Jehovova pomsta

(amatérský film)
všechny plakáty

Nový připravovaný film z produkce ZNK velice volně navazuje na události z předchozího snímku Život Není Krásný. V hlavní roli se objevuje ortodoxní jehovistický mladík, který stojí na pokraji osobní krize a prožívá příběh plný poznání, boha, zakázaného ovoce a nezkrocené sexuality. Ve filmu nebudou chybět jak oblíbené postavy z předchozího filmu, tak i svérázný černý humor, který však bude tentokrát více spjat s gradujícím dějem. (oficiální text distributora)

PanNafka

Film je natočený celkem dost hrozně, ale skutečně jen o málo filmech můžu prohlsit, že jsem se od začátku do konce opravdu od srdce smál a to nejen při prvním shlédnutí. Proto rovných ***** ()

MathewBB odpad!

Největší sračka, kterou jsem v životě viděl... Kdo na tom vidí něco vtipného, měl by jít na vyšetření k psychiatrovi... Film je jen útokem na jehovisty a postižené lidi... Ani k jedné skupině lidí nepatřím, ale takováto pointa filmu je naprosto zvrácená... Když se člověk zaměří na skupinu ZNK, zjistí, že se jedná pouze o tento filmshit, pak film "Život není krásný" a český horrorcore (Sodoma Gomora, Řezník atd.). Prostě nic pro aspoň trochu normální lidi, pouze pro zdegenerované idioty, kteří se baví násilím a vulgaritami... ()

pan_buh

Cokoliv bych k tomuhle skvostu napsal, by bylo jen trapné nic nesahající Jehovově pomstě ani po kapříka. Jeden z nejlepších filmů vůbec:-) ()

Askaneli

Strhující společenské drama s nečekaným vyvrcholením (doslova). V tomto snímku sledujeme morálně a nábožensky uvědomělého mladíka Robina Krále, jehož víra v Jehovovo učení a dogmatické představy se tragicky střetávají s realitou všedních dnů. Jeho duše i fyzické tělo jsou mučeny útoky, pohrdáním a posměšky jeho okolí, ve kterém jsou mu oporou pouze stejně smýšlející jedinci z jeho církevní organizace. Postupný degres Robinovy osobnosti vyvrcholí setkáním s Bohem, jenž mu svou přímočarostí a skvělostí, jež je vyhrazena pouze vyšším entitám, vysvětlí smysl bytí. Robin pak končí v náručí milované osoby. Jinak řečeno, sledujeme výseč z banálního života jehovistickýho pošuka. Ten se na svý cestě střetává s různými protivenstvími. Lidi se z něj dělají prdel, mlátí ho, okrádají ho. Zlomem je nevyžádaná penetrace ústní dutiny specifickou částí pohlavního ústrojí postaršího řiťopicha. O další facerape se postará vlasatej maník, kterej je něco jako sekční šéf základní územní jednotky jehovistickejch pošahanců. Jehovistickej pošuk ztrácí víru. Ale pak si šlehne dávku krokodýla a setká se se svým stvořitelem v podání vyloženě éterickýho břichatýho alkáče. Ten ho duševně nakopne a jehovistickej pošuk od základů přehodnotí svou mrzkou existenci. Hlavní hrdina je výborně ztvárněný ubohý a opovrženíhodný tragéd a celý film oplývá notnou dávkou satiry a černého humoru. Takže se mně to jako líbilo, no. ()

Qer

Není už tak vtipná jako Život není krásný, ale fakt, že se to odehrává ve vašem městě, a že v tom hrajou ksichty, které znáte, z toho dělá zajímavé dílko. ()

