Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Gramofón (S01E08)

Scénář:

Lubomír Beneš

Hudba:

Petr Skoumal

Pat si chce vychutnať hudbu počúvaním gramofónu a k tomuto kultúrnemu vyžitiu zavolá i priateľa Mata. Gramofón po zapnutí reaguje neočakávane a tak je ho potreba opraviť. Napriek snahe oboch gramofón nevydáva zvuk a pri snahe dopátrať sa podstaty problému je prístroj zničený. Avšak snaha vypočuť si dobré LP-čko ich neopúšťa a predsa majú ešte jeden gramofón. (pravo)

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Elgin

Hodnotim cely serial a nie iba jednotlive casti, pretoze dohromady je zazitok daleko lepsi nez osamotene criepky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu. ()

Rambo159

Majstrovsky ušité, priam nevýslovne komické. Pamätám z detstva, no teraz po toľkých rokoch je to azda aj smiešnejšie než vtedy. 5+* ()

pravo

Dežo príde do predajne Elektra a vraví predavačovi: - Chcel by som tamten CD prehrávač. Predavač nevie ktorý, pozerá, dumá a vzápätí si uvedomí, že Dežo pozerá na jednoplatničkový varič. Na Dežove naliehanie mu ho zabalí. Keď Dežo príde domov, zvolá celú rodinu, postaví varič na stôl, položí na neho CD-čko a prístroj zapne. Po chvíli sa valí z CD-čka dym a smrad. Dežova žena Araňa sa na neho pozrie a hovorí: - Ty blbec, ty si nekúpil CD prehrávač, ale napaľovačku. ()

BlackMount

Pat a Mat jsou velcí hudební fanoušci a tak si chtějí zpříjemnit večer poslechem nějaké té klasiky. A když jim nehraje LP deska rozhodnou se ji přetvořit na CD. Následuje pasáž kde mixují hudbu způsobem, jakým by to nezvládnul žádný dnešní DJ. Vtipná epizoda s úžasným podomácku vyrobeným orchestrionem na závěr. ()

hlína

Godhaj

Opět slabší díl dvou kutilů. Destrukce všeho možného a především gramodesek jsem už očekával, ale některé kousky mě rozesmály. Konečná pointa je tentokrát oproti jiným dílům hodně slabá. Od Pata s Matem jsem čekal nějaké lepší zvládnutí celé situace. ()

anyonecek

Tak když už je deska do gramofonu moc velká, tak proč měnit gramofon, když se může deska ostříhat nůžkama a nebo oštípat štípačkama. Pohon gramofonu na kliku? To není nic pro Mata a Pata a proto raději udělají pohon z vrtačky a nebo z kola. ()