Máma mezi Marťany

Lidé vyslali sondu na Mars a zjistili, že kdysi dávno býval na této nehostinné planetě život. Netuší, že hluboko pod povrchem planety život stále existuje a že Marťani právě řeší vážný problém - potřebují někoho schopného a spolehlivého, kdo by zajistil výchovu jejich potomků. A někoho takového právě objevili na planetě Zemi. Je to Milova maminka, která se o chlapce dobře stará. Milo ale bývá drzý, nechce vynášet odpadky a nechce jíst zeleninu. Jednoho večera nemůže usnout, mrzí ho, že byl na mámu ošklivý. Uprostřed noci vstane a jde za ní, aby se jí omluvil. Vzápětí zjistí, že jeho maminku právě unášejí Marťani. Zachytí se podvozku rakety a odlétá s nimi na planetu Mars. S pomocí technické inteligence, pozemšťana jménem Gribble a rebelské marťanské dívky jménem Ki se Milovi podaří najít cestu zpátky ke své mamince. (TV Nova)

J.Cobra

Pořád jen koukáte, koukáte, koukáte... a najednou koukáte, že už je konec. Příběh, i když jde dle mého o jedno z nejsilnějších témat, je slabý, nevyužitý a vůbec vás nevtáhne do děje. Koncept Marsu je takový nemastný, neslaný, nedomyšlený a dle mého i hodně nereálný. Nasadit si helmu a běhat po Marsu v pyžamu? Dejte pokoj. Tohle snad nesežerou ani malé děti. Animace, i když byla skvělá, tak mi na ní něco nesedělo. Nejvíc jsem se pobavil při závěrečných titulcích, kde ukazovali, jak se tento film natáčel. ()

pekas

Dle zdejších komentů a hodnocení jsem raději moc nečekal. Ano, není to žádná superbomba. Ale pár příjemných momentů jsem si zde našel (klíčci a fousáči). Vcelku zapomenutelný film. Na druhou stranu, vidět ho víckrát by mi nevadilo, takže dávám slabou čtyřku. 61% ()

McMastamind

Nechápu nízké hodnocení, vždyť jde o kouzelnou, skvěle naanimovanou sci-fi pohádku s humornými (ano, myslím i toho tlusťocha) prvky a milým příběhem. Morální dilema života s matkou/bez matky mi také příjde poměrně promyšlená a vůbec na celém filmu není moc co bych mohl zkritizovat. Ale ani nic, co bych mohl označit za vyloženě vynikající (kromě animace). A že je to pro děti? Nebude to tím, že je to pohádka? 70% ()

Fenris 13

Ne. Ne a ne a ne. Fracek na zabití, obtoustlý deviant, odporná animace….lepšie drevo rubať než také filmy miť, jak by řekl major Haluška. ()

Ocelotr

Slátanina, na které je asi nejlepší perfektně rozanimovaná postava Gribbla. Autoři asi narvali půlku rozpočtu do jeho animace a pak z hrůzou zjistili, že peníze měli na celý film. Připadalo mi, že by filmu slušelo, kdyby to bylo brutálnější a dospělejší, což samozřejmě u mainstreamu nejde. Vyskakování klíčků ze země bylo vyloženě k (pláči) smíchu. ()

Mr.nachos

Ano, vy malí smradi, važte si maminky, protože se může stát, že o ní přijdete a teprve potom vám dojde, jaký poklad v ní máte. Hezký poučný příběh s úžasnou animací. ()

Ruud36

Dal jsem tomu šanci, ale ne! Upřímně lituji všechny rodiče, kteří vzali své ratolesti do kina na takovou blbost. Není to vtipné, není to zajímavé, není to vážné, není to nic. ()

Adrii

Tak tento film bych určitě svým dětem pustila.. V dnešní době je už jen málo filmu, které nejsou absurdní a stupidní a tohle je jeden z nich.. Má myšlenku, hezký námět a určitě je vtipný a i poučný :) ()

lobo87

Jeden z tých menej podarených animákov. Technológia motion capture celkom ušla, ale vôbec ma to nechytilo, ako iné animované filmy... 55% ()

Oxyk

150 miliónů $ za tohle? Tak to jde tenhle svět solidně do řiti. Je to prostě jednoduchý, příběh byl sepsaný na hajzlu na benzínce a animace je poskládaná ze zvratků. Jedna hvězda za marťanské důchodce. ()

