Jehovova pomsta

(amatérský film)
všechny plakáty

Nový připravovaný film z produkce ZNK velice volně navazuje na události z předchozího snímku Život Není Krásný. V hlavní roli se objevuje ortodoxní jehovistický mladík, který stojí na pokraji osobní krize a prožívá příběh plný poznání, boha, zakázaného ovoce a nezkrocené sexuality. Ve filmu nebudou chybět jak oblíbené postavy z předchozího filmu, tak i svérázný černý humor, který však bude tentokrát více spjat s gradujícím dějem. (oficiální text distributora)

venca163

Přišlo mi to jen krapet slabší než Život není krásný. Martyho rukopis tam je znát, ale i já se bohužel musím přidat k tomu, že z některých scén toho šlo dostat víc. Přišlo mi docela škoda, že scéna z kostela byla tak loupácky ozvučená, tam šlo možná hodit nějakej postsynchron (ehm :D). No a třeba, hrozně vtipná scéna z rokáče, ale ve chvíli kdy týpek pronáší "dej mi ještě jednu, do druhý nohy", tak ani nevidim, že je to mrzák =). Já jsem sice z frků už zvyklej, tak jsem to hned začal zkoumat, ale být to líp nasvícený, nemusím se tim obtěžovat =). Jinak paráda, hodně se mi líbil hlavní herec a třeba hádka o tom, jak nedaroval krev. Určitě se na to ještě někdy podívam. Edit: Tak už jsem se podíval a líbilo se mi to ještě víc jak poprvý! (80%) ()

pornogrind

Story o tom jak hloupej " Honza " k rozumu přišel. Popravdě mě to ze začátku vůbec nebralo, ale postupem času se to začalo rozjíždět a gradovat do grandiózního finále. Tady vidím zásadní rozdíl mezi Život není krásný a Jehovovou pomstou. Život není krásný mě bavil po celou dobu stejně. Tady to chvíli trvalo, ale zase jsem se ke konci bavil přímo královsky. Začátek max 1 hvězda a konec klidně 6 kdyby to šlo. Smekám před výkonem boha a taky buzny v podání M. Pohl(a) staršího. Tyhle výkony určitě vyčnívaly nad všechny. Což narovinu nebyl až takovej problém. Ještě jednou musím pochválit gradující finále a taky spoustu nezapomenutelnejch hlášek. Co bych naopak vytkl, byl místy špatnej zvuk. Hlavně hospoda atd. Jinak za mě spokojenost. Jen je to stejnej případ jak u předešlýho snímku. Tohle buď sedne nebo ne. ()

M.a.t.t.

Oproti predošlému pokusu badať isté zlepšenie po technickej stránke, ale stále ide len o poloamatérsky projekt, ktorý nikoho iného ako nekritického fanúšika snáď ani naplno uspokojiť nemôže. Slabšie "herecké" výkony ponechám stranou ale o príbehu sa zase nedá hovoriť, skôr o spleti neveľmi súdržných scén, ktoré brzdí aj snaha o akúsi poetiku. Čo jednako v kombinácii s drsným humorom pôsobí podivne a čo sa zároveň odzrkadľuje i v často neúmernej dĺžke čakania na vtipne vypointovaný moment. Tých je na 60 minút zúfalý nedostatok, niektoré ani réžijne totálne nefungujú a výsledok je naviac pomerne zle ozvučený. Pár svetlých momentov vrátane absurdného záverečného pointovania sa mi zdá proste stále málo. ()

SOLOM.

Zezačátku jsem si říkal, že z toho dlouhovlasého Jehovova ocase asi usnu nudou, ale naštěstí se tento Řezníkův snímek ukázal býti docela dobrý. Je nám zde nabídnuto několik povedených fórků - hlášek, nechybí ani nějaká ta nechutnost, nadávky a „Kapr co nekouše, ale žužlá…“. Ten přiteplený Pohlův fotřík byl prostě nejlepší na tom všem. Jehovisty bych poslal taky do prdele i s jejich vesmírnými koráby…Za ten „Lipton“ si to rozhodně zaslouží alespoň lehce nadprůměrné ohodnocení…60% ()

LV.Helter

Docela kreč. Pohl je naprostý undergroundový unikát a jeho tvorbu milujem, ale tomúto počinu neviem prisť na chuť. Jak je zvykom je to krásne kontroverzný. Čiernočierný humor, krásne grotesky, cameo fotra a sýna je maximálny top, ale to je asi všetko. Ústredný hrdina docela zjav. Pohl sa s tým nesral a záver je až radosť sledovať, len škoda, že vo väčšine stopáže sa nič nerobí. Máť to 30 minút, tak o vysšom hodnotení ani nepochybujem! ZNK Forever. ()

• Zhruba v polovině filmu, když si Robin sedá vedle paní Posseltové, můžeme v obrazu za nimi vidět obrys kameramana. (ČSFD)
  • Ve snímku se objevil i režisér Martin Pohl, a to ve scéně, kdy Robin přijde do baru na jedno pivo, jako osoba s tričkem s nápisem „Legalize Heroin“. (skinny9)
  • Interiér sálu království svědků Jehovových se natáčel v kostele sboru Českobratrské církve evangelické v Rumburku. (Tisbejsky)