Reklama

Reklama

Zpověď zabijáka

  • USA Game of Death (více)
všechny plakáty
Trailer

Tajnému agentovi CIA Marcusovi (Wesley Snipes) sa pod jeho krycou identitou bodyguarda podarí získať si bezvýhradnú dôveru nebezpečného obchodníka so zbraňami Smitha (Robert Davi). Jeho úlohou je zabiť Smitha i človeka, ktorý financuje jeho obchody, pri najbližšom odovzdávaní hriešne veľkého balíka peňazí. Ibaže na ceste tam na Smitha s Marcusom ktosi spustí vražednú streľbu a Smith skončí v nemocnici, kde potom Marcus musí čeliť niekoľkým mimoriadne brutálnym vražedným útokom. Ukáže sa, že za všetkým stojí Marcusov vlastný tím, vedený jeho bývalým chránencom Zanderom (Gary Daniels), ktorý chce jediné - peniaze! A kvôli nim neváha ísť doslova cez mŕtvoly. Zdá sa však, že pri svojich plánoch poriadne podcenil Marcusa, ktorý nemilosrdne a systematicky, krok za krokom, decimuje svoj starý tím... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pan Snipes konečně zjistil, že jediné dvě životní jistoty (daně a smrt) ošálí pouze ve filmech, neboť na nekompromisně vysávající upíry z finančního úřadu by nestačil ani frajer Blade a jal se před nástupem trestu další role v bídném béčkovém nekasaštyku. Tentokráte z americké půdy a se snahou o moderní vizuál kamerových hrátek, který po hříchu působí mezi obstojně natočenými fighty spíše rušivě. V lochu je každá rada drahá, takže Wesley: nedívej se do očí a hleď si svého, pozor na spadlá mýdla ve sprše ve společnosti skupinky nadržených neonacistů a nezapomeň pro tyto případy na kovový pás cudnosti Leslieho Nielsena z Bláznivé střely. A hlavně, udržuj se ve stejné formě, v jaké si byl doposud, protože bych byl hrozně nerad, aby jsi se po propuštění zařadil k culíkatému kolegovi z branže, který dokáže zničit své protivníky už jen tím způsobem, že je zalehne, podobně jako na pláži dětmi postavený hrad z písku z moře vyplavená samice keporkaka. V jeho případě březí. A čekající dvojčata.. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Nepůsobí to tak ultralacině jako v případě posledních dobrodružství dvoumetráčka Seagala, ale zase žádné veledílo to taky není. Wesleyho vrátí zpět jedině čtvrtý Blade, ale spíš než bojová umění by měl teď trénovat kterak se vyhnout hrám ve vězeňských sprchách... Klasický akčňák jeden proti všem v jednom objektu (zde většinu stopáže v nemocnici). K dispozici pro akční vyžití budiž chodby, schodiště, výtahy, na skladě jsou bedny plné klišé a nelogických trapností (nekonečné zásobníky, když se má vystřelit, tak se nevystřelí apod.) a pro oko milovníka bojových filmů i pár osobních soubojů. Wesley pořád umí, pár technik je skutečně dobrých, i přes rychlejší střih jsem si fighty užil docela dobře. Poslední duel měl býti takovým main eventem, však v levém rohu stál Wesley a naproti němu můj oblíbený béčkový zápasník Gary, ale myslím, že takový střet skýtal mnohem větší možnosti než jsem nakonec viděl. Nu což, třeba příště. Ukázkové akční béčko, které sice vyloženě neurazilo, ale podruhé bych ho nedal. Snad jen ten druhý fight. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Vesly se nám patrně díky nějaké nadržené kikině z berního úřadu vylízal ze svých daňových přečinů a poučen z předchozích nezdarů zvolil novou, geniální taktiku, jak se vyhnout budoucímu placení daní a přitom nebýt jedničkou draftu na několikaletý basketbalový kontrakt v dresu SingSing Fuckers. Točením slaboduchých béček budou totiž jeho zdanitelné příjmy natolik zanedbatelné, že nebude stát IRS ani za místní šetření nadměrného odpočtu dépéháčka. Netvrdím, že se mi z toho chtělo vyloženě Blade, ale u urostlého černocha jeho formátu by jeden očekával větší kalibr! ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

