poster

Specialitka šéfkuchaře

 • španělský

  Fuera de Carta

 • anglický

  Chef's Special

Komedie / Romantický

Španělsko, 2008, 103 min

 • macetoma
  ***

  Příjemná komedie o homosexuálech. Příběh polechtá vaši bránici, aniž by došlo k zesměšňování gayů. Netradiční milostný trojúhelník on ( homo, ví to o sobě) + on (homo, tuší to o sobě) + ona (hetero, o tom první to ví, do druhého se zamiluje). Z tohoto schema vyjdou docela komické situace. Dávám 3 hvězdy.(23.1.2010)

 • dainio
  ***

  Svěží a vtipná španělská tragikomedie. Synopse příběhu o homosexuálním majiteli šéfkuchaře Maximovi, který netrpělivě čeká až dostane "Michelinskou" hvězdu a prožívá nový milostný vztah s bývalým profesionálním fotbalistou, mě již od začátku naprosto zaujmula. Navíc, když se do nově objeveného přítele i zamiluje Maxiho kamarádka a číšnice, tak se rozpoutá pořádná řádka svérázných situací a trapasů -- do toho si přidejte fakt, že bývalá manželka od Maxima umírá v nemocnici na rakovinu a obě jeho děti má nyní na starost. Jak to asi všechno dopadne ? Dostane Maximova restaurace prestižní ocenění ? Rozvine se vztah s novým přítelem bez komplikací ? Smíří se, se svými dětmi, které neviděl spoustu roků a vlastně je nemá ani rád ? To všechno a mnoho víc se dozvíte v této netradiční komedii, které vévodí výborný a charismatický Javier Cámara.(31.10.2010)

 • freddy
  ****

  Příjemná španělská komedie, která dokázala prozářit v mém obličeji světlo a v mé hlavě rozvířila jen samé pozitivní myšlenky. Tohle je ten druh filmu, u kterého jsem se příliš nesmál nahlas a který žádné velké výbuchy smíchu nevzbuzoval (i když několikrát jsem se taky docela hlasitě zasmál), ale zato jsem díky němu měl po celou dobu na své tváři nenucený úsměv. Takže z tohoto filmu mám velice dobrý pocit, rozhodně se jedná o kvalitní film, který nabízí pohled do světa homosexuálního majitele restaurace, který je shodou okolností otcem dvou dětí, které právě dostal na starost, protože jejich matka zemřela. Je zde samozřejmě více postav a řeší se toho zde docela dost, ale všechno to do sebe parádně pasuje a já jsem rozhodně rád, že jsem se na tenhle snímek podíval, protože toho rozhodně nelituji. Ale samozřejmě nechci nijak zapírat, hlavní důvod, proč jsem se na tenhle španělský film podíval byla účast jednoho z mých nejoblíbenějších španělských herců. Mám na mysli Fernanda Tejera, herce, kterého jsem poprvé viděl v seriálu Tady se nedá žít, kde hrál opravdu mistrovsky, a také jsem ho viděl v komedii Klub sebevrahů, kde taktéž exceloval. Zde má sice jen vedlejší roli, ale i tak je opět kouzelný a neodolatelný, on má zkrátka komediální role v krvi a umí vykřesat maximum i z malého prostoru. I ostatní herci stáli za to, Javier Cámara v hlavní roli zahrál taktéž kvalitně, stejně jako všichni ostatní zúčastnění. Takže s radostí tomuto filmu uděluji zasloužené a nadprůměrné čtyři hvězdy, které z mého pohledu znamenají 90%.(21.5.2010)

 • Olík
  **

  Španělská komedie o homosexuálním šéfkuchaři, jehož hlavním cílem je získat Michelínskou hvězdu, randí s bývalou fotbalovou hvězdu o kterou má zájem i jeho kolegyně z práce a navíc dostane do opatrování své dvě děti z rozpadlého manželství, o které nejevil spoustu let zájem a vlastně je ani nemá rád.(31.5.2010)

 • slunicko2
  ****

  Příjemná komedie o homosexuálním otci, jeho dětech, partnerovi a práci. 1) Tragikomedie není zrovna můj šálek kávy, ale v tomto případě to nějak nevadí. Možná proto, že nejde o tragédii skutečnou, ale jen jaksi divadelní, v melodramatickém podání, jaké latinos tak milují. 2) Film, který zobrazuje homosexuály poplatně klasickým stereotypům a současně zmíněné stereotypy demaskuje a demýtizuje, nemůže nedostat mou plnou podporu. Hlavní postava ztělesňuje klasická schémata, jak jsou gayové zobrazování a současně si z těchto schémat dělá legraci. Konečně, chce se mi zvolat, konečně někdo nevidí gaye jako hendikepované chudáčky ani z nich nedělá terč laciného humoru. Maxi je přirozeně afektovaný, vzbuzuje sympatie nebo nechuť ne pro své gayství, ale pro to, jaký skutečně je. 3) Přihoďte přitažlivého Benjamína Vicunu (s vlnovkou nad n - fotbalistu) a neméně pěkného Maxiho syna Junia Valverda, a máte o příjemné chvíle postaráno. 4) Jenom kdyby scénář nebyl tak povrchní, zápletky tak předvídatelné a schematické a celkové provedení tak soup operní. Snad někdy příště...(23.1.2010)