Reklama

Reklama

Máma mezi Marťany

Trailer 1

Lidé vyslali sondu na Mars a zjistili, že kdysi dávno býval na této nehostinné planetě život. Netuší, že hluboko pod povrchem planety život stále existuje a že Marťani právě řeší vážný problém - potřebují někoho schopného a spolehlivého, kdo by zajistil výchovu jejich potomků. A někoho takového právě objevili na planetě Zemi. Je to Milova maminka, která se o chlapce dobře stará. Milo ale bývá drzý, nechce vynášet odpadky a nechce jíst zeleninu. Jednoho večera nemůže usnout, mrzí ho, že byl na mámu ošklivý. Uprostřed noci vstane a jde za ní, aby se jí omluvil. Vzápětí zjistí, že jeho maminku právě unášejí Marťani. Zachytí se podvozku rakety a odlétá s nimi na planetu Mars. S pomocí technické inteligence, pozemšťana jménem Gribble a rebelské marťanské dívky jménem Ki se Milovi podaří najít cestu zpátky ke své mamince. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (144)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda za tvůrčí odvahu vrazit balík peněz do animáku, kde není jediný sympatický hrdina. Do animáku, který není pro nejmenší a dospělé může iritovat. Do animáku, který vlastně animákem být nemusel. S normálním hraným filmem by tvůrci uspěli spíš a debilita chlapce v hlavní roli snížená na polovic by tomu též dost pomohla. Určitě by renomé filmu vylepšilo i to, kdyby scénář napsal někdo, kdo umí psát scénáře, kdo je talent na příběhy. ()

Mishqo 

všechny recenze uživatele

no tak ono námet ani nebol veľmi zlý ale realizácia na grcanie...jak to že všetky postavičky museli vyzerať jak poopičné hovno, fuj ble proste vizuálna stránka bola otrasná na to že mali rozpočet $150 mil. a zároveň kvalitná nuda pretože dialógy boli o veľkom ničom až na pár (2-4) vydarených hlášok...no čo už...2/10 ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Disneyho štúdio zrejme ponaučenie na tom, že si dekádu pred tým vylámalo zuby na inom marťanskom projekte ( MISIA NA MARS ), nebralo do úvahy a skúsili to s menej náročným príbehom zameriavajúcim sa hlavne na mládež. A opäť stroskotalo. A stroskotalo aj o rok neskôr ( JOHN CARTER - ale tu ide aspoň o starosvetské a remeselne skvelo spracované dobrodružstvo ). Vo všeobecnosti sa v histórii filmu máloktorý projekt s červenou planétou v hlavnej úlohe stretol s komerčným ohlasom, výnimky za všetky možno spomenúť MARŤANa a TOTAL RECALL. Stále išlo o totálne finančné prepadáky, okrem vyššie zmienených Disneyho flopov, aj napr. taký RED PLANET, DOOM či GHOSTS OF MARS. No a MAMY sú zaslúženým prepadákom, pretože toto nieje ( vzhľadom na obrovský rozpočet ) progres, ale cesta späť a možno live action prevedenie, by snímku dalo aspoň čo to životnosti. Viem si predstaviť tvár Roberta Zemeckisa, pri skúšobných štúdiových projekciách... ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Po niektorých tých recenziách a hodnoteniach ma to s časti aj odradilo, ale aj tak som si to pozrel a nemôžem súhlasiť s tým že je to zlý animák. Dej je jednoduchý ale pri nízkej stopáži je stále dosť zaujímavý na to aby ste sa nenudili. Akcii sa tu nájde dosť, stále sa tu niečo deje a stále to má nejaké nápady. Za tie prachy mohla byť animácia trošku aj lepšia ale čo už. Je to viac pre deti ako pre dospelých, ale ja som si to fajn užíval ako hudbu Johna Powella. 70% - 3* ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Zajímavá motion-capturovka od Disneyho, která umí být napínavá a i dost nekompromisně smutná, ale u které mi zároveň chybělo nějaké lepší prokleslení fungování světa na Marsu. Nebýt posledních asi deseti minut, už bych řekl, že úhlavní záporačka nemá vlastně vůbec žádný důvod pro své konání. Námět jinak zajímavý a být poněkud hlouběji a lépe propracovaný, mohl se vyšvihnout mnohem výše. 60% ()

Galerie (56)

Zajímavosti (4)

  • Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)
  • Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

24.04.2012

Samozřejmě, jen obrazně. „Padání hlav“ se po fatálním neúspěchu vesmírné fantasy John Carter (ztráta se odhaduje na 200 milionů dolarů) dalo čekat. Nakonec musel odstoupit i výkonný ředitel Rich Ross… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011

Po propadáku Máma mezi Marťany z jeho produkční dílny je víceméně jasné, že kariéru Roberta Zemeckise spasí už jen návrat k hranému filmu. Tedy, alespoň částečně hranému – nějaké ty digitální efekty… (více)

Reklama

Reklama