Máma mezi Marťany

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang
  • bartias

Futuristické sci-fi kulisy vypadají skoro opravdově, ale animace postav je navzdory technologii motion capture nečekaně prkenná. Děj je prokládaný zábavnými honičkami, ale příběh je plný klišé vycucnutých z tisíckrát shlédnutých rodinných filmů. Zvláštně nepovedenému animáku od Disneyho by prospělo pár zásahů soudruhů z Pixaru. 5/10(12.8.2011)

• Derek

skaredo vyzerajuci mega-prepadak ktory ma par svetlych okamzikov, ale vacsinu casu ide o nudu, ktora nedava ani prilis zmysel (i ked co ocakavat od filmu ktory sa odohrava na marse... ze...) a navyse je plny otravnych postav (od fracka milo-a po gribblera) mars to nema poslednou dobou v hollywoode lahke...(25.9.2013)

Zajímavá motion-capturovka od Disneyho, která umí být napínavá a i dost nekompromisně smutná, ale u které mi zároveň chybělo nějaké lepší prokleslení fungování světa na Marsu. Nebýt posledních asi deseti minut, už bych řekl, že úhlavní záporačka nemá vlastně vůbec žádný důvod pro své konání. Námět jinak zajímavý a být poněkud hlouběji a lépe propracovaný, mohl se vyšvihnout mnohem výše. 60%(29.9.2017)

• MartinezZ

Další film zpracovaný zmršenou Zemeckisovou technologií počítačové animace, u které se zřejmě nějak nepočítalo s animací lidí a jakous takous fyzikou. Jistě, animovat uvěřitelně člověka je zřejmě hodně složité, ale u téhle technologie to vždycky vyznívalo hodně špatně. Lidé od Disneyho asi teď kroutí hlavami nad tím, co za animátorskou společnost to vzali pod křídla. Co film, to více či méně propadák. ~~~ Dobře, odhlédnu od technologie a kouknu na příběh, který už od začátku operuje s několika nelogičnostmi (vesmírná loď s "hyper pohonem" unese mámu, ale přistane o pár metrů dál - asi aby si oddechla a nabrala nezvané hosty - a teprve poté odletí na Mars. To není berlička ale příběhová francouzská hůl.) a cílí právě na dětskou logiku (film výslovně pro děti). Zřejmě proto, že si tvůrci mysleli, že by dětská hlavička nedokázala pobrat nic futurističtějšího, tak je celá marťanská populace chováním, city, trochu vzhledem a hlavně technologií hodně podobná lidem (Obě planety poblíž sebe, stejná galaxie, tak třeba že jo), ale mě to nevyhovovalo a připadalo, že si akorát chtěli tvůrci zjednodušit práci. Celý zbytek příběhu pak byl už jen vycucaný z prstu a jediné, co tak stálo za zhlédnutí, byly závěrečné marťanské sekvence s titulky, kdy se ukáže, kolik a jaké technologie za vším stojí. O to smutnější je, že to celé přišlo vniveč. ~~~ Film pro první stupně základní školy, výš to cílit nemůže. ~~~ ImageMovers Digital a Disney si tohle do výkladní skříně nedají: Rozpočet: $150 millionů ~ Celosvětový hrubý výdělek: $38,992,758(25.6.2011)

Digitální scény jsou super. Místy jsem měl pocit, že se dívám na hraný film a ne na animáka. Je zvláštní, kde až se dostala technologie. Před desetiletím byl prvním luxusním anime - Final Fantasy a kde jsme dneska? Avatar a spol. Za dalších 10 let se možná filmy budou promítat rovnou do mozku :-D(4.12.2011)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)