Kamkoliv půjdeš

• Česko Kamkoli půjdeš (více)

Německý teenager Ben (David Kross) a jeho přítel Ed (Stefan Konarske) v létě po maturitě vycestují do Kambodže na turistický výlet. V nočním klubu na diskotéce v Phnom Penhu se Ben seznámí s 21-letou barovou společnicí Sreykeo (Apinya Sakuljaroensuková). Zamiluje se do ní a Sreyoko mu ukáže skutečnou tvář tajemné Kambodže. Jejich setkání neskončí pouze jako běžný turistický románek, na který oba aktéři po Benově odchodu zapomenou. Mezi Benem a Sreykeo se vyvine nečekané pouto a nejistá láska, kterou navzdory vzájemným citům nahlodávají předsudky Benova okolí. Po návratu do Německa Ben nadále podporuje křehkou dívku a její chudou rodinu na druhém konci světa. Zásadní zlom nastane, když Sreykeo oznámí Benovi, že byla u lékaře a zjistila, že je HIV pozitivní. Ben stojí před životním rozhodnutím. Dá udělat testy, ale jsou negativní. Zůstane v Německu budovat svou kariéru, nebo pomůže nemocné dívce v jihovýchodní Asii? Německý mladík Ben si vybere život s HIV pozitivní bývalou prostitutkou Sreykeo na opačné straně světa a odcestuje do Kambodže. Jak se ukáže, i iracionální rozhodnutí mohou dovést zamilovaného muže k vysněnému cíli. (TV JOJ)

Bezda22

Jako zajímavej film. Ale na mě to moc nefunguje. Neumim takový filmy ocenit. Přišlo mi to zajímavý na začátku, pak už jsem to dokoukal jen "ze slušnosti". V půlce filmu jsem se podíval sem na hodnocení a zajímalo mě čim si to tak vysoký hodnocení zasloužilo. A nevim čim. Film mě od půlky poměrně dost nebavil. Jako zajímavý to je, ale netáhne mě to. Čímž to nechci nijak shazovat, jen to neni materiál pro mě. ()

Tarhiel

Pre mňa jeden z mála neklišéoidných a nepresladených romantických filmov. Odporúčam spolu s 500 dní so Summer. ()

Ukrizku

Ben byl opravdový, Sreyko půvabná a ve svém úsilí získat materiální jistotu urputná. Látka zajímavá, zpracování rozvláčné až nudné. HIV zůstalo v pozadí národnostní vztahové duality a síly lásky. Ona mohla jedině získat, takže to je celé o tom, co ztrácí Ben. Nebo možná, že ne. ()

honzic

Škoda, že to nemělo dabing, poslouchat tu thajštinu nebo co to bylo bez titulků a ošklivou němčinu s titulky, to je naprd. Jinak ten film měl nějaký potenciál, ale ne vše se povedlo, škoda. Hodnocení: 60 % ()

DonBraso

Vcelku uvěřitelný zajímavý příběh o tom,kdy si jednou takhle v Kambodže nabrnkete holku v clubu a nakonec s ní jste nejspíš až do smrti.Vše ostatní je vcelku napsáno v obsahu,co už není,že konec se malinko hledal a to jak už minutama,tak i filmově.Máte pocit,že režisér už nevěděl jak skončit,tak se to nějak rychle zatluče a máme závěrečný titulky. Ústřední duo baví,chemie tam určitě je,ale ta nerozvážnost u Bena se hrozně blbě poznává z filmu.Tady určitě chtělo trochu lépe vykreslit samotnou postavu,protože někdy je to až moc střihem na sílu a vlastně tomu ještě více nedokážete uvěřit,jak během pár minut se najednou romance otočí.Buď jak buď,díky herecké kvalitě s autentickou lokací tahle romantická drama chutná hned jinak.Ano ve slupce má svoje nedořešené mouchy,přesto jsem byl dobře naladěn.Na to,že jsem měl další film v hledáčku s David Krossem dělal stejný režisér,tak se rád podívám i na něj a doufám,že bude malinko vychytanější.Mario Adorf v cameu překvapil lišák jeden.Zde krásných 75% ()

kolodej1

pěkný romantický příběh z exotického prostředí. Reálie východní Asie byly velmi zajímavé, stejně jako celý příběh, který moc netlačí na pilu a běží pomalým tempem. Ale to nevadí, nuda to stejně není, je to natočené tak, že mě to vtáhlo a zajímalo po celou dobu. Za sebe mohu říct, že jsem dostal víc, než jsem čekal. Mimochodem, pozoruhodný hudební podkres ()

jopal

Toto bol pravy, nefalsovany slnieckarsky vyplach mozgov mladych somarov na vlne multi-kulty. A pri tom hodnoteni od oblaznenych oviec, sa necudujem, ze svete speje do jednej velkej riti. ()

PTuranyi

Príjemný mrazivý príbeh spájajúci romantický vzťah do ktorého padne Benjamin ako turista s ťažkou situáciou ľudí žijúcich v juhovýchodnej ázii. Postupne sa to viac a viac zamotáva ale rozuzlenie je dosť lacné. Dobrá hudba, slušné herecké výkony. ()

RoyBatty444

Festivalový film ma svojou realistickosťou a dobrým hereckým ako aj scenáristickým podaním vtiahol do prežívania osudov mladého páru nemecký študent a kambodžská prostitútka s HIV. Dilema ako sa vysporiadať s ťažkými rozhodnutiami sa podarila tvorcom preniesť na plátno a v stráviteľnej forme podať divákovi. ()

Grossing

Německý student se na prázdninách v Kambodži zamiluje do nemocné dívky. Vyjímečný film podle skutečné události, který je věrohodně a citlivě natočený. ()

Lonelybiker

Velmi příjemný film o tom, jak to funguje v Kambodži a o tom, že ne vždycky se člověk musí bát někoho, kdo je HIV pozitivní. Od doby předčítače nemám Krosse rád, ale tady hraje docela dobře, Apinya je ve své roli perfektní. ()