Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

Lenny&Carl

Udělat v našich podmínkách celovečerní animovaný film je heroický výkon. A za to si minimálně jednu hvězdu zaslouží. Druhou bych dal za styl s jakým byl citlivě převeden komiksový styl do filmu. Nyní ke zbytku: Popravdě je pro mne hodně těžké hodnotit tento film, nemohu mu po formální stránce nic vytknout, jen mě prostě nebavil..... Popravdě mám problém zjistit, v čem je zakopaný pes. Příliš mnoho dialogů je animáčova smrt, pokud to nejsou fóry- dobré fóry. Nejspíš to bude scénářem, který jen ukazuje co už bylo viděno tisíckrát a novou originalitu taky nepřináší. Jako by ten film neměl hloubku, poselství... ()

Jorge K

Tak na Čtyřlístku vyrostl kde kdo, takže jsem považoval tak trochu za povinnost se jít podívat. Dospěláckou optikou je to opravdu slaboučké, nějak jsem si na tom nic nenašel, ani výtvarně, ani dějově, ani to není nijak zvlášť dobře namluvené. Jedna hvězdička stačí, ale nakonec je to jedno, jestli jedna nebo dvě, dospělé publikum film asi neosloví. ()

pajapeta

Děti se málo smály, to mě mrzí možná víc, než chupacups a tvaroháček. Vyjma těchto vyloženě rušivých reklamních vsuvek jsem film sledoval především s dojetím a po očku sledoval syna - tvrdil, že se mu to líbilo - nejsem si jistej. Bohužel. Taky jsem se občas zasmál, taky málo. Nicméně příběh poměrně svižný, dabing príma a postavičky prostě miluju, celkem tedy průměrné hodnocení dva a půl + půl hvězdy za ten sentiment. ()

Stanik

Dětičky určitě pobaví a na vlastní uši jsem v kině slyšel, že se u tohoto filmu i zasmějí a líbí se jim. Ovšem ty reklamy!...Rychlé špunty, lízátka Chuppa Chups a mnoho dalších, můj celkový dojem z filmu poměrně zkazilo. Vtipu a vlastně takové narážce na policisty se zasmáli hlavně dospělí. Vtip a nápad ve filmu patrný byl, jen ty reklamy mě víte co. Animovaný film pro děti má být přeci pro jejich radost a potěšení a ne, aby se jím propagovaly reklamy! Mysleli si snad autoři filmu, že předem neuspějí, ale vydělají alespoň na reklamách?!! To sráží mé celkové hodnocení dolů, ovšem jsem velkorysý. 80% Pokud chcete vidět Pribiňáčka na kole, máte jedinečnou příležitost! ()

JUK_JANA

Množství PP takové, že pak skutečnost, že zobrazená "Banka Profit" neexistuje působí až nepatřičně. Děsivé. Animace vydařená, hudba báječná a ta plejáda českých herců, kteří film namluvili úžasná. Některé jsem ani nepoznala, v titulkách se pak divila - ale už nebudu je mít šanci poznat znovu, díry v logice příběhu (kámen a hlavně antikámen, o jehož vlastnostech se ti dva výtečníci dozvěděli neznámo jak) tak velké, že by jím projel náklaďák mě nelákají k druhému shlédnutí. ()

kikokano

Hodnotím 3 hvězdičkama a to proto, že film je pro děti dobrý ALE jenom proto že nevidí skryté poselství a to poselství je reklamní .Když ze začátku přijede veselý pribináček , rozdá své "skvělé" zboží a ani nechce peníze, myslim,že mu živnost brzo zavřou.A pak zachránce chuppa chupps podrazí nohy policistum,který honí čtyřlístek.Zamyslím se a pomyslím, není tento film vytvořen jen kvůli tomu aby se dostal do hlavy dětí.Pane Němečku,k čemu jste se to upsal.Příběh je originální i pěkná kresba ,ale nezajímavý.Držte se své komiksové práce a filmy klidně dělejte ,ale ne tohoto typu. ()

Elmira

Mé dceři se film líbil. Je sice v předškolním věku, takže asi moc nepochytila děj, ale asi ji některé inteligentní gagy pobavily, když se v kině s ostatními dětmi smála. Takže hlavně budu film hodnotit z jejího dětského pohledu a nebudu tady psát bláboly jako někteří, kteří zapomněli, že tento animovaný film je určen především pro děti! Děj filmu je docela složitý (cestování v čase), snad ho děti školního věku pochopily :-). Prolínají ho i jiné kratší děje, které se pak nakonec střetnou. Animace je skvělá. Opravdu povedená - postavičky Čtyřlístku oživly! Trošku mi ve filmu vadily reklamy, ale naštěstí je dcera hned vypustila z hlavy a já taky :-) Jde asi vidět, že tento projekt byl dost finančně náročný a proto musely hledat i peníze jinde :-( ()

melica

Nic moc jsem od toho nečekala, přesto je dojem velmi rozpačitý. A to mi ani tak nevadil product placement, kterého tam vůbec není tolik, kolik jsem čekala (ale když se objeví, do očí doslova mlátí). Vadil mi především děravý, překombinovaný a nesoudržný příběh, nechci-li se už uchýlit k hodnocení pronesenému svým doprovodem: "To mělo nějakej příběh?" Zvláště linie se zloději cihel je násilím přilepená a ani prolínání minulosti se současností moc nefunguje. Proč scénáristé raději nenechali Čtyřlístek pobýt v době Rudolfa II. a prožít pořádné dobrodružství tam? Dál bych vytkla zcela zaměnitelné hlasy kluků ze Čtyřlístku, v kontrastu s jako vždy skvělým Lábusem v roli magistra Kellyho se úplně ztratili. A s ohledem na malé diváky mohly být vtipné hlášky na cedulích zahrnuty do dabingu, aby jim to nemuseli číst rodiče. Animace je ale povedená, a tak budu před druhým dílem zřejmě váhat, jestli to ještě jednou zkusím. ()

