poster

Vize - Život Hildegardy z Bingenu

 • Německo

  Vision - Aus dem Leben der Hildegard von Bingen

Drama

Německo / Francie, 2009, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiv
  **

  Velkolepé téma zahozené v mizerném filmu. Jak již napsali předchozí komentátoři - namísto aby zde zazářila osobnost velké světice spolu s jejím odkazem pro budoucí časy, film se pinoží okolo dílčích sporů jakéhosi středověkého pravzoru feministek a vykresluje dosti zvláštní představu o vztazích mezi sestrami a duchovními i mezi sestrami navzájem. Práce filmařů není špatná, vizuální stránka je místy působivá, jenomže to je tak vše. Vcelku zbytečný film. Škoda.(21.3.2011)

 • JANARYBA
  ***

  Největší průšvih dle mého názoru je, že režisérka obsadila do hlavní role svoji oblíbenou herečku, která je v této roli naprosto nepřesvědčivá, pro mne až přesvědčivě nesympatická....Při častých "líbačkách" na ústa mezi mnichy a sestrami mi šel až mráz po zádech...Škoda, že ve filmu prakticky vůbec nezaznělo, že Hildegarda byla naprosto mimořádná osobnost, která v mnoha oblastech předběhla svoji dobu o několik století....(31.10.2010)

 • Foma
  ***

  Film zůstal daleko daleko za svým potenciálem. Suchý vyprávění, většinou o nějakých sporech, který i tak většinou vyšumí, ale že by měl člověk možnost seznámit se blíže s mystickou stránkou Hildegardiny osobnosti? Vlastně vůbec a přitom to je její mystičnost a vztah k přírodě a Bohu, díky nimž byla tak výjimečná. Samozřejmě je to těžký, tyhle věci převést na plátno, člověk asi musí bejt sám trochu mystikem (ani to třeba o sobě nemusí vědět), ale přece jen více emocí by do filmu patřilo. Mystikové jsou velice emocionální, to film musí aspoň základně zprostředkovat. Tento film je spíš jak slohový cvičení, příliš "vyváženej" a bez náboje. Tři body dávám hlavně za Hildegardu jako takovou, že se aspoň pokusili to zfilmovat. Snad se dočkáme lepšího filmu, nejen o Hildegardě.(26.8.2010)

 • Mlle
  *

  Nudné, bezvýznamné a patologicky ahistorické dílo. Snůška chaotických vizí, jimž křesťanské vychování propůjčilo křesťanské významy, společenských šarvátek a bojů o moc v ženském klášteře, místy i s mírně sexuálním, masochistickým podtextem. Ač pro skutečné středověké dívky představoval klášter často ostrov bezpečí, klidu a možností rozvíjet i jiné schopnosti, než mlátit zrno a plodit děti, tady je filmový klášter pro diváka nezáživným vězením, v němž je nucen po dvě hodiny odolávat výměně strojených frází a rozbrojím v ženském kolektivu. Velmi špatný film.(16.2.2014)

 • djcremo
  *

  Tak ako som sa na tento film tešil, tak rýchlo som bol z neho sklamaný. Očakával som od toho filmu nejakú tu mystickosť a že sa oboznámim zo životom vizionárky Hildegardy, že ma filmom bude sprevádzať nádherný gregoriánsky chorál, ktorý benediktíni majú nádherný a nakoniec som videl len nejaké hádky a spory, ktoré pôsobili nezaujímavo ako nakoniec aj celý film.(11.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace