Parta outsiderů z jedné americké střední školy, které všichni jen šikanují, se rozhodne zosnovat hrozivý plán odplaty. Nejdříve všechny uspí na párty a až se všichni probudí, může začít poslední velká odplata. (jamesjimbo)

Dubro

Tak naivné divadlo, až laik žasne, amatér sa čuduje a profesionál končí u psychiatra. Režisérko Joey Stewart, ktorý roky robil „pdržtašku“ talentovanejším kolegom, nemá oči a pomohol na svet dielu, ktoré môže slúžiť iba ako učebnicový príklad na hodinách Filmových katastrof. Za zmienku stojí prvá polhodina filmu, na ostávajúcu hodinu by ste nepozvali ani svojich totálne naťahaných kamarátov. ()

Marqta

Jednoduchá prvoplánová záležitost. Námět jako takový není špatný, ale tím to tak končí. Primitivní příběh pomsty, bez nějaké kreativnější myšlenky, nebo i úmyslu. Postavy jsou jako naprogramované, bez vlastního mozku a uvažování, o dialozích radši ani nemluvím. Film má pár silnějších okamžiků, ale tím to hasne. No prostě, pokud si potrpíte na primitivní lehce krvavou a vysoce za vlasy přitaženou show tak je tohle to pravé. Nechci tvrdit, že jsem se těch 94 minut pronudila, ale spíš jsem čekala, že přijde něco překvapivého na závěr......ale ono nepřijde. Hodně slabá jedna hvězda a znovu to vidět nechci. ()

honajz2

Ok, to, že zde absolutně není gore, budu tolerovat, jelikož se to dost snaží o psychologickou stránku. To je podle mě v pořádku. Atmosférou je to na jedničku, napětím spíš na 1-, ale i to je dost. Tak co je na The Final vlastně špatně? Především to, že je to plné nelogičností, a někdy i sakra vážných. První půl hodina vypadala skvěle, tak jsem se trochu začínal těšit, že zase konečně po nějaké době uvidím horor, kterému dám víc jak 3*, ale jakmile začalo mučení, šlo moje nadšení poněkud dolů. To fakt nechali jednoho šikanátora pustit, běhat po lese, kde jsou nastražené pasti, ale museli je lovit 3 z 5 šikanovaných? Přičemž jsou v dalším záběru všichni v tom... domě? A proč si šikanovaní zabili jednoho ze svých? Když jenom pustil někoho, kdo je naprosto nevinný? Navíc mají celé okolí obklopené pastmi, mohli doufat, že se do jedné chytí. A co je úplně nejdebilnější je to, že zde jedna postava - šikanovaná .- umře, ale za chvíli tam zase je, živá a zdravá? Hergot, přemýšlel nad tím scénářem někdo? A to jsem nevypsal všechny nelogičnosti, je jich víc. Už jen to, že na tu fiktivní párty zvali spolužáky, kteří s tím nemají nic společného, je dost divné. Nakonec mě ten film celkem zklamal, protože už jsem začínal mít pocit, že zase uvidím horor, ze kterého budu nadšený a ono ne... 3* ()

Rodriguez

Stačí, aby někomu ruplo zase v kouli a provede přesně tohle. Děje se to pořád a neustále na všech školách po celém světě. 90% ()

Wormboy

Mimoriadne slubny uvod ako aj namet tejto teror dramy, vsak opat raz a znova poskodzuje ubohy scenar, ktory filmu podlamuje nohy a na zemi ho este aj dokopina...a pan reziser asi tiez nebol cisty, pretoze ked uz raz exnuta postava sa o par scen neskor objavi znovu ako ziva a to bez akehokolvek (co aj nelogickeho) vysvetlenia, nieco musi riadne smrdiet...skoda, pretoze namet ma fakt riadne navnadil. 1,5/5* ()

Maty85

Tydle typy snímků už řadím do "céčkové" kategorie filmů, které upadnou navždy v zapomění a skončí na samotném dnu veškeré kinematografie. * za snahu ()

HorrFi

Vzhledem k tématice šikany to mohlo opravdu o dost lepší.. celý to bylo takový utahaný a bez nějaký pořádný akce nebo napětí.. je to škoda, protože dobrých filmů o šikaně je málo.. ()

nemik22

Tenhle horor jsem si pustil hlavně kvůli slibnému námětu. Ze záčátku to dokonce vypadalo, že moje očekávání bude naplněno. Ale ve chvíli, kdy měl film začít gradovat, jakoby režišér dostal strach a každou slibnou scénku zakončil cenzurou. Ke konci mi přišlo, že tvůrcům došly nápady. Vždyť horory už ze své podstaty nejsou určeny pro všechny věkové kategorie, tak proč tu nebylo víc krve, brutality nebo lekaček... Tohle už dneska nikoho na zadek neposadí! ()

lennyd

Svět se odjakživa dělí na ty úspěšné a neúspěšné, krásné a ošklivé, bohaté a chudé. Ti, jemž nebylo do vínku dáno stát se těmi lepšími jsou pak povětšinou (a na amerických středních školách vždycky) šikanováni a znemožňováni. Až jednoho dne i jejich pohár trpělivosti přeteče, a všichni utlačování lůzři se spojí, a dohromady nachystají pro ty úspěšnější krvavou pomstu... Námět se zdál být docela dokonalým pro úžasné krvavé béčko - jen by to musel dostat do ruky nějaký schopnější režisér, například takový Sam Raimi by byl výborný. Sice se asi Joey Stewart taky snažil, bohužel to na filmu není moc znát - kromě úvodní půlhodinky, kdy se příběh docela zajímavě rozjíždí. Jenže - ve chvíli, kdy by měl příběh gradovat a měly se začít prolévat hektolitry krve, začne se trochu filozofovat, objevuje se nedaleko bydlící soused, zcela náhodou vysloužilý voják a celý příběh jde do sraček... ()

