Zpověď zabijáka

• USA Game of Death (více)
všechny plakáty

Tajnému agentovi CIA Marcusovi (Wesley Snipes) sa pod jeho krycou identitou bodyguarda podarí získať si bezvýhradnú dôveru nebezpečného obchodníka so zbraňami Smitha (Robert Davi). Jeho úlohou je zabiť Smitha i človeka, ktorý financuje jeho obchody, pri najbližšom odovzdávaní hriešne veľkého balíka peňazí. Ibaže na ceste tam na Smitha s Marcusom ktosi spustí vražednú streľbu a Smith skončí v nemocnici, kde potom Marcus musí čeliť niekoľkým mimoriadne brutálnym vražedným útokom. Ukáže sa, že za všetkým stojí Marcusov vlastný tím, vedený jeho bývalým chránencom Zanderom (Gary Daniels), ktorý chce jediné - peniaze! A kvôli nim neváha ísť doslova cez mŕtvoly. Zdá sa však, že pri svojich plánoch poriadne podcenil Marcusa, ktorý nemilosrdne a systematicky, krok za krokom, decimuje svoj starý tím... (oficiální text distributora)

Tamten

Film je vlastně jedna dlouhá akční podívaná od začátku do konce bez žádné delší pauzy. Bohužel akční scény nejsou nijak nápadité a navíc mizerně udělané. U osobních soubojů není jediná technika, která by neměla v půlce střich (nebo-li každý útok začne záběrem zepředu na herce a dokončí se záběrem zezadu na dubléra, který je schopen kýženou techniku udělat), přestřelky pak působí, jako by proti sobě stříleli slepci, kteří nikdy nedrželi pistoli. A jelikož ve filmu nic jiného než akce není, tak se příliš doporučit nedá. ()

Acrobat odpad!

Je zrejme už s úvodných scén s budovami, že niekto tu chce vyťažiť s TM Tonyho Scotta. Že sa tak nebude diať po zbytok filmu je len logické s ohľadom na "sebranku" čo tvorí film a hrá v ňom. Viditeľnosť nedostatkov sa prejavuje absolútne všade. Vo filtroch, záberoch, scenári, postavách, nehercoch. Bezslovný zabijak snipes len chodí s "patra na patro" strieľa s pištoľky so zaujímavým mne neznámym nikdy nekončiacim zásobníkom, správanie sa v prestrelkách postráda charakter profesionála (strieľam na slepo ak nič nevidím, ak je predo mnou prekážka???), tuposť deja nemôže dať divákovi zvraty, a vy si len odrátavate koľkých ešte W.S. pošle do očistca, kým príde na rad hlavný záporák. Biednosť tohto druhu filmov je odkázaná na požičovne, je však otázka, či by nebolo dobré skoncovať aj s takýmto pístupom už k samotnej myšlienky stvoriť takýto film. (Markiza, 19.02.2010) ()

Asfix

Věděl jsem příběh filmu, věděl že v něm hraje Wesley Snipes kterého vždy můžu vidět a to mě stačilo ke shlédnutí. Jeden člověk proti zbytku týmu, bojující za správnou věc, i když sám až zase tak ,,svatý,, také není. Složitosti nehledat. Hudba, rychlý děj a osobní souboje které Snipes stále umí. Určitě se od tohoto filmu nesmí chtít příliš ješte před shlédnutím. Ač jsem byl lehce zklamán, je to průměrný ale přes to v celku slušné akční béčko. ()

vieriX

Wesley to má pořád ještě v noze jeho kopy a tak jsou i po letech ještě na velmi slušné úrovni i když teď si ho 3 roky neužijeme bude si dávat pauzu a spitovat svědomí v base. Celkově film vyzněl slušně konečně se netočilo někde v Bulharsku nebo Rumunsku, ale ve státech. Tak jak vylezeš z basy tak čekám na Bladea 4. ()

driftm

Viděl jsem to na markíze někdy okolo půlnoci a na to jaký byl program v televizi na toto jediné se dalo velice dobře dívat,menší odreagovačka. ()

johnsnow

Takže než sa Serafini rozhodol kurviť kariéru Lundgrenovi tak ju chcel kurviť aj Snipesovi. Síce bitky nevyzerajú zle ale majú veľa strihu, nič extra postavy(ani snipes tu nie je bohviečo) a ku koncu to už nudí. Avšak bitka medzi bláznami a bitka s hlavným záporákom tak to je iné, to vyzeralo cool. 3* ()

