Máma mezi Marťany

John Powell

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang

MARS POTŘEBUJE MÁMY !!..... /// Milo je jeden z těch kluků, kteří si myslí, že život bez mámy by byl lepší. To je totiž samý: ,,ukliď to“, ,,tohle sněz“, ,,vynes odpadky“.... Opačnej názor mají Marťani. Přiletěj a vezmou si co potřebujou. Ovšem Milo letí s nima a má 7 hodin (nebojte se, tak dlouho ten animák netrvá) na její záchranu a dokázat, že není dobrý, když tlupa vetřelců unese (komukoliv) mámu. Ve sci-fi světě plným odpadků a nejmodernějších technologií ho budou honit, střílet po něm a novej kámoš Gribble se bude snažit bejt vtipnej. V rámci dětský – klukovský zábavy jde o normální animák s cílem utužit morálku a rodinný hodnoty. To kolem je sci-fi blbinka, která ani moc nenudí, sice nerozesměje (dospělýho), ale o to víc (děti) napne. A třeba si zapamatujou, že slušní lidi (a mimozemšťani) svoje děti vychovávají sami. Což je rozhodně Gribbletastická myšlenka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč je potřeba vymyslet VALL-I ho. 2.) Poznám, že marťanští důchodci jsou stejně nerudní jako ti naši. 3.) Spisovatel Berkeley Breathed mi se svojí knihou ,,Mars Needs Moms z roku 2007“ k srdci nepřirostl. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * /// Kluci do 12ti let můžou jít o 1* vejš!(30.6.2011)

• oveckaoa

Nechápu že to má jen o 4 procenta míň než taková Alfa A Omega, která je narozdíl od tohoto aspoň vtipná. Tento film postrádá všechno sympatické postavy (podle traileru jsem čekla že ten kluk bude aspoň hláškovat ale ani to) jeho matka je trapka až to bolí a ostatní nic moc. Vtipná je tam jen tak 1 scéna (s tou kočkou) zbytek je rutina o ničem ale s dobrými triky ale od animáky dobré triky požaduji vždy takže žádná novinka. Logika zde neexistuje (Milo řekne matce že by bylo dobré kdyby ani neexistovala lehne si minutu leží pak se probudí řekne že je mu to líto a nemůže spát po minutě :-) a jde se omluvit to samé marťané chtějí vysát mateřskou látku z 1 matky pro x chůvobotů :-) nemluvě o tom že na Marsu by bez přilby nevydržel nikdo ani 10 sekund natožtak minuty :-) a tak by se dalo pokračovat. Navíc animák je silně feministický ženy zde žijí v luxusu a z chlapů tu sou vypatlaný retardovaní mimoňi co žijí kdesi v prdelidalší chlap otec chlapce je zde podáván jako neschopný rodič a ti zbývající 2 (Milo a Gribble za moc nestojí). Od studia Walt Disney sem čekla po výborném animáku Na Vlásku něco lepšího a ne tohle. Optimální hodnocení 40 procent za ten feminismusm 20 procent strhávám.(30.6.2011)

• oLí

Nepomotuju se, že bych dal animáku odpad!. Ale tohle... tohle mě šokovalo. Zezačátku jsem si říkal, průměrná zábava, po pár desítkách minut jsem to viděl jako neškodnou hloupost u který se při tý střídmý stopáži pobavím... ale hovno, to sem pak teprve čuměl, kam se to celý ubíralo. Vtipy strašný, děj od zfetovanýho scénáristy, celkově odporná věc a zatím asi jedinej animovanej film, kterej bych svým dětem nikdy v životě nepustil, proto takový hodnocení. 1/10(21.6.2013)

Velmi pestře vykreslená prostředí. Strohý jednoduchý příběh - ale co chcete, když je to animovaný film pro děti. I díky krátké stopáži film příjemně utíkal, nikde jsem se nenudil, ba naopak, při pár scénkách jsem se i mile pobavil. Asi nejvíc mě dostala "stírací" scénka s brokolicí! Na závěr bych vyzdvihl perfektní CZ dabing! Dovolím si přidat ještě jednu hvězdičku navíc, protože tento film si nezaslouží dostávat pouze jednu či dvě.(11.12.2012)

Nechápu, že tento film vidělo prozatím tak málo lidí, možná za to může zanedbaná propagace filmu. Určitě by si film zasloužil větší účast diváku, než kterou má. Pěkně se na film dívá, animace a hudba, jsou taky velice pěkně udělány. Horší už je to z humorem a příběhem, který je předvídatelný. Ale přesto každý fanoušek Disnyho, by měl tento film vidět.(14.9.2011)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)