Komedie o oslavě zlaté svatby, která se tak trošku zvrtla… Staří manželé chystají velkou rodinnou sešlost. Manžel přemýšlí, čím by své ženě udělal radost. Při pochůzce městem potká starého kamaráda a popijí spolu nejednu sklenku. Po dávce alkoholu muž vymění svůj zánovní kabát za kožich s liščími hlavičkami pro ženu, domnívá se, že ji tím potěší. Jenže ten dárek se jeho manželce pranic nelíbí a na muže se rozhněvá. Manželé se pohádají, vyčtou si první poslední, a nakonec se rozhodnou oslavu zrušit. Muž chce rozvod „pro nepřekonatelný odpor"… Jan Pivec v postavě nerudného bručouna s dobrým srdcem získal za tuto roli Cenu za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním televizním festivalu Zlatá Praha 1968. Televizní klasiku samozřejmě zdobí také výkony jeho hereckých kolegů, především Jiřiny Šejbalové a Bohuše Záhorského. (Česká televize)

vinducha

Spojení geniálního herce J.Pivce a geniálního režiséra F.Filipa nemohlo dopadnout jinak , než takovýmto komediálním skvostem. ()

motyka52

Koncert Pivce, Šejbalové a Záhorského. Krkolomná cesta k oslavě zlaté svatby, která se nakonec musí obejít bez chlebíčků, je neskonale zábavná a civilní herectví zmíněné trojice je toho hlavním důvodem. A těch hlášek. "Za to jsem pane celej život neschůzoval!". ()

Peregrina

ooo, ty jsi omládlla o jeden až o dva roky.....:-D Neurážejte nás, vy, vy Loďaři......Tak to je ještě vo trochu horší, než když se narodil Josífek....to jsi byl pryč tři dny a pak jsi se vrátil s vopilým, ano, s vopilým Františkem a přinesli jste mi voškubanou husu na usmířenou!!! Nezapomenutelná estráda Pivce a Šejbalové. Naprostý skvost......třeba jen scéna se schováváním příšerného kožichu, kde Pivec skoro rozbije celý byt nebo jak si Pivec povídá u výlohy, zpoza které na něj mává František...Jeee, to kdybych byl věděl, že tu bude František, to bych sem nešel...to bych sem teda nešel..no ježišmarjá, von de ven....no tohle věděěět, ježišmarjá....ahoj Františku!!!! -D Nádherný film ()

PORTER44

Povedená komedie s hereckou trojicí Pivec,Šejbalová,Záhorský ,povedené scény nákup kožichu,pak pokus o jeho úschovu,společné bydlení Pivce a Záhorského a nakonec sešlost rodinky. ()

Scott67

Tak tohle je naprostá bomba. tak jsem se dlouho nezasmál. Tak dlouho jsem to neviděl, že bych si mohl myslet, že to vidím poprvé. To bych si ovšem nesměl z dětství zapamatovat ten geniální kožich s hlavama ! Takhle má vypadat komedie ! ()

Stanislaff

Mám na DVD a je to pro mě stále nestárnoucí a skvělé. Úžasný pan Pivec, pan Záhorský a paní Šejbalová. Často se dívám a je to vždy pohlazení na duši. Pan Filip měl ve své tvorbě vše špičkové. Dnešní tvorba v České televizi nestojí za to, abych se na ni díval ani jednou. Bohužel. ()