Zeda, experta na bankové krádeže a trezory, práve prepustili z väzenia. Prichádza do Paríža, aby sa podieľal na krádeži, ktorú plánuje jeho priateľ Eric. Ešte predtým si však chce dopriať trochu rozptýlenia s oslnivou prostitútkou Zoe. Idylická noc plná alkoholu, drog a zvrhlostí sa pre Zeda a jeho priateľov končí na druhý deň, keď majú vykradnúť banku. Pre Zeda sa akcia skomplikuje, keď v banke stretáva Zoe. Prostitútka, s ktorou strávil minulú noc, tu pracuje ako pokladníčka. Pre Zeda sa táto situácia stáva morálnou dilemou... (oficiální text distributora)

Compadre

Avary se asi snažil natočit něco v duchu filmů svého kámoše Quentina Tarantina, ale vůbec se mu to nepovedlo. Nakonec z toho vyšel docela průměrnej krvavej filmek, kterej příznivce Avaryho vzoru, který má své jméno uvedené na obalu tak, aby ho fakt menohl nikdo přehlídnout dost možná zklame. Nic moc zážitek.. ()

ganz

Avary evidentně má pár cool nápadů, místy podobný styl quentinovi, ale jde svou vlastní cestou která sice není tak působivá, ale stejně dokáže zaujmout. Příběh je poměrně jednoduchý a nenabízí žádný extra zvrat či nečekanou pointu, ale kupodivu to ani nevadí. 7/10 ()

Jello Biafra

Thriller o jednom nepodarenom prepadnutí parížskej banky bandou fetujúcich chlápkov je vďaka vynaliezavej kamere natoľko sugestívne, že razom prebije aj pomalé tempo. Filmu však chýba lepšie režíjne uchopenie. Naproti tomu však obsahuje veľa pôsobivých tripových scén pre fajnšmekrov. ()

BlackTom

Čo na tom, že inak výborný Eric Stoltz je v tieni odporne dokonalého Jeana-Hugues Angladea... Čo na tom, že zdrogované scény sa dali vykresliť ešte o kvapku lepšie... Čo na tom, že Zoe má kozy po otcovi... Ono sa mi to tak či tak páčilo. Veď som na ten film vyčkával priam roky, kým som sa k nemu dostal. Čo na tom, že scenár je deravý a predvídateľný? Ja som sa skvele pobavil. A to bolo určite Avaryho cieľom. Tarantino to nie je, ale vplyv je citeľný. Dáme si repete? Určite. ()

Corpsegrinder

Nejzfetovanější heist film co jsem kdy viděl. Táhnou to hlavně barvitý postavy v čele s psycho frantíkem, ale taky celkem netradiční EBM soundtrack kterej předběhl dobu. Je to divnost, ale zábavná. ()

dezert

Velmi špatný film, ve kterém nic nefunguje. Herci, scénář, kde je spousta scén, které by se daly vyhodit (stejně jako celý film) a vůbec. Jeden dobrej záběr, ale už si nepamatuju, kterej to byl, takže asi tak dobrej nebyl. Je ale s podivný, že ten samej člověk pak natočil něco tak vynikajícího a super, jako jsou Pravidla vášně.Takže to nechápu. ()

maty39

První půlka je užvaněná ptákovina. Naštěstí je zde druhá půlka, kdy lupiči obsadí banku a začne zabíjení. Jean-Hugues Anglade je totální psychopat a jeho jednání s rukojmími je příkladné :-) ()

xmy

Režírovat to Tarantino, bylo by to rozhodně zábavnější (obzvláště táhnoucí se první půlka by měla jistě víc šmrnc). Nicméně když přišla na řadu heist část, tak jsem se i bavil. Celkově (pod)průměrný film. ()

dainio

Je to takový neutrál. Nedá se totiž říct, že by se mi film nelíbil - na druhou stranu, nadšen jsem z něj, také nebyl. Roger Avary má určitě dobré nápady. Má podobné smýšlení jako božský Quentin. Třebas hned ta první scéna v taxíku, je výborná a Tarantinovi podobná. Nebo vtip s mrtvou kočkou. Ten taky stojí za to. Jenže, v celku je to dosti "nedomrlé". Režie není totiž moc pevná a vedení herců není na bůhvíjaké úrovni. Dokonce jsou patrné známky přehrávání. Snaha tu určitě byla, to je bez debat. Kdo ale čeká nějakou smršť, podobnou Gaunerům nebo Pulp Fiction, tak bude zklamán. Je to takový malý filmík, s pár dobrými záběry kamery, dobře odvedenou dvacetiminutovkou o nasávání drog a slušnými občasnými dialogy. ()

dakarin

Velmi těžký film, ovšem velmi zdařilý s mnoha rozměry. Výborné vykreslení temnoty života Ericovi skupinky sociálně rozložených "hledačů zážitků", neméně zdařile lidský rozměr u dvou postav, kterým je dovoleno začít znovu. Reálné a brutální, ovšem výrazově i technicky nadprůměrné s výborným scenářem a obsazením. Po celý snímek i přes zpomalovací scény solidní dynamika. ()

TomStrom

Tarantina a jeho jednotvárný styl zrovna dvakrát moc nemusím a tenhle film jeho vliv určitě nezapře. Přes tento fakt a ne zrovna kdovíjak originální příběh pod čtyři jít nemůžu, jelikož jsem už hodně dlouho neviděl tak krásně syrovou a stylově podanou brutalitu, jakou je prostoupena celá druhá polovina tohohle filmu. Silný zážitek, něco takového už dneska moc k vidění není. Opravdová naturalistická lahůdka ze starých dobrých devadesátek. ()

zomb0

cakal som viac od niekoho s kim tarantino robil pulp, to je pravda ale, ten film ma nieco doseba... avyry je nejaky romantik hmmm.... ()

CrazymanM

Tak trochu zklamání,čekal jsem teda lepší nářez,je to takovej slabej pokus o Tarantina,i když Avary samozřejmě nebude úplný nýmand,jinak by s ním Quentin asi těžko spolupracoval.Ocenil bych snad výkon J.-H.Angladea,ten byl skvělej,jinak průměr až podprůměr! ()

pleassurew

První co mě upoutalo bylo jmeno Quentina Tarantina na obalu............ale taky to poslední. Příšerný scénář a přišerné režijni zpracování(Rogere Avary fuj takova sprostota brat "boží" jmeno nadarmo a ještě k tomu na obal takhle lacinneho filmu).ani už nevím proč sem tomu dal TOLIK! ()

tovarnik

aneb Kterak šly zfetované trosky vyloupit banku. Ač může tento námět znít humorně, ve filmu je humoru poskrovnu (pokud nepočítáme ten nechtěný). Nejsilnější moment filmu - heroinová jízda noční Paříží - je natočen opravdu sugestivně a dostane vás do toho správného očekávání, co bude dál. Bohužel vás čeká jen ledová sprcha - "bankovní" část provedením i atmosférou hodně pokulhává. Lepší 2*. ()

bernau84

někoho to bavilo? mě teda vůbec protože jsem nějak postrádal děj... už ani nevim o čem to je ale co vím jistě že kterýkoli film v neděli na nově mě upoutá zpravidla víc než tohle ()

Indio

První půle je moc slibná s profetovaným večírkem jde tempo a zajímavost dolů a samotná vykrádačka je nudná a samoůčelně násilná což mně baví jen málokdy. Další setkání obou protagonistů táhne fillm nahoru a pak...konec. Mělo to na víc ale bavilo mně to. ()