Zero no cukaima: Futacuki no kiši (TV seriál)

• Japonsko

ゼロの使い魔 ~双月の騎士~

• Japonsko

Zero no tsukaima: Futatsuki no kishi

Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2007, 12x24 min

Druhá řada v některých věcech zaostává za tou první, ale v některých chvílích jí zase o hodně překonává. V některých chvílích jsem byl napjatej jak struna a kdyby na mě někdo bafnul tak asi dostanu infarkt (i když někdy to bylo hoooodně předvídatelný - obzvláště ten konec). Já se bavil a to víc než dobře, takže určitě 100%(2.10.2010)

• Lucjen

No, najprv som si myslela, že to bude o dosť lepšie, ako jednotka. Koniec ma tak potešil... a potom to bolo zase iba o prsiach, prsiach a prsiach. Fuck... strata času.(4.2.2013)

Podľa mňa je to taký mix Ružového pantera a Troch mušketierov ;-). Viacmenej stále zábavné, ale čaro nového z prvej série je preč a neustále vyznania lásky a jej následné zapieranie sprevádzané výbuchmi žiarlivosti (v prípade Luizy doslovne :-)) začínajú pomaly ale isto unavovať. A lekcie zo šľachtickej morálky ubíjajú nielen Saita.(17.7.2013)

Jedná se defacto o druhou sérii seriálu Zero no tsukaima. Světem zmítá válka a Luise a Saito jsou povoláni královnou, aby jí pomohli válku vyhrát.(11.11.2009)

První série popisovala, jak Saito a Louise ke štěstí a lásce přišli. Druhá nás ujišťuje v tom, že se tedy jako fakt opravdu milují. To je sice skutečně pěkné, žel si tu lásku nedokáží dát najevo jiným způsobem, než neustálými záchvaty žárlivosti, hádkami a následným usmiřováním (doprovázeným v případě Louise i obvyklou dávkou nevybíravého fyzického násilí). Postavy mění své postoje jak ponožky (královna je ochotna nechat obětovat svou nejlepší přítelkyni ve jménu ochrany království, ale o pár dílů dříve to samé válkou zmítané království bez nějakého velkého váhání ponechá svému osudu). A ten konec ... ten vám milý tvůrci prostě nesežeru. I Guts (i když pravda, v té době ještě nebyl ve své vrcholné formě) si poradil jen se stovkou a chcípáček Saito že by měl takový kill count? Přesto všechno se stále ještě v rámci žánru jedná o lehce nadprůměrný zážitek. ***(17.11.2011)