Drážďany se připravují na vystoupení populárního dua Tony a Tina, kteří mají na svém kontě nespočet populárních šlágrů. Pro Tonyho byl ale jeden hit song také jeho posledním. Kdo mohl usilovat o smrt zpěváka lidového žánru? Jsou za vraždou velké peníze, které se v hudebním byznysu točí? (Česká televize)

Crocuta

I já patřím k fanouškům německých krimi, Místa činu zvláště, ať už se odehrává v Duisburgu, Mnichově, Hanoveru, Berlíně nebo kdekoliv jinde a tak jsem se na drážďanský tým dost těšil. Bláhově. Kromě kriminální zápletky se tvůrci totiž rozhodli řešit především genderové stereotypy, postavení žen ve společnosti ovládané muži atd.atp. a vrahem je pochopitelně, jak se dalo čekat, osoba, které vadí cizinci, homosexuálové a mešity. Ústřední dvojice kriminalistek - jedna vulgární krkavčí matka a druhá semetrika ustavičně peskující a ryjící do svého partnera - jsou navíc tak nesympatické a protivné, že diváka dokáží otrávit spolehlivěji než kterýkoliv pachatel. Ta jedna * je jen a pouze za Drážďany, město stále krásné, i když díky té kolosální mešitě na břehu Labe už dnes vypadá tak trochu jako Istanbul. ()