Zpověď zabijáka

• USA Game of Death (více)
všechny plakáty

Tajnému agentovi CIA Marcusovi (Wesley Snipes) sa pod jeho krycou identitou bodyguarda podarí získať si bezvýhradnú dôveru nebezpečného obchodníka so zbraňami Smitha (Robert Davi). Jeho úlohou je zabiť Smitha i človeka, ktorý financuje jeho obchody, pri najbližšom odovzdávaní hriešne veľkého balíka peňazí. Ibaže na ceste tam na Smitha s Marcusom ktosi spustí vražednú streľbu a Smith skončí v nemocnici, kde potom Marcus musí čeliť niekoľkým mimoriadne brutálnym vražedným útokom. Ukáže sa, že za všetkým stojí Marcusov vlastný tím, vedený jeho bývalým chránencom Zanderom (Gary Daniels), ktorý chce jediné - peniaze! A kvôli nim neváha ísť doslova cez mŕtvoly. Zdá sa však, že pri svojich plánoch poriadne podcenil Marcusa, ktorý nemilosrdne a systematicky, krok za krokom, decimuje svoj starý tím... (oficiální text distributora)

nash.

Béčkový akční průměr s prostinkou historkou, spoustou filtrů a žánrových klišé, který se ke konci už poněkud vleče. Přestřelky jsou sice nudné a občas působí svým monotonním tempem "jednu já-jednu ty" téměř komicky, ale kontaktní souboje vypadají dobře, střih není rušivě zběsilý a Wesley vypadá jako by věděl co s rukama. A o nic jiného než o souboje a přestřelky tu vlastně nejde. ()

Shakers

Wesley je môj obľúbenec a keďže v dnešnej dobe už netočí, alebo točí len sračky, zabrúsil som v jeho kinematografii o desať rokov naspäť a našiel tam niečo, čo nevyzeralo úplne zle. V prvom rade ma zaujalo obsadenie, ktoré pre akčných fanúšikov, ktorý nejaké to béčko už videli určite bude zopár tvarí známych. Je tu Robert Davi (v 80 a 90 tých rokoch sa mihol v hromade filmov ako Raw Deal, Die Hard, Maniac Cop 2), drsňáčka Zoe Bell, ktorá ako kaskadérka vie kopať aj profesionálne a nakoniec Garry Daniels, týpek ktorý tiež čo to ovláda a v dobách minulých sa brodil v akčnom žánri pomerne často, no pamätať si ho môžete aj s prvého dielu Expendables, kde dostal od Stathama a Jeta Liho pekne na prdel. Tu si to tento krát rozdá s Wesleym a nie je to vôbec zlé. Príbeh je jednoduchý a v tomto žánri už taká klasika. Viac ma zaujala akčná stránka, nie že by bola premakaná, ale je jej pomerne dosť na to, že film je celkom krátky. Ako náhle sa to rozbehne a Wesley je nonstop v obkľúčení, tak ma to bavilo. Záverečná bitka muža proti mužovi tiež poteší. Snipes bol skratka ešte vo forme a rukami rozhadzovať vedel celkom obratne. Horšie je to s filtrom a strihom filmu, pretože niektorý inteligent (režisér?) dostal nápad, že medzi napínavými scénami budeme strihať na detaily a zmení aj farebnú paletu filmu. Vyzerá to otrasne a dosť ma to otravovalo. Zhrnuté a podčiarknuté. Lacná akčná jednohúbka, ktorá ma tých správnych ľudí na palube, aby sa loď od nudy nepotopila.  55% - 3* ()

Lacike

Rozporuplne nepodarene zdlhave akcne becko. Zaujala ma kvalitna kamera vdaka ktorej jednak exterierove sceny vyzeraju velmi pritazlivo a zaroven sirokouhly format vyuziva naplno. Takisto pouzitie kamerovych filtrov sa mi pacilo. Na druhej strane zarazi mizerna rezia, ktora nedokaze schopnosti kameramana vyuzit. Akcnym scenam chyba akakolvek dynamika (fadne natocena jedina automobilova nahanacka) a zaroven pestrost (neuveritelne monotonne natocene prestrelky s pistolami s nekonecnymi zasobnikmi). No a bitky? Choreografia je celkom pestra. Hlavne Snipes predvadza mnozstvo roznych technik, ale reziser jeho schopnosti nevie poriadne predat. Timing medzi supermi je slabsi. V lepsom pripade sa superi len otukavali, v horsom isli vsetky uderi mimo supera (pocit, ze sa herci fakt mlatia sa u mna proste nedostavil). Strih im tiez dvakrat nepridava na prehladnosti. Paradoxne najhorsie dopadol vysnivany finalny suboj: Snipes vs. Daniels. (predtym ako sa zacne, necakane prvykrat v celom filme postavam dojdu naboje v pistoliach. Proste nahoda jak delo. :-) ) Nielenze je strasne fadna ale aj chaoticnost strihu dosahuje svojho vrcholu. No a samotna zapletka je strasne natahovana. Hlavne prva polovica filmu je k neprezitiu. V takomto nizkorozpoctovom prevedeni by vystacila mozno na nejaku 40 minutovu serialovu epizodu. Ale kedze tvorcovia nemali peniaze na vyplnenie riedkej zapletky velkolepymi akcnymi scenami (vrcholom akcnych scen su nekonecne prestrelky pri ktorych sa znici nejake to zabradlie alebo okno, na nic viac prachy nezvysili), tak aj tych nieco vyse 80 minut posobi strasne nudne. Film nezachrani ani ucast viacero zabudnutych hviezdiciek, ktore predvadzaju svoj slusny herecky standard. Proste film ako tak na jedno pozretie. ()

Lateef

Nepůsobí to tak ultralacině jako v případě posledních dobrodružství dvoumetráčka Seagala, ale zase žádné veledílo to taky není. Wesleyho vrátí zpět jedině čtvrtý Blade, ale spíš než bojová umění by měl teď trénovat kterak se vyhnout hrám ve vězeňských sprchách... Klasický akčňák jeden proti všem v jednom objektu (zde většinu stopáže v nemocnici). K dispozici pro akční vyžití budiž chodby, schodiště, výtahy, na skladě jsou bedny plné klišé a nelogických trapností (nekonečné zásobníky, když se má vystřelit, tak se nevystřelí apod.) a pro oko milovníka bojových filmů i pár osobních soubojů. Wesley pořád umí, pár technik je skutečně dobrých, i přes rychlejší střih jsem si fighty užil docela dobře. Poslední duel měl býti takovým main eventem, však v levém rohu stál Wesley a naproti němu můj oblíbený béčkový zápasník Gary, ale myslím, že takový střet skýtal mnohem větší možnosti než jsem nakonec viděl. Nu což, třeba příště. Ukázkové akční béčko, které sice vyloženě neurazilo, ale podruhé bych ho nedal. Snad jen ten druhý fight. ()

Andersis

Toto je příklad filmu, jednou a dost. Podstatná část příběhu se odehrává v nemocnici a v bance. Akční scény jsou zbytečně prostříhané, hlavně bitka mezi Snipesem a Danielsem si zasloužila lepší nasnímání a střih. Nejlepší výkon ve filmu patří asi Robertu Davimu a Zoe Bell, která si svou roli pěkně užívá. Snipes s Danielsem jsou standartní. Ernie Hudson má ve filmu jen malou roli kněze. Akčních scén je vskutku dost, většinou se střílí, jen zřídka se dostane na ruční práci. Sečteno a podtrženo, akční béčková jednohubka s příjemnou stopáží (bez závěrečných titulků to má 78 min) a sviže ubíhajícím dějem. ()