Zpověď zabijáka

• USA Game of Death (více)
všechny plakáty

Tajnému agentovi CIA Marcusovi (Wesley Snipes) sa pod jeho krycou identitou bodyguarda podarí získať si bezvýhradnú dôveru nebezpečného obchodníka so zbraňami Smitha (Robert Davi). Jeho úlohou je zabiť Smitha i človeka, ktorý financuje jeho obchody, pri najbližšom odovzdávaní hriešne veľkého balíka peňazí. Ibaže na ceste tam na Smitha s Marcusom ktosi spustí vražednú streľbu a Smith skončí v nemocnici, kde potom Marcus musí čeliť niekoľkým mimoriadne brutálnym vražedným útokom. Ukáže sa, že za všetkým stojí Marcusov vlastný tím, vedený jeho bývalým chránencom Zanderom (Gary Daniels), ktorý chce jediné - peniaze! A kvôli nim neváha ísť doslova cez mŕtvoly. Zdá sa však, že pri svojich plánoch poriadne podcenil Marcusa, ktorý nemilosrdne a systematicky, krok za krokom, decimuje svoj starý tím... (oficiální text distributora)

Fiftis

Trošku podhodnotený snímok. Dobrý akčný thriller, ktorý ponúka štandardnú akciu plnú prestreliek a potýčok. Zápletka je skôr tuctová, avšak nie je vyložene zlá. Vďaka všadeprítomnej akcií, film rozhodne nepôsobí uťahaným dojmom. Na filme sa mi hlavne páčilo, že aj vo vyhrotených scénach je dosť prehľadný a nijako zložitý. Málo nadpriemerný akčný film, iné už Wesley Snipes podľa môjho názoru netočí. Ale dej bol napínavý, aj keď mi vadilo to spätné rozprávanie. Tým bolo všetko jasné od začiatku. A druhá výhrada sa týka spôsobu obrazu, neustále roztrasený, dvojaký expozície, ručné práce kamery. To mi vadilo veľmi. Takže na plné hodnotenie rozhodne nie, ale bavilo ma to. ()

klerik

Doteraz som vždy pevne stál za Wesleyho eskapádami, ale tentraz to bolo naozaj príšerne natočené. Bitky sú síce o niečo tvrdšie a Snipes väčšinou vyzerá husto, ale nič poriadne nevyvažuje blbý príbeh a divné vizuálne prelínačky to úplne pochovávajú. Škoda, že takýto pád prišiel akurát teraz, keď JCVD a SS šplhajú späť na vrchol béčkovej zábavy... ()

Lacike

Rozporuplne nepodarene zdlhave akcne becko. Zaujala ma kvalitna kamera vdaka ktorej jednak exterierove sceny vyzeraju velmi pritazlivo a zaroven sirokouhly format vyuziva naplno. Takisto pouzitie kamerovych filtrov sa mi pacilo. Na druhej strane zarazi mizerna rezia, ktora nedokaze schopnosti kameramana vyuzit. Akcnym scenam chyba akakolvek dynamika (fadne natocena jedina automobilova nahanacka) a zaroven pestrost (neuveritelne monotonne natocene prestrelky s pistolami s nekonecnymi zasobnikmi). No a bitky? Choreografia je celkom pestra. Hlavne Snipes predvadza mnozstvo roznych technik, ale reziser jeho schopnosti nevie poriadne predat. Timing medzi supermi je slabsi. V lepsom pripade sa superi len otukavali, v horsom isli vsetky uderi mimo supera (pocit, ze sa herci fakt mlatia sa u mna proste nedostavil). Strih im tiez dvakrat nepridava na prehladnosti. Paradoxne najhorsie dopadol vysnivany finalny suboj: Snipes vs. Daniels. (predtym ako sa zacne, necakane prvykrat v celom filme postavam dojdu naboje v pistoliach. Proste nahoda jak delo. :-) ) Nielenze je strasne fadna ale aj chaoticnost strihu dosahuje svojho vrcholu. No a samotna zapletka je strasne natahovana. Hlavne prva polovica filmu je k neprezitiu. V takomto nizkorozpoctovom prevedeni by vystacila mozno na nejaku 40 minutovu serialovu epizodu. Ale kedze tvorcovia nemali peniaze na vyplnenie riedkej zapletky velkolepymi akcnymi scenami (vrcholom akcnych scen su nekonecne prestrelky pri ktorych sa znici nejake to zabradlie alebo okno, na nic viac prachy nezvysili), tak aj tych nieco vyse 80 minut posobi strasne nudne. Film nezachrani ani ucast viacero zabudnutych hviezdiciek, ktore predvadzaju svoj slusny herecky standard. Proste film ako tak na jedno pozretie. ()

Gilmour93

Pan Snipes konečně zjistil, že jediné dvě životní jistoty (daně a smrt) ošálí pouze ve filmech, neboť na nekompromisně vysávající upíry z finančního úřadu by nestačil ani frajer Blade a jal se před nástupem trestu další role v bídném béčkovém nekasaštyku. Tentokráte z americké půdy a se snahou o moderní vizuál kamerových hrátek, který po hříchu působí mezi obstojně natočenými fighty spíše rušivě. V lochu je každá rada drahá, takže Wesley: nedívej se do očí a hleď si svého, pozor na spadlá mýdla ve sprše ve společnosti skupinky nadržených neonacistů a nezapomeň pro tyto případy na kovový pás cudnosti Leslieho Nielsena z Bláznivé střely. A hlavně, udržuj se ve stejné formě, v jaké si byl doposud, protože bych byl hrozně nerad, aby jsi se po propuštění zařadil k culíkatému kolegovi z branže, který dokáže zničit své protivníky už jen tím způsobem, že je zalehne, podobně jako na pláži dětmi postavený hrad z písku z moře vyplavená samice keporkaka. V jeho případě březí. A čekající dvojčata.. ()

Pajky3

Na to, že je to novodobá tvorba Wesleyho Snipese, tak se to překvapivě dá. Je tam sice spousta věcí, který mi vadí (třeba kamera), které nejsou dokonalé (přehlednost - chvilkama jsem úplně nevěděl) a některé tam prostě chybí. Ale jak řikam, Wesley mě překvapil, že je docela ve formě, ale sláva už je asi nenavratně pryč. Prostě béčko, ale dá se ()