V podstatě naprosto průměrnej USA akčňák, který se drží maličko nad nízkorozpočtovejma srajdama, ale na druhou stranu nejde ani nijak zvlášť vysoko, žádnej "akční hardcore" to není, ale udrží pozornost, akce zabírá většinu stopáže, no a hlavně co mi na filmu sedlo, tak choreografie osobních soubojů. Střižený sice jsou, ale velice decentně tak, aby divák přesně viděl, "co komu kdo dělá" ... I když na sebe Snipes se šmejdama pořád míří bouchačkama a občas po sobě střílej, nakonec se většinou dostane na osobní souboj a zde Snipes prostě opět exceluje. Radost pohledět a člověk fakt čumí, kolik technik ten týpek ovládá a jak je strašně rychlej. Vysněný duel Gary Daniels vs Wesley Snipes se nakonec koná a není vůbec špatnej ... Danielsovy drtivý kopačky jedna za druhou a Snipesovy šíleně rychlý ruce ... Daniels jako jedinej protivník, kterej proti Snipesovi docela obstojí, no nakonec stejně skončí jako všichni oponenti předem ... Děj je fakt jednoduchej, celkově se nejedná o kdo ví co, ale ty souboje jsou fakt v pohodě ... proto ta třetí * ... ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý akčný film s Wesley Snipesom. Má dosť dobrý príbeh o agentovi CIA, ktorý už dlhšiu dobu pracuje v utajení ako ochrankár vplyvného muža, ale keď sa ho rozhodnú uniesť jeho predchádzajúci kolegovia, ktorým ide len o peniaze, rozhodne sa im postaviť. Spracovanie je celkom slušné, síce spočiatku to pôsobí len úplne obyčajne a s viacerými zbytočnými scénami, no po prenesení deja do nemocnice sa to už vylepší, bavila ma aj časť v banke, teda oba hlavné úseky filmu, takže som spokojný. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom vydarená. Súboje síce nie sú najideálnejšie natočené, či už kvôli horšiemu strihu, alebo občasnému nevhodnému výberu uhla kamery, ale aj tak sú stále plne prehľadné, no hlavne majú dobrú choreografiu, Snipes v nich predvedie viacero výborných chvatov a čo ma veľmi potešilo, každý súboj ukončí mojim obľúbeným zlomením väzov a dokonca na rôzne spôsoby. Prestrelky ma už nezaujali, kvôli menšiemu počtu protivníkov sú len v štýle obyčajného obstreľovania dvoch strelcov, pričom len málokedy aj niekto trafí. Najviac sa mi páči súboj na psychiatrickom oddelení, prípadne aj ten nasledujúci, ale sklamal ma finálny celým svojim priebehom, ale našťastie to vynahradzuje skvelé ukončenie kompletným rozlámaním. Herecké obsadenie sa mi páči, Wesley Snipes v hlavnej úlohe, Gary Daniels ako jeho úhlavný protivník, pričom má aj dosť priestoru, hlavne v časti v banke a nesklamali ma ani ostatní. Réžia a technická stránka sú väčšinu času bez väčších problémov, medzi videofilmami sa jedná rozhodne o nadpriemer, ale to množstvo úplne zbytočných vizuálnych prvkov, pri ktorých som mal pocit, že niekto mal zase chuť sa zbytočne hrať s tým, čo mal nechať na pokoji si mohli odpustiť. Som spokojný, Game of death je asi najlepší Snipesov film za niekoľko rokov s obstojným príbehom a aj obsadením a kvôli vydareným súbojom si to kľudne ešte pozriem. 72% ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama