Máma mezi Marťany

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang
  • silentname

Je to jeden nevkusný, nepríjemny film, ktorý skutočne treba obísť. Sú momenty, ktoré sa mi osobne páčili ako napríklad Hippie Marťanka Ki je občas vtipná a páči sa mi záverečná reakcia Milovej mamy, keď je ochotná sa obetovať pre svojho syna. Inak je to skutočne nepríjemný film, ktorý radšej nepozerajte. Strašne to vyzerá, postavy sú strašné a príbeh je dosť nudný.(5.12.2014)

Tak nevím, co proti tomu filmu všichni máte... Nejdřív jsem se na něj chtěl podívat, pak mě odradily hodnocení tady na ČSFDčku, ale dneska jsem ho zahlídl, že už vyšel česky, tak jsem tomu dal šanci a spokojenost. Pěkný animace, fajn hudební podmaz, příběh je klišé, ale mezi novými animáky je to pořád nadprůměr a je to vtipný a napínavý od začátku do konce. Nemůžu říct, že bych se u toho nudil.(19.8.2011)

Milionkrát viděný koncept plný klišé, morálních poučení, nelogických postupů a nedotaženého humoru s animací, jež má své velmi silné, bohužel všal i hodně slabé momenty. Přes to všechno nemůžu říct, že bych se nudil. Je to krátké, stále se něco děje, pěkně hudebně podkreslené ... Prostě průměr, který, když už se k němu přes ty negativní reakce okolí nějak dostanete, nejspíš nezklame. Jen nevím, komu přesně je určen, jelikož je pro děti občas příliš temný a pro starší zas moc naivní. Tomu, kdo na to poskytl ty prachy, nejspíš vyhrožovali únosem matky ... 50%(17.9.2011)

Průměrný tuctový příběh sem tam zaujme nějakým dobrým nápadem ale jako celek to nedrží pohromadě, což je patrně i důsledek slabého scénáře a příliš šablonovitých postav. Velké plus je ale vypiplaná animace a to do nejmenšího detailu! Především u lidských postav jasně uvidíte že grafika je na špičkové úrovni. Děti to asi bavit bude, pro dospělého jedno skouknutí bohatě stačí. 3* za 64%(25.5.2015)

• Segrestor

Jedna hvězda za tvůrčí odvahu vrazit balík peněz do animáku, kde není jediný sympatický hrdina. Do animáku, který není pro nejmenší a dospělé může iritovat. Do animáku, který vlastně animákem být nemusel. S normálním hraným filmem by tvůrci uspěli spíš a debilita chlapce v hlavní roli snížená na polovic by tomu též dost pomohla. Určitě by renomé filmu vylepšilo i to, kdyby scénář napsal někdo, kdo umí psát scénáře, kdo je talent na příběhy.(3.12.2011)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)