• dopita

Co to proboha mělo znamenat? To byla asi komedie žejo? Tak proč jsem se ani jednou nezasmál nebo aspoň neušklíb? Asi proto, že jsem se vůbec nebavil a seděl u toho jen proto, že jsem byl přežranej a nechtělo se mě vstávat. Což je hodně blbej důvod.... Pavel Jandourek už s Maharalem ukázal, že neumí udržet divákovu pozornost. A tady to jen potvrdil, přitom měl k dispozici spoustu známých herců a příběh, kterej určitě potenciál má. Kamera byla velice fajn, ale celkově velká škoda a promarněná příležitost!(26.12.2009)

Vladimír Javorský mě velmi mile překvapil, i když jeho postava nenechala jedinou sukni na pokoji. Jasnovidec a jeho bratr mohli s povedeným městečkem pořádně zatočit. Vypečený a nenasytný pan starosta by si zasloužil mnohem horší trest a ty dva jeho policejní poskoci také. Další překvapení se dostavilo v podobě Pavla Lišky a Ondřeje Pavelky. Pořád jsem si říkala, co by tak Lišák mohl hrát. Málem jsem upadla do mdlob, když se tam objevil jako zmrzlý Vrbata shánějící Hanče.(26.12.2009)

4* za malé vánoční překvapení od veřejnoprávní televize. Dům u Zlatého úsvitu nemá ani polovinu toho, co by měla klasická vánoční pohádka vlastnit, ale to jen protože si jde vlastní cestou, a když říkám vlastní, tak to tak tentokrát myslím vážně. Film absolutně nemoralizuje, zmítá se v poetických stavech křížených se satirou a parodií, ale stejně jako to může potěšit, tak se to může stát kamenem úrazu. Díky množství přísad a chutí zaniká kostra příběhu, a bohužel, ani přechody mezi scénami a jejich náladami nejsou stoprocentní. Musím ale pochválit obsazení, slušnou úspornou formální stránku a hezkou písničku na konci. V porovnání s hrůzou jménem "Láska Rohatá", je to vskutku krok vpřed.(27.12.2009)

neskutečným způsobem podhodnocený film, na pět hvězdiček to sice není, spíš 70%, musím je ale dát, abych alespoň trochu hodnocení zvedl... to sakra nepoznáte ten skvělý příslib a klenot mezi současnou produkcí pro děti?? odpady naprosto nechápu! omylem je označení pohádka a vytrvalá snaha ČT nutit tuto komedii (spíše stylu Páni kluci) divákům o Vánocích (premiéra 2009 i repríza 2010)... výborné herecké výkony, výprava, triky hudba, dialogy, příběh by mohl být trochu nosnější a bez odboček, název filmu bohužel také není asi nejlépe zvolen, některé vtipy se opakují (přílet čápů, Hanč), pár motivů zůstává nedotažených (kniha), každopádně se ale těším na další filmy tohoto režiséra!(26.12.2010)

Velmi povedená česká "pohádka". Příjemné obsazení (i u dětských postav), poutavý příběh a především velice vtipný. Nejvíce se mi líbila postava kouzelníka a myslím, že pan Javorský ji zahrál velmi dobře. A ještě musím zmínit hodně barevné a extravagantní klobouky. Ty neměly chybu... Jinak spousta vtipných a zdařilých scén, u kterých jsem se výborně pobavila a zasmála.(25.12.2009)

• - Při scénách z náměstí Zachariáše z Hradce v Telči je možné si všimnou plotů, které záměrně opticky oddělují možné východy z náměstí nebo zakrývají všudypřítomné restaurace. (MTHRFCKR)

• - Natáčení tohoto pohádkového příběhu se uskutečnilo v červnu 2009 v magické Telči a jejím okolí, ale také v městečku Třešť na Vysočině, kde se filmovalo hlavně v sále Sokolského domu v židovské čtvrti. (Taninaca)