Georg žije se svojí matkou Veronikou v Oslu. Ke svým šestnáctým narozeninám dostane dlouhý dopis od svého otce, Jana Olava, který napsal před svou smrtí, když Georgovi bylo pouze šest let. Tentýž den jede Georg do hor, aby vyfotografoval vzácný nebeský úkaz. Dopis jeho otce ho velmi zasáhne a vzpomínka na něj mu přinese rozpolcené pocity. Přesto si ho vezme s sebou. Na cestě do hor ve vlaku potká Stellu, která je ve stejném věku jako on. V dopise se ho otec ptá na základní existenční otázku: Jaký je vlastně smysl života, když stejně všichni umřeme, dokonce i když jsme momentálně na jeho vrcholu? Chtěli bychom se narodit do tohoto světa, kdybychom měli možnost výběru? Ale dříve než Georg bude moci odpovědět, bude mu jeho otec vyprávět příběh o Dívce s pomeranči, kterou potkal v roce 1982. (Severská filmová zima)

rockwoman

Okamžik je jediná věčnost,která existuje. Pomeranče mám ráda,stejně jako pohled na hvězdnou noční oblohu a tak jsem neměla problém na chvíly se zasnít do tohoto zvláštně půvabného příběhu. ()

sheldonka.

Očekávala jsem krásu Norska a poutavý příběh. Ani jedno se mi nesplnilo. Závěr se dal předpovědět už v první třetině filmu. Chyběla mi tam hudba a větší zaměření na nemocného otce. ()

Kurikmoon

Scéna, kde celý autobus ľudí, čo sa nepozná vystúpi von a šinie si to naprieč rozľahlou snežnou pláňou od chaty k chate, ma naozaj zaujala. ...Obyčajný, ale milý filmík. S pár momentami, pre ktoré sa Dívku s pomeranči oplatilo vzhliadnuť. Rodiaci sa, nijak nesilený vzťah. Herci pôsobili príjemne a civilne a Annie Dahr Nygaard a pomaranče boli čarovná dvojka... ()

Šakalík

Docela milý norský snímek o různých podobách lásky, který v jedné části zobrazuje příběh dospívajícího chlapce Georga, který na svém horském putování za kometou potká půvabnou dívku a oba pak takovým velmi milým a neohrabaným způsobem k sobě hledají cestu. Velkou devízou této části jsou kouzelné, mrazivé exteriéry norských hor, přičemž tyto výjevy mě zahřály u srdce víc, než vzájemně potutelné pohledy obou protagonistů. Pomocí dopisů od jeho zesnulého otce se pak divák společně s Georgem přenese v čase přibližně dvacet let nazpátek, aby sledoval zcela odlišný a VELMI romantický příběh Dívky s pomeranči, a přestože je od samého počátku jasné, kdo ta dívka je, svou hloubkou dokáže tento příběh zaujmout i jinak k romantice zcela netečného křupana. Dívku s pomeranči ztvárnila Annie Dahr Nygaard, jejíž uhrančivý pohled mě nenechal dlouho usnout a vůbec se Janu Olavovi nedivím, že za ní jel až do Sevilly. :-) ()

dita.krizova

Ne, tohle přeci nejde srovnávat. Kniha příběh příjemně pozvolna posouvá kupředu, nijak s tím nespěchá, všechno má svůj čas, hraje na tajemno-pohádkovou atmosféru při vyprávění. Je to proloženo filozofickými úvahami o životě, smrti, lásce, vesmíru. Zatímco film nám celý příběh předhazuje hned, nezdržuje se zamýšlením, jde tam jen o tu dějovou linku. Je pravda, že mi taky chybělo ono větší skrývání, kdo se ve skutečnosti skrývá pod Dívkou s pomeranči, nechtěla jsem to vědět hned, ale zatímco kniha měla na odkrytí několik mých večerů před spaním, film na to měl jenom hodinu a půl - což je na tohle málo. Ale i tak mě poměrně mile překvapil, lišil se od knihy a to mě potěšilo. ()

patrikus

Hezký a křehký film. Dobrá kamera a krásná hlavní představitelka. Filmu vyhovuje kratší stopáž, protože ani příběh není nějak majestátní... ()

ursinko

Predlohou nezasiahnutý môžem film hodnotiť len kladne. Som otec a ako otca ma film zasiahol a prinútil zamyslieť sa nad životom. Spokojnosť. ()

