem válkám, ztrátám, nedorozuměním, zoufalství, nemocím a trpělivě čekajícím supům navzdory amor vincit omnia.(31.7.2007)

 • ilclassico
  **

  Těžkopádná červená knihovna, pojednávající o strastiplném životě těžce se probíjejícího spisovatele, který své nezdary léčí tu lovem zvířat v Africe, tu dovolenou na Riviéře, či na býčích zápasech ve Španělsku, a samozřejmě střídáním žen. Co kniha, to nová žena. Těžký to osud spisovatele. Už dávno mě film tak nenudil jako tenhle. Opravdové melodrama si představuji jinak. V rámci žánru za 2,5.(26.6.2020)

 • - Producent Darryl F. Zanuck, který byl sám lovcem divoké zvěře, koupil práva na tuto povídku za 75 000 amerických dolarů. (Pavlínka9)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenné povídky (1936) Ernesta Hemingwaye. (Pavlínka9)