Začátky

(festivalový název)

Beginners

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 105 min

"And I can really see Anna's eyes in 2003. Her ears. Her feet. This is what it looks like when she says 'I love you' in 2003. This is what it looks like when she cries. When she tells me there's always a new empty room waiting for her. They used to make her feel free. Now they make her feel the opposite of free." Posmutnělé a úsměvné zároveň - mezi McGregorem a Laurent to celkem funguje, herecké výkony výborné. Melancholicky depresivní zážitek.(20.1.2012)

I let all of them fall apart.(27.9.2013)

• predators

Je to celé utahané, nerozhodné a neslané-nemastné. Navíc jsem měl pocit, že se stále vracím na začátek. Dobrá byla ta část, kdy se páreček teprve potkává a Mélanie Laurent ze sebe nevydá ani hlásku. Tak to mělo zůstat do konce! 40%(18.10.2012)

Nic nádhernějšího jsem nemohla v tento den získat. Něco, co Vás může zabít, ale hlavně pochopit. To všechno je tady. Tady kolem mě. Nemohu v tuhle chvíli myslet na to, jaký film byl ze strany filmového hltače. Mohu jen myslet na to, co ten film pro mne znamenal. Znamenal pro mne vše. Tak jako jiné nemohou. To je důležité. To je primární. Chápejte.(30.1.2012)

Malý, nezávislý a krásně přirozený klenot. Režie, hudba a kamera na jedničku. Melancholický McGregor, rozpustilá Laurentka a Plummer ve fialovém svetru. Směrem ke konci sice kvalita maličko upadá, ale čert to vem. Takhle příjemné filmy se musí ocenit.(30.10.2011)

• - Příběh Oliverova otce (Christopher Plummer), jeho nemoci a coming-outu je autentickým příběhem režisérova otce. (JardaBauer)

• - Režisér Mike Mills je mimo jiné stejně jako hlavní postava filmu Oliver (Ewan McGregor) grafickým designérem, který je zodpovědný za vizáž hudebních alb několika kapel. (JardaBauer)

• - V hereckých oscarových kategorií se Christopher Plummer ve svých 82 letech stal nejstarším hercem, který kdy obdržel Oscara, a překonal tak rekord Jessicy Tandy, která sošku získala v 81 letech za výkon ve filmu Řidič slečny Daisy (1989). (Vlk17)