Série(8) / Epizody(128)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (49)

Akvárium (2003) (S04E17)

Jeden z těch průměrnějších nových dílů, kde sice Pata a Mata napadne geniální nápad, ale humor se jaksi vytrácí. A pointa taky nic moc. ()

Zavařují (2003) (S04E18)

Takový dentoš aparátoš snad Ajeťáci ještě neměli, jinak nic extra díl o tom, jak se v pařníku pěstuje dýně a pak při jejich velkém množství se taky musí pořádným strojem zpracovat. ()

Rogalo (2003) (S04E19)

Stavba rogala se povedla, jeho funkčnost už však byla horší. Co ovšem tím koncem s ptačími budkami chtěli autoři říci, to jsem opravdu nepochopil. ()

Hrají golf (2004) (S04E24)

Pat a Mat jsou moderní, a tak si pořídí golfové hole, míček a jdou na zahradu hrát golf. Samozřejmě to přinese jen samá rozbitá okna, ztracené míčky a nakonec i vybetonovanou zahradu. Ale originální řešení tito dva patláci přeci jen mají. Velmi zábavný díl. ()

Kopají bazén (2004) (S04E26)

Taková ta klasika - nápad udělat bazén na zahradě jistě dobrý, ale použít k tomu dynamit? Ale jsou to Pat a Mat, tak jim držme palce, i když na konci se asi moc neokoupou. ()

Postele (2009) (S05E01)

První z nových dílů Pata a Mata s podtitulem "na venkově". Vše začíná poměrně nepochopitelných záběrem na starý dům zničený stromem, který je podřezaný motorovkou a spadl na onen dům. Pak Pat a Mat vystěhují postel do druhého domečku a pak se snaží dvě postele v jedné místnosti seskládat s komodou. Samozřejmě se jim to nepodaří i díky hrůzným nápadům. Moc vtipné mi to nepřišlo, bylo to takové nemastné nastavování staré známé kaše. ()

Kaktus (2009) (S05E02)

Pat a Mat si přivezou na chalupu velikánský kaktus a v té chvíli nastává ona otázka - jak ho dostat dovnitř? Samozřejmě nastane mela, sem tam nějaký osten skončí na Patovi či Matovi, ale dílo se nakonec vzájemnou pomocí a "mistrovským" vynálezem podaří. Díl z venkova opět potvrdil, že i když je tu skvělý nápad, autoři z něj nedokáži vytěžit scény, kde se bude i dospělý za břicho popadat, ale spíše vyčarují na obličeji mírně sarkastický úsměv. Dobré, ale to je vzhledem k historii Pata a Mata málo. ()

Pat a Mat nás baví (2018) (S06)

Animace stále na stejné skvělé úrovni a v duchu, jak jsme zvyklí. Hudba si sice zachovala ústřední motiv, ale je to zase totálně zprzněné. Na to jsme si ale už museli dávno zvyknout. Díly scénáristicky marné. ()

Odpad (2018) (S06E11)

Mat si leští svého kabrioleta před domem a Pat umývá nádobí. Samozřejmě mu neteče odpad a je třeba to řešit. Scénář okolo tohoto problému moc nechápu, protože Pat má zacpané umyvadlo, nemá sifon a odvodní trubky, dřez mu "sežere" vidličku a štětku, přičemž ji pak kdesi pod dřezem najde. Toto mi fakt přišlo padlé na hlavu. Pak si s Matem ale zaradí, vyrobí si odvod pomocí vrtacího kladiva a trubek a vyvedou odpady ven. Každému je samozřejmě jasné, kam to nateče. A je konec. Slabota, bezduché, s jedním pousmáním. Scénář tak za 20%. ()