Reklama

Reklama

I Take This Woman

USA, 1940, 97 min

Předloha:

Charles MacArthur (povídka)

Kamera:

Harold Rosson

Hrají:

Spencer Tracy, Hedy Lamarr, Verree Teasdale, Kent Taylor, Laraine Day, Mona Barrie, Jack Carson, Paul Cavanagh, Louis Calhern, Frances Drake, Marjorie Main (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Lekár v podaní Spencera Tracyho sa zamiluje do ženy so samovražednými sklonmi. Následne sa ju pokúsi vyliečiť. (Martin741)

Recenze (2)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Ačkoli tento film, I Take This Woman, nebyl nikdy považován za nejlepší začátek kariéry Hedy jí samotnou, ani jejím mentorem L. B. Mayerem a během práce na něm se odehrálo mnoho problémů (včetně hostujícího nezvladatelného auteura Josefa von Sternberga), je až překvapivé, jak moc milý ten film ve výsledku je. Není sice absurdnějšího páru na hollywoodském nebi, než Hedy Lamarr a Spencer Tracy, ale světe div se, i tihle dva nalezli svou vzájemnou chemii. Příběh přivádí zoufalou Hedy do jeho náruče bez postranních úmyslů, chtěla totiž spáchat sebevraždu a on jí jako lékař zachránil život. Což jí po krátkém čase inspirovalo k práci po jeho boku... a dál určitě není nic přirozenějšího, než se nechat vést novým životem těch dvou bok po boku až do pomyslného slunce západu. Zprvu neuvěřitelná dvojice se nakonec znovu setkala ještě v dalších dobrodružstvích, v Tekutém zlatě (1940) a na Pláni Tortilla (1942). ()

Reklama

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama