Máma mezi Marťany

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang
  • Torgal

Kam až môže animák klesnúť? Nechcem to zisťovať, ale tento sa ku dnu priblížil na dohľad. Začnime animáciou, ktorá je na prvý pohľad čudná a výtvarnými návrhmi, ktoré sú odpudivé (obzvlášť marťania). Pridajme príbeh ako pre päťročné deti, ktorý je rozsahom tak na leporelo, nesympatického fagana v hlavnej úlohe a jemu sekundujúceho slizkého tlsťocha. Žiadny humor, nezáživné postavy, kto na toto mohol vyvaliť 150 mega? Úplne zaslúžený prepadák. 2/10(18.9.2014)

Velmi pestře vykreslená prostředí. Strohý jednoduchý příběh - ale co chcete, když je to animovaný film pro děti. I díky krátké stopáži film příjemně utíkal, nikde jsem se nenudil, ba naopak, při pár scénkách jsem se i mile pobavil. Asi nejvíc mě dostala "stírací" scénka s brokolicí! Na závěr bych vyzdvihl perfektní CZ dabing! Dovolím si přidat ještě jednu hvězdičku navíc, protože tento film si nezaslouží dostávat pouze jednu či dvě.(11.12.2012)

• Han22

Malý kluk se vydává na Mars zachránit svou mámu před Marťany a Disney opět dokázal, že zvládne zabít i neprůstřelný sci-fi námět. Mars a vůbec celá animace je ošklivá, kluk je uječený rozumbrada, ve vedlejších rolích je idiotský tlusťoch a hipísácká marťanka a celé poselství? Marťani potřebují malého kluka a jeho mámu, aby pochopili rodinné hodnoty a mateřskou lásku... k zblití. Dvě hvězdičky za to že to bylo sci-fi a celkem akční a za těch pár dobrých scén (vzpomínka Gribbla na jeho mámu). Opravdu jen pro děti, pro mě jinak o ničem.(16.9.2017)

• oLí

Nepomotuju se, že bych dal animáku odpad!. Ale tohle... tohle mě šokovalo. Zezačátku jsem si říkal, průměrná zábava, po pár desítkách minut jsem to viděl jako neškodnou hloupost u který se při tý střídmý stopáži pobavím... ale hovno, to sem pak teprve čuměl, kam se to celý ubíralo. Vtipy strašný, děj od zfetovanýho scénáristy, celkově odporná věc a zatím asi jedinej animovanej film, kterej bych svým dětem nikdy v životě nepustil, proto takový hodnocení. 1/10(21.6.2013)

• Lyli

Ze zásady moc tyhle klučičí animáky neberu, protože pro mě nemají kouzlo. Ke všemu tenhle film nemá jiskru, která by pobavila. Je to takové mdlé povídání, které nejspíš ani ty kluky ničím nezaujme. Otázkou tedy zůstává, koho by to zaujmout mělo/mohlo, když cinty o rodině nedostanou ani mladou ženou, která se zmítá v hormonální bouři? A jo, mluvím, ku*va, o sobě!(19.11.2015)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)