Opravdu jsem to nečekala a líbilo se mi to moc. Něco mezi Až přijde kocour, Bylo nás pět, Pipi dlouhou punčochou a Rozmarným létem hozené trošku do parodie jako Mazaný Filip a takové filmy já můžu. 13. 1. V krátké době viděno podruhé . Arci musím říct, že tatík kurevník, kouzelník,kočovník, rovnoběžník, světoběžník básník, mystik, esoterik a k tomu všemu ještě slávista je můj nový hrdina, už i na ty psycho klobouky jsem si zvykla, nemůžu jinak a pálím 5*. Já se narodit tak o 150 let dříve, tak se dám hnedka k cirkusu.(25.12.2014)

Překvapení. Tohle je film, kteý jsem zkoukl o vánocích přesycen cukrovím a televizním programem. Měla to být kulisa při hraní DARK SOULS, no nakonec jsem film odkoukal a je zkrátka skvělý. Nemám rád moderní pohádky, ale tohle se nebojím srovnat s Andělem Páně, minimálně co se vtipnosti týče. Dobrý scénář. Vladimír Javorský skvělý. Nenápadná věc, kterou zkoukněte až se bude (pravpodobně jen o vánocích jednou do roka) znova vysílat. Nemusí se vzloženě líbit, ale neurazí vaši inteligenci jako Princezna ze Mlejna a jiné Troškoviny, Skvělé a neznámé.(25.5.2016)

Vysoké prekvapenie poetické milé až sa nechce veriť, že sa dá také niečo ešte natočiť. Investícia režíséra do Vladimíra Javorského sa vždy vyplatí. Javorský je momentalne najlepší herec a len ťažko ho zazriete v nejakej stupidite. Michal Pavlíček s jeho hudobným vkladom do tohto filmu, tiež prispel k dobrému výsledku celku. Jednoduché peknééé...(9.4.2012)

Po shlédnutí příběhu jsem si říkala, že to ani pohádka nebyla. Objevily se tam sice kouzla a čáry, ale svým tématem o zneužívání politického místa, či bohatství proti spravedlnosti mi přišel dost realistický. Vystrašený novinář, zkorumpovaný právník, pomatená, zkostnatělá učitelka, kterou kryje její manžel ředitel, obecní blbečci jako slouhové-policajti v uniformách, umlčený knihkupec, povrchní, umanutá panička zblázní celé město a pak tiše blbnoucí věčšina. Na vykopenzování tohto městského marastu jsou ve městečku metař-kouzelník-smrtka a nově příchozí jasnovidec Heliodromus. Neošouchaný námět, který pobaví.(12.1.2015)

Příjemné překvapení... Poetická letní komedie, všechno klapalo, příběh, dialogy, vtipy, herecké výkony, kamera, hudba... Takové malé televizní Postřižiny s nádechem pohádkovosti. Opravdu moc pěkné. (?Kandidát do zlatého fondu TV tvorby?) PS:Nepochopím zařazení do hlavního vánočního programu ČT, na druhou stranu třeba bych na tuto příjemnou záležitost jinak ani nenarazil.(25.12.2009)

• Josef Somr

• - Natáčení tohoto pohádkového příběhu se uskutečnilo v červnu 2009 v magické Telči a jejím okolí, ale také v městečku Třešť na Vysočině, kde se filmovalo hlavně v sále Sokolského domu v židovské čtvrti. (Taninaca)

• - Při scénách z náměstí Zachariáše z Hradce v Telči je možné si všimnou plotů, které záměrně opticky oddělují možné východy z náměstí nebo zakrývají všudypřítomné restaurace. (MTHRFCKR)