Revanš

Steve Golin

Rick Russell

Kostýmy:

Caroline Harris

Trochu iný film ako SEXY BEŠTIA, ale rovnako dobrý. Je to divadelná psychlogická konverzačka o láske, ktorá je drsná a pri tom citlivá. Britská elita si to užíva. Jedná sa o tažší film, ale ak to porovnám s Friedkinovou divadelnou adaptáciou CHROBÁK, je to pozerateľnejšie aj pre "obyčajnejších" divákov... Mne tá hodinka a pol v jednom byte ušla neuveriteľne rýchlo... Ak chcete komerčnejšiu vzťahovú konverzačku, skúste radšej LONDON...(2.2.2013)

Dal jsem sice 4 hvězdičky, ale je to tak na 3,5. Víc jsem sepsal na mém blogu. Mimochodem tam najdete i český trailer. Psychologické drama o síle pomsty/odpuštění s několika vtipnými momenty a slabším příběhem, kde se hlavně mluví, mluví, mluví. Hraje tam ale Ian McShane (a nezklamal mě), takže to pro mě byla jasná volba.(18.12.2010)

divadelná konverzačná dráma veľmi zvoľna nadväzujúca na debut jonathana glazera sexy beast poskytne celkom pekný vizuál (debutujúci režisér je fotograf), pár svižných dialógov a hereckých výkonov (britská divadelná elita), ale polanski, prípadne dvanásť rozhnevaných mužov, sa v tomto prípade nekoná, aj keď východzia situácia a "zápletka" je žánrovo celkom originálne skonštruovaná;(16.4.2012)

Rayi Winstonovi přizná manželka nevěru a úmysl ho opustit, tomu rupne v bedně víc, než zdrávo, a tak zavolá své nejlepší kámoše, unesou jejího nápadníka a pak se dohadují co s ním. Jako mučit, zabít a tak. Téměř celý film se odehrává v jedné místnosti a jen sem tam se podíváme někde jinde. Má to lahůdkové obsazení plné starých drsňáků od Winstona, přes Wilkinsona, McShanea až po Hurta, kterému líta fuck, shit, cunt a bitch od pusy raz dva. Jenže scénář je hodně mělký a v poslední třetině přicházející s halucinacema a divák je zmaten, proč a jak. Konec pak vyšumí do ztracena. 6/10 hlavně díky obsazení.(12.8.2010)

Očividně ne každá britská kriminálka je epesní. Tohle se celý týkalo jenom kecání (ačkoli se to několikrát přiblížilo kvalitě "Rosencrantz & Guildenstern Are Dead") a jinak nic moc. A jamile se tam objevily ty psychózní stavy tak jsem věděl, že si to do TOPky nedám. Stopáž byla ideální, víc sprostejch slov jsem v jednom filmu dlouho nesylšel a film jako takovej celkem ušel. Ale to na víc jak 3 hvězdy nestačí.(15.1.2011)