Pat a Mat - Pat a Mat se vracejí (2002) (série)

Stůňou (S04E21)

Režie:

Ladislav Pálka

Kamera:

Zdeněk Krupa

Pat si chce stavať snehuliaka a k tejto zimnej radovánke chce privolať aj Mata. Ten však jeho ponuku odmietne s dôvodu, že je nachladený a ako chorý sa musí zime vyhýbať. Pat dostavia snehuliaka a príde ho ukázať Matovi, kde zisťuje, že jeho kamarát je naozaj veľmi chorý. Rozhodne sa mu byť nápomocný a hneď sa ujme prípravy horúceho čaju. Potom sa rozhodne zmerať Matovi teplotu, ale neuvedomí si, že ho použil pri robení čaju a tak je prekvapený vysokou nameranou teplotou. A podľa nameranej teploty ide Matovi doslova o život. (pravo)

hlína

IllIlIlIIl

stration

BlackMount

Pat a Mat si už poradili v různých situacích, ale se zákeřnou virózou jim nářadí ani jejich zručnost asi moc nepomůžou (hlavní slabina tohoto dílu). S chorobou se nejlépe bojuje v posteli a to vědí i tihle dva pošukové. Epizoda je dost ubohá celou dobu jen sledujeme, jak se Mat snaží ze své nemoci vypotit. ()