Jamie47

Wesley Snipes dokázal všechny eliminovat pomocí jedné pistole se zásobníkem, obsahujícím 50 nábojů, zbytek domlátil pomocí krásně provedených chvatů. Je škoda, že se Wesley drží takových béčkových akčňáren, protože na akční scény se určitě hodí. Teď ještě půjde do basy za daňové úniky. Tak hodně štěstí Wesley. ()

muti

pozerat sa to da - pohodovy akcnak na Dajto. zaujme urcite prestrelkami kde ma kazdy inifnite ammo, takze striela ako sa mu zachce. o to vacsi je trolling ked Wesleymu dojde strelivo pri zaverecnom suboji na streche. bod za lamanie vazov, zo supermi ktori vas chcu zabit nesmiete mat zlutovanie (ako v inych filmoch kde na to samozrejme vzdy doplati nejaky dobrak hrdina) ()

djcremo

Otrasný film. Zrejme sa tu snažili natočiť super film za málo peňazí a nejako im to nevyšlo. Najviac ma na tom zaráža, že režisér sa asi snaží z divákov urobiť idiotov a servíruje nám tu jednú blbosť väčšiu ako druhú a sám sa stráca v bludisku tých blbostí. Len som žasol nad tým, čo všetko sa nám snažili naservírovať, od nekonečného zásobnika, cez stiahnutie policajtov od vyšetrenia podozrenia z trestného činu, lebo ide o akciu CIA, ktorá na to ani právomoci nemá, skôr by som tam čakal FBI, že nikto ani v nemocnici ani v banke nezistil, že sa tam niečo deje a kopu iných blbostí. Nehovoriac, že sa jedná zrejme o nízko rozpočtový film, s ktorého cítiť TV kameru, podpriemerné výkony hercov, vykrádanie iných filmov a v mojom prípade ešte aj fakt otrasný dabing. ()

vojta033

Já jsem s tím neměl problém. Bylo to jediné koukatelné večer, tak proč ne! Celkem to mělo příjemný průběh a nenudil jsem se. Něco mě bavilo něco méně, ale filmů které se mi líbily od začátku do konce, je minimum. Část v nemocnici jsem už někdy viděl, ale to mi také nevadilo. Pokud o toho nečekáte zázraky, tak se z toho nestane super film, ale aspoň nebudete zklamaní. ()

P@\/EL

Dobrý akční thriller, který nabízí standardní akci plnou přestřelek a potyček. Zápletka je spíše tuctová, nicméně není vyloženě špatná. Díky všudypřítomné akci film rozhodně nepůsobí utahaným dojmem. Na filmu se mi hlavně líbilo, že i ve vyhrocených scénách je dost přehledný a nikterak složitý. ()

pirate

Našel bych několik pitomostí viz. střelba z devítky po dobu asi pěti minut, asi by jim za tu dobu několikrát došli náboje. Ale filmu jako celku se nedá vytknout samotný Wesley Snipes, který předvádí strhující bojový výkon, kterým vyvažuje poměrně béčkový děj a ačkoli se v tomto filmu Gary Daniels ukáže ve většině případech spíše jako herec a k tomu postřílí vše, co se kolem něj hne, tak na konci nás čeká souboj mezi ním a Snipesem, kterému bych kapánek vytkl jen minimální použití rukou (chvatů), ale jinak maximální spokojenost, výkopy nohou jsem nestačil skoro počítat, tak záživný a skvěle provedený souboj jsem dlouho neviděl. Pocta oběma. 80% ()