Ježek

• Francie Le Hérisson (více)

Intelektuálská domovnice Renée (Josiane Balasková), předčasně vyzrálá jedenáctiletá dívka Paloma (Garance Le Guillermicová) a noblesní japonský gentleman Kakuro (Togo Igawa) tvoří ústřední trio této místy povznášející, místy cynické adaptace mezinárodního bestselleru Muriel Barberyové.
Debutující režisérka Mona Achacheová se nezdráhá dát do svého prvního filmu všechno: polichotit divákům, jak jsou inteligentní, odvyprávět odvěkou a příjemně staromódní pohádku o nenadálé lásce a navrch přidat kapku společenské kritiky. Výsledkem je půvabné, hluboce jímavé podobenství o potřebě žít bez předsudků. Herci jsou výborní, zejména Josiane Balasková, za jejímž téměř nehybným výrazem lze tušit bohatství kypících emocí. (oficiální text distributora)

lenny71

Krásný příběh, jehož filmové zpracování ale není ani zdaleka tak dobré jako jeho knižní předloha. Naprostá většina kouzla té knihy filmu naprosto chyběla. Jinak rozhodně doporučuji shlédnout ve francouzštině s titulky, mnohem lepší než dabing. ()

pet4

Milý a chytrý film, který, ačkoliv se v něm neděje nic převratného, pobaví, a ukáže, že život a lidé kolem mohou často a nečekaně překvapit, když je chcete doopravdy poznat. Baví mě tenhle zpúsob vyprávění příběhu, který se skládá ze zdánlivě nezáživných momentů života, které ale dohromady vykreslí postavy lépe než by to dokázalo dlouhé mluvení. ()