Příjemné překvapení... Poetická letní komedie, všechno klapalo, příběh, dialogy, vtipy, herecké výkony, kamera, hudba... Takové malé televizní Postřižiny s nádechem pohádkovosti. Opravdu moc pěkné. (?Kandidát do zlatého fondu TV tvorby?) PS:Nepochopím zařazení do hlavního vánočního programu ČT, na druhou stranu třeba bych na tuto příjemnou záležitost jinak ani nenarazil.(25.12.2009)

• Sandiego

Nazvat tenhle film poetickým je tedy velmi odvážný počin - jestli poetika spočívá v neustálem pitvoření, netradičných kloboucích, snaze o grotesku a nějakém tom ohraném kouzlu, tak jde tedy o velmi osobitou poetiku, která však působí až svatokrádežně s přihlédnutím k mistrům tohoto žánru, hlavně panu Jasnému (přijde mi, že se Jadnourek nějak moc inspiroval jeho Kocourem a dost křečovitě ho namontoval na dnešní dobu). Zápletka tedy nemá příliš co říct, je podivně rozklížená, plná zbytečných scén. I dobří herci se zde snaží nějak vyhovět zvolené stylizaci, což jim však silně podráží nohy, alespoň že děti jsou docela přirozené, Janžurová opět smutně dokládá, že dnešní režiséři z ní dokáží dělat jen hysterickou a nervózní karikaturu a zapomínají na to, že jde snad o nejvšetranější herečku našeho filmu. Jediný klad na filmu je dobré řemeslnné zvládnutí a na televizní film skvěle zvládnuté triky, které vůbec nebyjí do očí. ALe pod touto vybroušenou a přívětivou slupkou páchne naprostá scénáristická bezmocnost.(25.12.2009)

Takže, ze všeho nejvíc se mi tady líbí Vladimír Javorský. Jak čaruje a kouzlí. A je děsně vtipnej a usměvavej a milej a chytrej tatínek, kterej dětem nelže, nevěší bulíky na nos a vychovává je tím, že je nechá. Noale jinak.... teda ze začátku se zdálo, že to bude namouduši zase jedna poetická a skvělá pohádka. Je hezká, o tom žádná, ale skvělý je jen Vladimír a pak ještě pan Somr. Od druhé půlky je totiž tak nějak přeťápnutá. Janžurka úča je vážně moc - noale ta už hned zkraje. Se mrkněte. Je to poetické. Na začátku, v půlce a skoro na konci, takže to stejně musíte vidět celý :).(17.3.2018)

• Adámo

Půl hvězdičky za sympatické dětské představitele a že jsem se jednou trošku zasmál... Jestli se budou dál točit takovéhle hrůzy pro nikoho, nevím kam to s českou kinematografií povede. Příliš složité dialogy pro děti, pro dospělé nesmyslné a nudné. O scénáři a režii nemůže být ani řeč, herci bída a ti známější tam dokazují pouze fakt, že už opravdu nemají v čem hrát, ale nějak se živit musí... Trochu smutné na Vánoce... P.S. V době hodnocení měl tento film 55%. Padesát pět????? Vždyť to znamená průměrný film!!! | 12/2009(25.12.2009)

Vladimír Javorský mě velmi mile překvapil, i když jeho postava nenechala jedinou sukni na pokoji. Jasnovidec a jeho bratr mohli s povedeným městečkem pořádně zatočit. Vypečený a nenasytný pan starosta by si zasloužil mnohem horší trest a ty dva jeho policejní poskoci také. Další překvapení se dostavilo v podobě Pavla Lišky a Ondřeje Pavelky. Pořád jsem si říkala, co by tak Lišák mohl hrát. Málem jsem upadla do mdlob, když se tam objevil jako zmrzlý Vrbata shánějící Hanče.(26.12.2009)

• - Při scénách z náměstí Zachariáše z Hradce v Telči je možné si všimnou plotů, které záměrně opticky oddělují možné východy z náměstí nebo zakrývají všudypřítomné restaurace. (MTHRFCKR)

• - Natáčení tohoto pohádkového příběhu se uskutečnilo v červnu 2009 v magické Telči a jejím okolí, ale také v městečku Třešť na Vysočině, kde se filmovalo hlavně v sále Sokolského domu v židovské čtvrti. (Taninaca)