x=x+1 (festivalový název)

x=x+1

Krátkometrážní / Komedie / Mysteriózní / Drama

Slovensko, 2009, 15 min

• Radko

Psychologické modely vždy zjednodušujú. Ľudský život je zvyčajne nepredvídateľnejší než ten najprepracovanejší z nich. X = X +1 napasováva neživotný model fáz vyrovnávania sa so stratou blízkeho do prostredia súčasných metrosexuálov. Vek aj strih hrdinov vychádza z jednej robotickej linky (ako si užívateľ ripo správne všimol: rovnako krásne tváre, oblečenie i interiér bytu). Komunikujú o nezapamätateľnom historickom hovne, ohurujúc sa navzájom faktami i menami. Pritom sa tvária ako hlbkomyseľní znalci histórie aj kultúry. Všetci sú rovnakí - správajú sa dokonale modelovo - veď prečo by aj nie: predstavuje sa model. Forma pozavesovania jednotlivých latinských slov s anglickými titulkami bola cool, vypointovanie v podobe prepichnutia bublín, ktorými bol obsahovo naplnený celý dovtedajší dej tiež. No bol som ready na niečo mrte lepšie myšlienkou aj celkovou úrovňou. Experimentovanie vo vodách mainstreamového psychologizovania vytvorením minitelevíznej inscenácie v duchu jej najpriemernejších výtvorov (všetka forma je odvedená dokonale, no obsah je plytko-povrchný) žiadnym veľkým experimentom totiž nie je.(20.8.2013)

• cogi

Nápad, natočit "časovou" smyčku, kdy se jedna scéna opakuje pořád dokola, ale pokaždé s někým jiným a původní hrdinové vidí jiné páry, které po nich opakují vše až do detailu, je opravdu zajímavé, ... ale po chvilce vám to přijde nudné, když vejde první napodobující dvojice, usmějete se, když druhá, tak ještě taky, ale u sedmé se už začnete dívat na hodinky, kdy to skončí.(28.7.2010)

Parádne. Vcelku vtipné a vy rozmýšľate, čo to je a čo nás čaká na konci. Niektoré myšlienky, ktoré tam zazriete, sú naozaj trefné, čo sa doby týka. A často si ich sami kladieme. A keď sa nad tým zamyslíme... Neznie Vám to trošku zahľadene vlastným smerom? Nezdá sa Vám, že občas mnohí konáme podobne ako z jednej kopírky? Čo občas prestať riešiť nepodstatné veci a začať sa tešiť z maličkostí? Skrátka, každý si v tomto filme niečo nájde. Podľa mňa umne a originálne využitá definícia PRÍJMANIA... A trefná. Možno by som mal dať len 4*, ale myslím, že si tento filmík zaslúži viac ako 64%... Určite sa oplatí vidieť. Tlieskam.(1.12.2010)

• PEZ

Jednoduchy napad tam bol, kamera moderna a...bublinky iduce do prazdna. Najviac mi vadili herci, ktori prehravali a to, ze celkove WTF sa ani na konci nezmenilo na nieco ine. Nastastie KRATKY pokus o (pseudo)intelektualny film. Neznasam, ked namiesto vtiahnutia do deja si cely cas uvedomujem, ze to su herci, ktori sa tvaria, ze to naplno hraju.(22.2.2011)

• decay

Takto to dopadá, keď nám tu začnú nejaký producenti, marketing a všetky možné odnože týchto odnož protežovať niečo, o čom ani jeden z nich (a myslím, že aj vrátane autora) nie je na sto percent presvedčený, že to čo robia stojí vážne za to. Ach. Vezmime si päť psychologických fáz prijímania...nazvime to vzorcom...nechajme to na obyvateľoch paneláka a pacientoch z ružovej záhrady a čakajme ako teleso ponorené do kvapaliny je utopené a zabudnuté v čase...(8.11.2012)