Máma mezi Marťany

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang
  • bartias

Futuristické sci-fi kulisy vypadají skoro opravdově, ale animace postav je navzdory technologii motion capture nečekaně prkenná. Děj je prokládaný zábavnými honičkami, ale příběh je plný klišé vycucnutých z tisíckrát shlédnutých rodinných filmů. Zvláštně nepovedenému animáku od Disneyho by prospělo pár zásahů soudruhů z Pixaru. 5/10(12.8.2011)

• TommyDiamond

Nápad na film dobrý,jenže.......... Filmek jsem neviděl v kině ve 3D, nýbrž doma v obýváku na starý bedně. Myslím,že takhle člověk nedokáže ocenit efekty a práci grafiků a všem lidí do toho vloženou. Když budu hodnotit film, tak mě bavil do té doby co Milo opustí planetu a seznámí se s Gribblem. Tak tlusťoch byl neskutečně trapný a nudný. Je to asi nejhorší postava v dějinách všem animovaných filmů. Tento Gribbl celý zbytek filmu zkazil. Musím říct,že jsem viděl i horší animáky! Celkově 35%(6.9.2011)

• Wolvie

Asi si teď nedokážu vzpomenout,kdy jsem naposledy viděl hnusnější film.Animace je tentokrát vyloženě ošklivá,děj infantilní i pro čerstvé novorozence a Simon Wells nesložil reparát,ale definitivně pohřbil svou režisérskou kariéru.Jestli se Robert Zemeckis hodlá nadále podílet na výrobě podobných věcí,defintivně ho zatratím jako historicky velkou,ale bohužel už odepsanou veličinu filmových dějin.Snad prozřou alespoň filmová studia a přestanou mu na to dávat prachy.(23.3.2011)

Nápad slušný, provedení horší. Film je dost svižný, pořád se něco děje a pro děti je to napínák. Vyloženě slabý je ale vizuál, takhle ošklivou animaci jsem dlouho neviděl, ať už jde o lidi, nebo marťany. Na závěr jsou sice ukázány motion capture scény, ale pohyby postav ve filmu jsou většinou stejně nepřirozené. Příběh clekem jde, ale některé věci jsou dost prvoplánové, na druhou stranu je to animák pro děti. Slabší 3 hvězdy.(17.10.2015)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $21,392,758Tržby Celosvetovo $39,549,758Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,277,433 //počet predaných kusov 85,201Tržby za predaj DVD v USA $2,323,617 //počet predaných kusov 130,691║ Otrasnosť skoro po všetkých stránkach! A ešte za aké peniaze. Dejovo prázdnota až to bolí, ťažko pochopiť vôbec akú cieľovú skupinu chceli tvorcovia týmto paškvýlom osloviť, čo je asi najhoršie tak počítačová grafika, tá nesiaha ani len na podpriemer ale rovno spodina dnešnej doby(2011), takto nemôže vypadať film za 150milionov dolárov, fakt nepochopiteľné, niekedy nebolo v obraze pre tmavosť rozpoznať ani len obrysy, hlavné postavy odpudivé bez náznaku zaujímavejšieho charakteru, nuž nudný a nezábavný výplach.... toto fakt len obísť. /15%/(1.9.2011)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)