Vesecký

Knihu jsem nečetl - a film? Sladkobolný příběh, který ničím nepřekvapil a svou úrovní se blížil tuctům podobných filmů hollywoodské produkce. Na to, aby se člověk zamyslel nad smyslem vlastní existence, toho ukázal málo. Herci neměli moc šancí na svou prezentaci, předvedli šedý průměr, snad jen mladičká Stella ve své mimice byla trošku výraznější. Georg nějak moc vyrostl ze své klackovitosti, jeho přeměna vlivem otcových dopisů nevyzněla příliš přesvědčivě. Závěrečná scéna vracející se Stelly byla vrcholem... Ale ty tři body si film zaslouží alespoň za prosluněnou Sevillu, když už ty spousty sněhu nemusím... ()

brumbrum

Celkom mile, nenarocne, nic prevratne. Trocha slabe, ale predsa-len mile, na 3* staci :). Najmilsi bol ten tatko - fakt zamilovany, fakt vsadzal na lasku. Mama menej hlbava, synak v 16-tich sa pokusil na zaver cez tie pomarancove listy zbuchat daco podobne, ale urcite marne. Jednak ten vek, jednak hlbka jeho ocarenia. No co uz, dnes sa to berie lupom! ()

pepa3rd

Knihu jsem sice nečetl, ale na základě tohoto filmu o tom popřemýšlím, a to hlavně vzhledem k tomu, že jistě mnohem rozsáhlejší příběh tu byl podán až příliš zkratkovitě a film tak nedokázal v člověku plně probudit emoce, které tato romance mohla poskytnout. Škoda toho skodku v závěru. 70 % ()

Dzony

Knížka pro 12. leté? Já skoro padesátník a hltal jsem každou stránku jedním dechem. Je to krásná kniha. Ale o filmu: Proč se film, který je natočen podle velice úspěšné knihy musí za každou cenu lišit? Začátek příšerný, kdy je hlavní hrdina ( spíš fanoušek posiloven, než obdivovatel vesmíru) nasr..., že dostal ten dárek. Přesuny do minulosti vůbec jako minulost nepůsobila a dívka s pomeranči? No nic brůza to není , ale rozhodně nejdřív přečíst knihu a nikdy ne obráceně. ()

kolodej1

na mě často zapůsobí, tyhle vkusně romantické snímky. A tenhle se určitě povedl. Moc pěkná atmosféra po celou dobu filmu, hezká, tématicky vhodná muzika, tak co si víc přát. Snad jen pohled na krásnou holku s velkýma tmavýma kukadlama. A to se taky splnilo, takže velká spokojenost ()

sto7ra

celou dobu přemýšlíte jestli, jestli je dívka s pomeranči veronika nebo ne a přitom víte, že aŤ už je odpověď jakákoliv, vůbec nic by to nezměnilo. ale stejně jako je v norsku pohádková krajina, tak i tahle část příběhu končí pohádkově. jako už tu někdo řekl, klidně by to mohl být film jen o dívce o pomerančích a žádná doprovodná linka v současnosti, protože stella byla teda pěkná blbka (i když sněhem do tváře bych v její chvíli nechtěla). chvílemi tedy slabší snímek díky snaze zařazení do přítomnosti, ale i tak bylo v obou příbězích mnoho povedeného a dokonce vtipného. taková nenásilná forma přinucení diváka popřemýšlet o smyslu okamžiku. ()

allegria

Nečetla jsem knihu. Snad i proto se mi film líbí, především jeho příběh, ale i pojetí, bez zbytečných přeslazeností, plynule se odehrává drama, které zná leckterá rodina. Líbí se mi i hudba, a určitě k mému hodnocení přispělo i to, že mám ráda severské příběhy, filmy, knihy a krajinu. ()

Dr.dogous

Evě se podařilo natočit přijemné romatnické drama. Mladí herci teprve zkušenosti sbírají, snad jim to nebude trvat celý život. 78% ()

GreenQueen

Dva príjemné romantické príbehy, na ktoré sa dobre pozerá. Koniec je síce jasný asi od začiatku a normálne by som tento film hodnotila troma hviezdami, ale za úžasnú nórsku zimnú prírodu proste musím jednu pridať :) ()

Severská filmová zima

Severská filmová zima