Epizody(6)

The Prisoner („Vězeň“), remake slavného britského kultovního seriálu z roku 1967, sleduje osudy Michaela (James Caviezel - Hrabě Monte Cristo, Déjà-Vu), muže, který se po odchodu z práce se z nevysvětlitelných důvodů ocitá uvězněný na místě zvaném The Village, kde lidé nemají jména, pouze čísla. Michael (nyní „Šestka“) se snaží uchovat si svou identitu a zaplétá se do souboje mozků s Dvojkou, vůdcem The Village, kterého ztvárnil Ian McKellen (Pán prstenů, X-man). (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Joe321 k tomuto seriálu (1)

Vězeň (2009)

U mě nad očekávání. Hodnocení trošku vytáhla odvaha tvůrců se dneska pustit do takovéhleho psychadelického pokusu, když nejbližší podobnou věcí je Lost a to je sice napínavá, ale prakticky pouze mysteriźní telenovela. Pomalu bych se odvážil říct, že od Twin Peaks tu něco takovéhlo nebylo (nebo si aspoň nemůžu teď vzpomenout). Určitě to nesedne každému (Lychofilové k tomu budou mít nejspíše blíže). Hned od začátku nemáte práru, co se děje. V hlavně vám naskakuje spojitost s Matrixem či právě Twin Peaks. Sice je to ve výsledku jednoduchá myšlenka, která by stačila na obyčejný film, ale mě to bavilo díky formě. V prostředku je pár dílů, které nás moc nikam neposunou, ale ukazují živote ve Vesnici. Na konci to všechno zapadne a že je to pěkný konec. Caviezel příjemně překvapil, pěkná doktorka. McKellen by samozřejmě utáhl cokoliv sám. I zbytek hraje dobře. K tomu výborná hudba spojená s kamerou. Nemluvě o nádherném prostředí Vesnice. Na pět to asi není, možná časem snížím, ale zatím nadšení. ()