Amer

Anin život určujú tri kľúčové zmyselné momenty. Jej telesné hľadanie kolíše medzi realitou a pestrými fantáziami, ktoré ju čoraz viac ťažia. Ruka, zahalená čiernou čipkou, jej nedovolí kričať. Vietor jej nadvihuje sukňu a hladí ju po stehnách. Čepeľ sa dotýka jej pokožky. Kam ju táto chaotická, mäsožravá cesta zavedie?
Film môžeme vnímať ako poctu krvavým talianskym giallo hororom 60. a 70. rokov, no je silne ovplyvnený aj naratívne kryptickým surrealizmom režisérov ako napríklad David Lynch. [MFF Cinematik 2010] (oficiální text distributora)

PfefferSalz

Když člověk umí filmu naslouchat a přijímat to, co mu ten chce dát, musí pro něj být Amer zákonitě božským pochutnáním. Snová scéna malé Any napojená na proces dospívání je až orgasmická. Jak už tady vzpomněl Dan - dítě Švankmajera a Dálího převtělené do filmu s příchutí oliv. Amer je nejen důstojným ohlédnutím za giallo žánrem, je něčím víc. ()

NeosinneR

[MFF Cinematik 2010, Piešťany] Snažil som sa v tom nájisť niečo ... hocičo, no márne. Prvky hororu tomu dodávali veľmi príjemnú atmosféru, vizuálne spracovanie bolo unikátne, len teda bez deja, či pointy. ()

Ixbalanke

Vskutku hodně divný film. Je to příběh dost divného vnímání jedné holčičky-dívky-ženy. Začátek byl hodně strašidelný a působivý. V druhém věkovém období se atmosféra zcela mění a objevuje se tu zcela zvláštní prvek - vnímání ženského těla ženou samou a okolními muži a její pocity o tom jak ji muži vnímají (jak na ni čumí:). Ve třetím věku zjistíme, že jí asi úplně hrabe a zabije sama sebe (si myslím). Kamera je VELMI originální a působivá ale ke konci jsem měla co dělat, abych neusla (ale možná to bylo prohýřeným včerejším večerem:). ()

Disease

Dokonalá forma s velmi dobře utajeným obsahem :-) No ale co, koukalo se na to dobře a místy horrorová atmosféra a místy erotické dusno je parádní! ()

Omnislash

snazil jsem se, opravdu snazil, ale neslo to. film je na me nejspis prilis artovy. provedeni samotne je vice nez zajimave, ale k cemu to, kdyz obsah me vetsinu casu uspaval ()

totalySICK

Začátek s holčičkou výborně hororový, napínavý... i když už tady mě štvalo zbytečné natahování a opakování některých scén... pak se to nějak vytrácelo a poslední polovina s dospělou protagonistkou za mě už jenom natažená nuda. Ne, ani na konci jsem se nebála - to bych se musela s hlavní hrdinkou aspoň trochu sžít, ale byla mi úplně ukradená :D Dokoukala jsem to jen, aby se neřeklo - když už jsem to vydržela tak dlouho :D ()

Johny M.

audio-vizuálně krásné - to ano! o čem to bylo - nevim. a co to má společnýho s Argentem, resp. giallem netušim. jednou stačilo... ()

Al44...

Vizuálně velmi nápaditá a na první pohled téměř uchvacující podívaná. Bohužel dějová linie (téměř němého) filmu je podávána naprosto nečitelnou a velmi těžkou formou. Následkem toho jsem se po velmi dobrém začátku začal docela nudit. Snímku neprospívá ani naprosto přetažená stopáž. ()

fililipekk

Pozor, pozor, oslava filmového umění může začít. Máme tady tři příběhy, opravdu skvěle úžasně vhodnou hudbu a různé zvuky či pazvuky a k tomu všemu samozřejmě nemohu zapomenout na suprově psychedelní záběry. Jak to hustě začíná tak to hustě končí- tenhle film mě prostě hodně dostal, jsem neskutečně rád že se takové kousky točí. No prostě jednička s hvězdičkou, v tomto případě s pěti. ()

1985lula

Ohromujúci a dych berúci zážitok z atmosféry, (hlavne) zvukov, obrazov...pohrávanie si s divákom a jeho fantáziou. Aj napriek absencii dialógov (tie 3-4 vety ani neberiem v úvahu) je to majstrovské audiovizuálne dielo. Takmer celú dobu veľmi slušná mrazivá atmosféra vyvolávajúca úzkosť. ()

rivah

Barvité, fantaskní detaily nesouvislého děje soustředěného do vizuálních efektů z pohledu a představy dívenky a pak dozrálé ženy. Tajuplné surreálno bez hlubšího významu. Pro milovníky gialla a filmových experimentů. ()

Ronee

Experimentálno-naratívny film, v ktorom však bolo viac experimentu ako deju. Občasné zdĺhavé zábery neboli pre mňa na škodu, to skôr zážitky so samovoľne sa plniacou vaňou, hrebeňové orgie a podobné veci, ale inak súhlasím s tým, že to bol vizuálny zážitok, ktorý ma vedel vcucnúť do seba. ()

Miagy

Zážitok. Prvá "poviedka" bola do to najstrašidelnejšie, čo som snáď za posledné roky videl. Absolútne detailistický, vizuálne na pokraji dokonalosti natočený hororový úvod. Špičková hra kamerou, zvuková i hudobná stránka na maxime. Tejto polhodine nie je čo vytknúť. Druhá časť - (tu tuším povedali 2 vety) obrazovo - vizualne dokonale. Zábery a detaily natočené s dokonale a precízne. Záver: (maximálne 1 veta :) ) ucelený, pochopiteľný a uzatvárajúci celý príbeh. 100 + 90+80 % :)---270% :)) ()

DavidWebb

Ja si vlastne ani nie som celkom istý, či je Amer film. A zaradiť to do nejakého žánru je už úplne nad moje schopnosti. Je to celé rozložené do troch častí a (pravdepodobne) sa to týka jednej ženy v troch etapách jej života - ako malého dievčaťa, teenagerky a dospelej ženy. Ale po pravde, môj mozog (neustále sa regenerujúci z nadmerného užívania alkoholu) to nepobral. Moju pozornosť si to udržalo iba vďaka fascinujúcemu vizuálu a neustálym prísľubom erotiky, ktorý ale zostal iba prísľubom. Samotný "film" nedokážem ani ohodnotiť ani kompetentne okomentovať. ()

G04T

Když divák vlastně nemá ani trochu ponětí co to sleduje, je asi něco špatně. "experimentální /horor".. s čím se tady experimentovalo? Se střihem? S barvami? Se světly? Já nevím. Vůbec nic o tomhle filmu nevím jen to, že se snaží vypadat umělecky, možná i "revolučně" ale je to nic. Je tolik materiálu, a vlastně vůbec nic. Ve výsledku to působí úplně nijak jako celek. A že giallo? Těch posledních 15 min giallo bylo fakt jen zřídka, ten film chce bejt zas něco převratnýho, ale já to režisérce a jejímu kámošovi nežeru ani náhodou. ()