Hanniball

Zhmotnění největších hrdinů mého dětství. A jestly někdo držkuje že to má bídnou animaci tak ať si uvědomí že to není americkej animák za 200 milionů a přesto je to lepší než polovina téhle americké předražené produkce :) ()

legenda

No docela dobrý no zápletka je docela dětinská no.ale největší mínus toho filmu je asi ta grafika moná bi to mohli udělat v grafice jakou mají např. simpsnovi nebo spongebob. ()

mikehoblog

Tak jsem shlédnul na DVD z Tesca. Jasně, není to nějaká naprosto krutopřísná a omračující bomba (o kolika filmech vlastně můžeme tohle říct?), ale......JE TO ČTYŘLÍSTEK! To už samo o sobě znamená například pro mě docela dost. Na Čtyřlístku jsem vyrůstal, a dosud ho mám předplacený (protože proč si nechávat ujít nová čísla, když sbírka starých čísel je z větší části kompletní?). Není to sice už takový šlágr jako to býval, ale to kouzlo to pořád má. Tady nejde o to, že je tam PP (toho jsem si téměř ani nevšiml....až na Pribikocúra), tady jde o to, že je to nově přetvořená klasika. A takový pokus se musí ocenit, obvzlášť, když animace vypadá takhle pěkně. Uznávám sice, že ke konci už mi to přišlo strašně zdlouhavé, protože tvůrci, a to si řekněme na rovinu, film natáhli co to dalo. Takže je to bohužel chvílemi nudné. Chvílemi je to zase překombinované............každopádně já dávám za **** (respektive 3,5*, ale to tu nejde), protože ten příběh se mi ani jako komixová kniha nelíbil tolik, jako ostatní, takže bych raději viděl zpracovaný jiný příběh (Poklad kapitána Kida, příběh z PC hry Čtyřlístek a strašidelný hrad.....), ke všemu to natahování a spol.. Jako celek se mi to však líbí, a kdyby to mělo takové grády, jako první půlhodina, dám 5* ani nemrknu. Takže hodně štěstí Čtyřlístku, a doufám, že se dočkáme nějakého dalšího filmu. ;) PS: Pro ty, co se stejně jako já divili, že je na věži chrámu sv. Víta mechanismus orloje, tak ono tomu tak očividně skutečně je (viz tato galerie - http://zhola.com/praha/cz.php?st=interierVitGallery). ;) ()

marky.04

Jako malá jsem pořád četla komiksy, takže jsem se musela podívat. Příběh celkem šel, ale spíš než jako zdlouhavá a zamotaná pohádka, mi to přišlo jako reklama na Pribináčka a na Chupa Chups. Což asi nejsem jediná. Animace nic moc. Dabing se mi taky nelíbí. No, i dětem bych raději pustila něco jiného. Česká kinematografie na tom není zrovna nejlíp a tak dávám přednost americkým animákům. ()

Ranulf11

Ach ta reklama ve filmu, z toho se mi zvedal žaludek, asi bez ní už nemůže žádný film v České republice existovat. ()

Fraktální

Jako malej sem čtyřlístek hodně četl ...ale houby si pomatuju, takže není s čím srovnávat... Film mi přišel docel průměrný, trošku bez nadledu.Taková pěkná neškodná pohádka na nedělní ráno. Pro mě asi nelepší moment -policajti v autě na náměstí ...hezký jsou ty archteypy jak Táborský mluví sluhu, Lábus padoucha a tak... PS: Fifinka je fakt kus, to by si jeden nechal říct... :-) ()

JARDAHONDA

"Král Rudolf II. v nesnázích ?! Kámen mudrců v nepovolaných rukou a ledová skáza na krku?! S tím vším si musí poradit Čtyřlístek na filmovém plátně. Tahat krále Rudolfa z různých malérů není snadný oříšek, protože se v naší přítomnosti pohybuje jako slon v porcelánu!" Filmový příběh nabízí : Dobrodružství, napětí, nebezpečí, ale i spoustu humorných a gagových situacíl, jak jsme u Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Pindi zvyklí. ()

bratr_jezek

Tak naplnění očekávání zfilmované legendy u mne uvízlo někde na půl cesty. Grafika se mi líbila, vtipné scény ze začátku mi rozehřály srdíčko. Jenže pak přišlo také zklamání. Za prvé se scénář rozšiřuje o zbytečné motivy (celá ta krádež zlatých cihel), já bych radši nechal víc potrápit Rudolfa naší dobou (z mnoha vynálezů dnešní doby by se dalo vytěžit víc legrace) nebo víc potrápit Fifinku s Piňďou v rudolfínské době. Za druhé bych se vykašlal na tak okatě servírovanou reklamu (pošta, televize, lízátka, pribináček). Děti to nepochopí a rodiče mají reklamy plné zuby z televize. ()