Láska jako trám (TV film)

Komedie

Československo, 1967, 90 min

Již dlouho jsem se tak krásně nepobavil. Jde o oslavu zlaté svatby a vše se to tak krásně zašmodrchá, aby se to nakonci pěkně rozmotalo. Pivec - Záhorský - Šejbalová = švédská trojka počesku. Tomu se nedá nesmát. "Cože kvůli tomuhle hadru já si bral 2 dny dovolený. Maminko to si se neměla urážet, ale rovnou to hodit do popelnice".(26.1.2005)

Jiné vydání Homolkových, tentokrát nejen maloměšťáckých, ale i dokonale zdětinštělých ve svém egoismu stáří. Je pozoruhodné, že partnerské hry na prosazování svého a následné žehlení roztržek trvají po celou dobu partnerství. Že by to ty partnery pořád bavilo? Jo, mimochodem Al Bunda partnerským vztahům neříká láska, vlastně jim neříká nijak, a manželka Peggy je pro něj něco jako dobře padnoucí dlouho používaná baseballová rukavice - "je stará, oblezlá pavučinama, ale má pro mě kouzlo, stejně jako ty". Dodáme "lásko moje" :-)(6.10.2011)

Reziser Frantisek Filip /Ikaruv Pad, Tazni Ptaci, serial Chalupari/ natocil vybornu ceskoslovensku komediu, ktorej suverenne vladne duo Jan Pivec a Jirina Sejbalova/. Humor je na urovni, tematika vyrocia zlatej svadby ma hodne do seba a nuda bola sympaticky stlacena na minimum. To su nespochybnitelne silne atributy filmu : 94 %(29.9.2015)

ooo, ty jsi omládlla o jeden až o dva roky.....:-D Neurážejte nás, vy, vy Loďaři......Tak to je ještě vo trochu horší, než když se narodil Josífek....to jsi byl pryč tři dny a pak jsi se vrátil s vopilým, ano, s vopilým Františkem a přinesli jste mi voškubanou husu na usmířenou!!! Nezapomenutelná estráda Pivce a Šejbalové. Naprostý skvost......třeba jen scéna se schováváním příšerného kožichu, kde Pivec skoro rozbije celý byt nebo jak si Pivec povídá u výlohy, zpoza které na něj mává František...Jeee, to kdybych byl věděl, že tu bude František, to bych sem nešel...to bych sem teda nešel..no ježišmarjá, von de ven....no tohle věděěět, ježišmarjá....ahoj Františku!!!! -D Nádherný film(20.7.2011)

Herecký koncert Jana Pivce a Jiřiny Šejbalové, na který se dá koukat stále a kolem dokola. Skutečná horoucí láska, která přetrvá půl století, je dnes velmi vzácná. Při shlédnutí v nemocnici mi málem popraskaly od smíchu štychy... Proti vzájemnému citu obou rodičů je tu velmi vkusně ukázána lhostejnost tehdejší mladé generace; pořád se cosi opakuje.(30.9.2015)

• Jan Pivec

• - Ve scéně, kdy Rudolf (Jan Pivec) leží v posteli Františka (Bohuš Záhorský), ji svou velkou postavou zabral celou. Aby si k němu mohl František přilehnout, musel jí nechat režisér Filip nastavit. (pávek)