Flashheart

Hodně solidní 4. První dvě shlédnutí mě to tak moc nebavilo, hlavně ve srovnání se ZNK, kde se jedou pecky od začátku do konce. Postupem času ale doceňuji hloubku příběhu. Tam, kde komedie kulhá, jede tragédie (ve smyslu žánr) a je to takový netradiční mix vzhledem k obhroubosti komedie. Ale funguje to. Co se amatéřiny týče, no, nejvíc mě naštval asi zvuk u některých hromadných scén, možná to mohlo být trochu rozpracovanější a detailističtější co se řemeslné práce týče, ale co zas jako chcete od školáků amatérů. Hollywoodský Bčka na tom nejsou o moc líp. Naopak musím vyzdvihnout třeba hudbu nebo některý umělecký prvky jako scéna ze snu u kostela nebo scéna Robina kalícího v baru - ten Marty se fakt nedrží při zemi a fakt mu to vychází! Rád bych ještě ocenil herecký výkony, jako třeba Sepy výčepní, sorry jako, to je prostě dokonalost sama, zaplatíš hvězdě milion dolarů a líp to nezahraje. Marty, jakože v ostatních filmech mu herectví zas tak dobře nejde, tak tady to bylo bomba, ačkoliv nevím, zda to odpovídá zrovna heroinu, ale do tý scény to bylo jinak mega. Martyho fotr, samozřejmě Rosťa v hlavní roli, masterpiece, ale i další. Jako obvykle na tom je nejlepší ta autenticita. Poselství taky super, rozhodně mi nepřišlo, že by jím bylo setřít Jehovisty - o těch ten film jednoduše nebyl. Zkrátka, bravo. ()

J.CTORN odpad!

Zesměšňovat náboženství svědků Jehovových mě přijde opravdu pod hranou cti člověka. Každý má volnost věřit čemu chce a ne že se bude na jeho náboženství natáčet film který ani neví kdo to svědkové jsou, neví o nich nic a dává tam nepravdivá fakta. ()

awerto odpad!

Tak taku somarinu som uz dlho nevidel. Trapne, ubohe... Jedina nadavka na jehovistov, ktoru autor scenara a reziser vymysleli bolo zmrd. Ja chapem, ze je to studentsky film. Ale videl som ich uz dost, aby som vedel ocenit, pripadne tolerovat nejake chyby, ale toto bolo pocnuc reziou a konciac nehereckymi vykonmi nulove... O kvalite kamery, strihu, zvuku hovorit nebudem... No totalny prepadak. Usetrite si cas a tu hodinku stravte lepsie, nez pozeranim tohoto pr...u. Pre nick kelt_znk resp. adamo_znk (zeby sam reziser?), ktory zrejme neuniesol moje hodnotenie tohoto filmu a kazdy "reziserov" (vlastny?) pocin hodnoti 5 hviezdickami pisem, ze na SVK sa nachadzam, takze tvoj odkaz: vyhul zpet na SVK... je rovnako trefny ako pribeh v tomto filme. Teda zbytocny, bez invencie a vysoko amatersky :-) ()

sharik002

Místy docela vtipné dílo, které příšerně kazí jeho amaterismus - dialogy jsou špatně slyšet, většina herců neumí hrát. Je to škoda, protože jinak to mohlo být dost dobré. Chvílemi se děj táhne a některé scény jsou doslova zbytečné, ale jiné momenty (odbarvený a přehnaně afektovaný starý homosexuál, komicky rouhačská představa Boha, pár dost povedených hlášek,...) jsou perfektní, jen prostě špatně natočené. Dal bych o hvězdičku víc kdybych nevěděl, že o tři roky dříve vytvořil režisér tohoto snímku film Deprivační Staniol, který je technicky na mnohem vyšší úrovni. Pak se nejde zbavit pocitu, že Pomstu prostě odflákl a tu třetí hvězdičku s klidným svědomím dát nedokážu... ()

Vonter

Žajímavej film že? Je o hoškovi, kterej věžil v jehovu. Žil v chudobě, pomáhal lidem, ale měl to v hlavě úplně vygumovaný. To mi věžte. Bejt milej na svý pšátele i na všechny lidi kolem šebe a pomáhat druhým přece můžete i bez toho, abyste si od někoho museli vyluxovat mozkovnu. No nemám pravdu hošci? Takže teď všichni udělejte na jehovu fuj a hupky ke mě do pelíšku! ()