Horory nemají nic společného s logikou. Jsou o temných trhlinách hluboko v lidské duši, o strachu a obavách, ukrývajících se v neproniknutelných stínech poraněných lidských myslí. A italský režisér, scenárista a mistr šokujících úderů na lidský klid Frederiko Zampaglione si toho je vědom. Jeho autorský horor z roku 2009 je příběhem Davida, v podání Jakea Muxworthyho, mladého vojáka, který se po odsloužení své mise v Iráku vrací domů a rozhodne se, že tíživé vzpomínky na válku nejlépe zažene menším dobrodružstvím v podobě cesty po celé Evropě na sedle horského kola. Na své pouti pak uprostřed lesů potkává sympatickou Angelinu, a protože si padnou do oka, vydají se poznávat místní ponurou krajinu spolu. Brzy jim ale zkříží trasu legenda, lokální mýtus, který se sice na první pohled jeví jako povídačka pro děti, ale záhy začne doznávat děsivě reálných rozměrů. Všechny hrůzy prožité ve válečné zóně se rázem stanou ničím proti setkání s tajemným Mortisem, který je jen důkazem toho, že realita svou krutostí mnohdy předčí jakoukoli noční můru. (oficiální text distributora)

wampire23 odpad!

Megabrak. Jediné čo ma napadá. Trtko dr. Mengele v podaní ,,Belu Lugosiho" si spravil italský Hostel s partiou z lesa, trošku pipi grilu, trošku yperitu a otvoril oko dokorán. Potom však všetko naberie nový spád a dočkáme sa twistu, aký sme v dejinách filmu zrejme ešte nevideli. Toto by natočil lepšie aj Uwe. Nechápem ako takéto filmy môžu vôbec vznikať a tvorcov by som trestal basou. Znechutený a smutný, že som premrhal hodinu svojho života (keďže pár minút som musel už preklikať). A to boli kedysi talianske horory celkom pozerateľné. ()

Hapretor

Zajímavý nápad. Který je ale, bohužel, viděn po x-té. A přišlo mi to nedomyšlené. Co tam teda dělal ten vychrtlý úchyl?! Ten do distorze reality onoho vojáka nezapadal. Nebo celý snímek má mnohem větší symboliku než jsem schopen pojmout? Může být. Ale snímek mě natolik nezaujal a nesednul jsem si z toho na zadek, abych byl tedy přinucen nad tím přemýšlet. Viděl jsem, zabavil jsem se, vypnul jsem. ()

Junys

Mladý muž cestuje na kole a jeden večer mu spadne stan z útesu. Naštěstí narazí na mladou dámu se kterou stráví noc a vyrazí na kole s ní. Když si prohlíží přírodu uvidí srnky a lovce, aby zachránili srnku tak na ni zařvou a lovci je začnou honit. Jenže to není všechno... - Ten záporák vypadá fakt jako strašně, možná i trochu směšně (nemůžu si pomoct ale strašně mi připomíná Aleše Bejra :D) Ze začátku pěkná příroda a pak jen tajné experimentálně-mučící místo. ten konec hodně slabý... Prostředí 8/10 Herci 5/10 Příběh 4/10 Atmosféra 4/10 ()

Rathalos

Shadow je taliansky horor,ktory ma prijemne prekvapil,nahanacky v lese a mucenie patri k mojim oblubenym cinnostiam v tomto zanri,taktiez potesila pritomnost herecky Kariny Testa a koniec bol dost necakany,takze za mna 4 hviezdicky...:-) ()

Shanen29

Pokud se poleví v polovině velmi dobrého filmíku,jde to celé posléze do kopru a to je bohužel slabina u většiny snímků. ()

dannyd14

Nepochopil som či bol zámer tvorcov diváka pobúriť, prekvapiť, šokovať alebo neviem čo, ale záver potopil celú stopáž filmu a (ne)usilovnosť o atmosférický horor v tajomnom lese. ()

Pitryx

A pak že to nejde. Ale jde. Totiž natočit film na ojeté téma trošku jiným způsobem. Je veliká škoda, že snímek zhruba po půlhodině ztratí tempo, ale zato se dějí jiné zajímavé věci. Když k tomu připočtu počáteční záběry na krásnou přírodu, musím jít s hodnocením výše, protože film budu chtít jistě vidět podruhé. Děj není nikterak zbytečně složitý, míří tam kam mířit má, tedy aspoň si to divák myslí. No a závěr je vlastně taková třešnička na dortu, i když musím zase kriticky uznat, že ne každému se právě tento konec zalíbí a že ne každý jej bude akceptovat. Ve výsledku to vidím prozatím na vyšší hodnocení a uvidíme, co s ním udělám po nějaké době. 201408177043/7431 ()

Mamlas odpad!

Cyklisti vs. lovci, resp. cyklisti a lovci vs. magor. Trapný to film ostudné amatérské úrovně, prakticky nedívatelný ani z části, vypnuto. (2%) ()

pivomamrad

Začátek výbornej, prostředek podprůměr a konec odpad. I kdyz má film pouze 75minutovou stopáž, hrozně se vleče a divák má co dělat aby neusnul. Mučeního taky moc nebylo. 30% když jsou ty vánoce :-D ()

spawnxp

Z kraje dobrý: krásný hory, dobře natočeny biky, sympatická hrdinka Angelina (Karina Testa - např. Frontier(s), 2007), fakt hnusný záporňáci co chtěj zabíjet roztomilý srnky (pravda, tak to už zablikala červená) ale pak se to rozjelo, hunting v lese, pokus o znásilnění a předfinále - pan chirurg v kožeňákách co olizuje žáby, vypadá jak Mr.Homn ze StarTreku a má svý gore libůstky... No a pak bum bác a "rejža" Zampaglione vybalil ten svůj uhozenej scénář celej. Nevěřil jsem vlastním očím. Za ty kopce bod, jinak iritující odpad. ()

Pollita

Týpek z metra (Creep 2004) se umyl a přestěhoval do lesů. Creep mě vždy děsil, neboť to byl jeden z prvních hororů, které jsem viděla. Proto jsem chvílemi tajila dech i zde. Bohužel po pár minutách všechen děs přešel a začalo typické kdo uteče vyhraje. Konec - totální výbuch - asi jako ten granát na závěr. Za prvotní nadšení a mírné Déjà vu 3 * ... ()