LoboNegro

Moc hezký příběh s mravním ponaučením. Za 4*. Myslím si že za míň to určitě nebylo. Nádherná grafika, prostředí a pěkná hudba. Velmi se mi to líbilo, i když jde o dětský film. ()

andrewXx

Trošku ma zaráža to nízke hodnotenie. Mňa tento animák celkom zaujal. Animácia takmer dokonalá (podobne ako u Beowulfa). Neošúchaný príbeh. Zaujímavý dej. Aj keď v scenáry by sa našli nejaké medzeri. a na ten rozpočet 150 milionov dolarov sa dalo vykúzliť určite viac aj čo sa týka dĺžky filmu. Chýbalo mi aj viac vtipu u Gribbla. Mal tam asi len jediný vtipný okamih. Čo zase nemusí vadiť každému keďže toto nie je žiadna komédia. Dávam pekných 75% :) ()

dusa77

Takhle to dopadne,když nezkušený Simon Wells natočí animák za 150 milionů dolarů,hrůza.Zemeckisova technologie ,,Performance Capture,, to každopádně nezachránila.Nezajimavé postavy,žádné akční scény a hlavně u animáku se má člověk smát ! Nuda a zas jen nuda. 40% ()

Ace.A.T.L.

No nevim, jak ostatní, ale já si tuhle kravinku fakt nadmíru užil. Je to plný bezvadných hlášek, vtipných situací a celkově je to vážně dost vtipná pohádka. Právě ten humor kompenzuje to, že graficky je to jednodušší, ale já u tohohle dílka vydržel bez problémů až do konce a klidně si to pustím ještě jednou. 4* jsou akorát. Možná bych dal i 4,5*. Určitě neváhejte a shlídněte. Nečekejte digitálně promakanej film, jako třeba Toy story, ale srandy kopec slibuju. Za mě určitě jo a DOPORUČUJU. ()

Chanddra

Konečně animovaný film, u kterého se nenudím a radši dám spát dítě později, jenom abych se dozvěděla jak to skončí. Pak se kouknu na zdejší hodnocení a jsem zklamaná. Fakt se vám radši líbí přiblbý Šreci nebo supedojemné scénky a přehnané ukecané postavy z jiných animáků. Mě už tyhle pohádky nudí, vždycky je tam jeden ukecaný, jeden co se polepší, jeden co zachrání svět... Mě se v tomhle filmu líbila animace, ty postavy byly reálné, žádné načančané kulaté nerealistické tváře, co se furt šklebí a mají přehnané rysy i gesta. Mars byl pěkný, Marťani taky, napínavý to bylo. Příběh sice už milionkrát ohraný, ale tak nějak mi to fungovalo. Kluk sice zachraňoval mámu, ale on ji měl rád od začátku, jen si to puberťák neuměl uvědomit, žádné velké odhalení na konci, že ji vlastně má rád. Ukecaný tlouštík mi byl sympatický (narozdíl od osla ve Šrekovi a zebře v Madagaskaru, který mi lezli na nervy grrr...). No možná jako čerstvá máma to hodnotím jinak... ale za svým hodnocením si stojím :-D Není to nejlepší film ana světě, ale docela se povedl, nenudila jsem se. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

HMTD

Jedna hvězdička za květinové děti marzu :-), druhá za až neuvěřitelnou propagaci tabletů, mimochodem vypadá to jako jeden koncept mobilu nokie. A poslední za to že jsem se vlastně dobře bavil. Neměli používat tak drahou technologii tvorby a možná by to mělo šanci vydělat, vždyť cílené skupině je určitě jedno jestli jsou pohyby značně podobné lidským. ()

RoyBatty444 odpad!

Príbeh je na úrovni jednej epizódy toma-a-jerryho a to urážam T&J. Celý čas som sa cítil ako by som pozeral niečo iné a z času načas ma zarazila postava Dana Foglera ktorá je naozaj otravné, nudná a zle zahraná. Asi im to hranie s poďobanou tvárou v tesnom oblečku a na popruhoch nechalo zabudnúť na herecké schopnosti. Čo je v takomto druhu filmu pre deti najdôležitejšie je humor a ten bol na dovolenke niekde až na Alfa Centaury. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

24.04.2012

Samozřejmě, jen obrazně. „Padání hlav“ se po fatálním neúspěchu vesmírné fantasy John Carter (ztráta se odhaduje na 200 milionů dolarů) dalo čekat. Nakonec musel odstoupit i výkonný ředitel Rich Ross… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011