Gunther Strobbe je třináctiletý chlapec, který vyrůstá se svým otcem Marcelem, třemi strýčky a babičkou. Strobbeovi nejsou jen tak obyčejná rodina - Marcel si přivydělává jako poštovní doručovatel. Protože se však na jeho trase vyskytuje hned několik barů, dokončit štaci je pro něj leckdy skutečnou výzvou. Jeho bratři jsou zase násoskové a povaleči tahající peníze ze své matky, která je příliš laskavá na to, aby jim odepřela svůj skromný důchod. Muži v jeho rodině se celé dny opíjejí pivem a ládují klobáskami, rozbíjejí věci, dělají si legraci z ostatních lidí a uhánějí ženy. O mnoho let později se dospělý Gunther, který se nyní živí psaním, ožení a čeká se svou manželkou syna. Vidina nových povinností jej však náhle začne děsit, a tak vyhledá Marcela a jeho bratry, aby mu udělili pár zaručených rad – přestože téma otcovství zdánlivě nepatří mezi jejich nejsilnější stránky. (Cinemax)

Meescha

Jediný film, který jsme na IFFKV 2010 stihli a tentokrát jsem hodně vybíral. Po filmu jsem byl nadšený a čím víc jsem nad filmem přemýšlel, tím víc se mi líbil. Způsob vyprávění, zajímavé postavy (občas trochu přehnané, ale to tam přesně patřilo), k tomu surové vyobrazení vlámského venkova, trocha filozofických zamyšlení (naštěstí se nesnažila moralizovat, jak tomu v jiných filmech bývá) a v neposlední řadě jsem se i pobavil. Myslím, že by na Psance osudu měli zajít čeští režiséři a přiučit se, takhle se dá natočit levný, vtipný a přitom realisticky krutý film... ()

zdenzo

DRSNÝ BELGICKÝ VIEWEGH Stojí za to se po čase podívat na belgickou kinematografii. Příběh chlapectví v rodině, kde se chlastá Premier League. Vtipné leč drsné historky z prostředí ekvivalentu belgických voličů našeho SPD, Zemana a ANO. Zvláštním způsobem však knižní předloha umí chytit za srdce. 3,7* ()

Víteček

Komedie je zde spíš okrajovým žánrem a když už, tak hodně hořká. Člověk alespoň vidí, že jeho rodina ještě nebyla tak hrozná. Kvalitní podívaná, která stojí za vidění to je, ale celkově jsem měl pocit, že to ještě potřebovalo vybrousit, aby to bylo opravdu dokonalé. Oceňuji neklišovité rozřešení zápletky s dítětem. Působila opravdověji, než co bych čekal. ()

kokofek

Co tě nezabije, to tě posílí! Psycholog Stanislav Levi zastává názor, že špatné dětství přežijí bez úhony jen velmi silní jedinci.Ti ostatní mají vcelku určeno jak se bude jejich život odvíjet. ()

tenista57

Tři hvězdičky-víc ne. Co dodat? Ne každý má to štěstí vyrůstat v harmonické rodině. Hlavní hrdina filmu takové štěstí opravdu neměl. Ale zase měl literární talent, a tak se z něho stal úspěšný spisovatel. Mnozí nemají fungující rodinu ani ten talent a jsou na tom hůře. Nevím, mě nějak filmy o lidských závislostech na alkoholu nebo automatech moc neberou. Toť vše. ()