Máma mezi Marťany

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang
  • ARI50

Tolik suprových animovaných pohadek je a hle zrodily jse martani ktřeri to nikam nedotahly. jedine co snad bylo hodne drsne byla hlavni martanka připominala mi satana :-D velka snaha o vtip a podobne nakonec vyvrcholilo k nudne podivane.(7.7.2011)

• Derek

skaredo vyzerajuci mega-prepadak ktory ma par svetlych okamzikov, ale vacsinu casu ide o nudu, ktora nedava ani prilis zmysel (i ked co ocakavat od filmu ktory sa odohrava na marse... ze...) a navyse je plny otravnych postav (od fracka milo-a po gribblera) mars to nema poslednou dobou v hollywoode lahke...(25.9.2013)

Ať si kdo chce, co chce říká, jde o jeden z nejlepších animáků vůbec :-). Kvalitní, i když na jednu stranu malinko kýčovitý (pro děti ale poučný) příběh doplněný nádhernou animací. Po technické stránce je Máma mezi Marťany spolu s Legendou o sovích strážcích a Rangem asi to nejlepší co můžete mezi animovanými filmy nyní najít. Nádherné barevné lokace, pěkné animace lidí i marťanů, jedním slovem pěkné! Nevím proč, ale jediné co se malinko nepovedlo je animace Milovi maminky, ta jediná mi přišla trošku ošizená a nezapadala do nádherných obrazů celého filmu. Po dlouhé době animovaný film, který dává dětem dobrý příklad. Obecně mi přijde, že je dnes zvykem točit animované příběhy pro děti, které vlastně ani pro děti nejsou. MmM jde mimo tento zavedený trend a je to jen dobře. Animáky jsou sice pro každého, bez rozdílu věku, ale stejně si troufám tvrdit, že hlavně děti jsou jejich hlavními diváky :-)(26.8.2011)

Mě se tento animák hodně líbil. Za mě 75% :)(4.11.2011)

Naprosto průměrná podívaná, ale jelikož mé slabé místo jsou rodinné vztahy tak jsem si i pobrečela... Proto přidávám jednu hvězdičku za hlavní myšlenku. Je to relativně energický film který s trochou dobré vůle nenudí a dobře zaplácne volné odpoledne. Akorát ta vizuální stránka mi vůbec nesedla a koukalo se mi na to nepříjemně. 50%(15.4.2012)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)