oveckaoa

Absolutní souhlas s uživatelem J.A.S.M. film stojí na zajímavé myšlence co kdyby se šikanovaní studenti začali mstít, ale to je jediné pozitvum co zde je. Děj by šel pozvou své trýznitele na party kde je uspí a zajmou a týrají bohužel pak přichází nuda a zásadní chyby (Spoilery Spoiler č 1. kdyby mě někdo trápil proč bych ho nechal žít a nezabil ho ve filmu je sice řečeno že chtěli aby trpěli ale stejně šlo jich zabit i s utrpením Spoiler č 2. Proč zvali i x dalších lidí a nepozvali jen ty kteří je trýznily) Nejzásadnější věc co my vadila bylo gore z toho filmu šel vymačkat parádní masakr bohužel je to jen malé masíčko (za celý film se ustřihnou 2 prsty a na ksichty se napatlají jakési kyseliny které jich znetvoří což ani neukážou) . Navíc zajatí studenti se chovají jako naprostí debilové (výjimka čerňoch) a dělají jako by jim to bylo úplně jedno že můžou umřít. ()

ghatos

Neočekával jsem vůbec nic a přece jsem dostal příjemnou dávku uvolňujícího dětského horůrku. Dohromady není o čem psát, je to úplna blbost, leč některé "vychytávky" stáli za to. Zaujal mě mírně fraškovitý etos. To přičítám k dobru řežisérovi. Líbili se mi masky partičky a jejich kápo. Přehrával to, ale přitom to nepůsobilo vůbec trapně. Je tam jeden hrozný sekanec v postavě nacistického důstojníka. Normálně bych takovou chybu neodpustil, ale tady mi to přišlo v pořádku :) . 38% je luxusní hodnocení. ()

MiaMoonlight

Moc hezké, škoda že trochu nedotažené. Má jediná otázka je Proč. Proč, když chtěli všechny potrestat, proč to neudělali? I tak je to ale zajímavý snímek, který dost vypovídá o psychice člověka. Možná mám schopnost hledat ve všem smysl, když tak koukám na hodnocení ostatních. Každopádně tohle pro mě mluví za vše a musím uznat, že je to takové více nežli reálné. Každý se koukneme do svého svědomí. -pokud hledáte film an škatulku horor, tak se an to ani nekoukejte a ušetříte si hodnocení a komentář plný sklamání. ()

Forsberg11

Tak pri tomto filme som vyslovene sklamaný. A sklamaný hlavne z nevyužitia obrovského potenciálu, ktorý tento revenge exploitation snímok rozhodne mal. Vidno, že celá americká hororová produkcia je jednoducho dosratá z komercie a ratingu. Chytiť tento námet do ruky Francúzi, tak tu máme druhých Martyrs. No nič také sa nekoná. Keď čakáte, že príde to najlepšie gore, tak nič. Dva odstrihnuté palce a agresívna pleťová maska ešte nestačia na kvalitný exploitation horor. Na druhej strane musím pochváliť atmosféru v prvej polovici filmu a samotné poukázanie na problém šikany, ktorej sa venuje v spoločnosti stále málo pozornosti, a je tabuizovaná ako keby ani len neexistovala. Veď takto to môže dopadnúť kedykoľkvek... Kruté rozhodovanie medzi ** a ***. ()

Corpsegrinder

Námět slušnej a kostýmy ještě slušnější bohužel to šprti neutáhli a film spadnul do nudle a nezajímavosti. To ožívání postav co je zde zmíněno se neděje, pouze ve filmu občas zařval šprt a venku měl dvojníka v kostýmu což by vám neuniklo pokud byste koukali pořádně. ()

Beaumont07

samé kecy, žiadna akcia, žiadne napätie, strašné herecké výkony, nelogické, nepravdepodobné a neuveriteľné správanie sa hlavných postáv- námet síce dobrý ale to spracovanie nezvládnuté a navyše, to pseudofilozofovanie šéfa nerdov ma neskutočne iritovalo... ()

Ataxia

Nápad je to zajímavý, film ale pokulhává v ději a hereckých výkonech. Snad i blbý střih, zdálo se mi to nebo jedna z postav po té, co byla zabita se zas znovu objevila? ()

Teardown

Ani nevím kde začít, protože záporů je tu tolik, že pokud by si mohly stoupnout do řady, tak troufnou i frontu na pomeranče tenkráte za komančů. Kdyby se to alespoň nesnažilo tvářit tak důležitě a vážně. Přijde mi to jako když si o sobě měď myslí, že je to vlastně krásná zlatá cihlička. Prachobyčejná blbost, kde se na děj z vysoka sere a hlavní teze je torturální divadýlko, které mi neříká zhola nic. A konečně to morální poselství a rádoby agitování z huby těch přizdisráčů, to raději ani komentovat nebudu a dělám, jako bych nic neslyšel. ()

jamesjimbo

velice slibná první polovina filmu se zvrtne ve filmařskou prasárnu, kdy se již mrtvé postavy objevují ještě mezi živými. hamba! ()

mala_kea

Může mi někdo vysvětlit proč ? Konečně tak skvělý potenciál, výborný náběh na konečně pořádný odplatový film, které si své tempo chvíli drží, poté ovšem upadne na tu nejšpinavější zem, ve které by se ani to prase nehrabalo. Škoda největší, tolik jsem tomu (ikdyž nesmyslu) fandil a čekal jsem nějaký odvaz. Ani té krve a brutalit tam nebylo tolik. Achjo, zase jsem zklamán, příště nic podobného raději ne, nemusel bych to taky psychicky unést. ()