Epizody(6)

The Prisoner („Vězeň“), remake slavného britského kultovního seriálu z roku 1967, sleduje osudy Michaela (James Caviezel - Hrabě Monte Cristo, Déjà-Vu), muže, který se po odchodu z práce se z nevysvětlitelných důvodů ocitá uvězněný na místě zvaném The Village, kde lidé nemají jména, pouze čísla. Michael (nyní „Šestka“) se snaží uchovat si svou identitu a zaplétá se do souboje mozků s Dvojkou, vůdcem The Village, kterého ztvárnil Ian McKellen (Pán prstenů, X-man). (oficiální text distributora)

Recenze uživatele KarKulA k tomuto seriálu (1)

Vězeň (2009)

Začátek seriálu mě nadchl - mysteriózní psychedelická zápletka společně s vizuálně dokonale úchylnou Village mě neuvěřitelně bavila. Pomalejší tempo působilo napínavě a já čekala, že se to celé od určitého okamžiku "rozjede" a některé nejasné věci se s postupujícím dějem osvětlí a zapadnou do sebe. Bohužel jak seriál postupoval, stával se čím dál více psychedelickým a surrealistickým, a já tápala sále stejně jako na začátku. Nedá se tomu upřít dokonalá atmosféra a velmi dobré herecké výkony (zejména duo McKellen-Caviezel), které mě i přes né úplné pochopení u tohoto počinu udržely do samotného konce. Ač nakonec nedám více jak 3*, jsem ráda, že jsem viděla - stálo to za to. ()