Reklama

Reklama

Bývalá vražedkyně Zeng Jing (Michelle Yeoh) se rozhodne opustit cestu zabijáka a chce nadále vést normální život. Vlastní však ostatky budhistického mnicha, které svému majiteli údajně dávají mistrovské schopnosti v bojových uměních a tak je nejhledanější osobou zbytku klanu vrahů. Ačkoliv Zeng Jing podstoupí operaci obličeje, schová se v městě a vdá se za obyčejného poslíčka, je po čase odhalena a začne souboj o přežití. (Tamten)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Už jsem se obával, že M. Yeoh se definitivně přehrála do rolí mentorů, za které bojové sekvence obstarají mladší a pružnější hrdinové, ale tento snímek mne naštěstí přesvědčil o opaku. Ačkoli její postava odkládá meč, zkouší žít normálním životem a v jednu chvíli dokonce dlouze polehává, jakmile do toho šlápne, srdce fanouška zaplesá. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Další sériový ťamanský letecký den? Ačkoliv Isaac ve mě mlátí hlavou do zdi z takového popírání gravitačních zákonů a meče, píchající do zatáčky mě nutí oprášit základy metalurgie, musím konstatovat, že jinak to nebylo Woobec špatné! Dokonce se ti Tíňani ani moc nechovali jako kokoti, jak je u takových snímků obvyklé. Celý film si sice podává patos ruku s klišé, což je ale zdařile kompenzováno obsazením Mišel, jediné píchatelné asiatky na světe, kterou bych i já chtěl slyšet křičet Yeah! ()

Reklama

italka63 

všechny recenze uživatele

Jak já byla šťastná jako blecha, že v tomhle historickém akčním filmu hraje Woo - sung Jung s tím svým věčným náznakem chlapeckého úsměvu....závěr filmu na hřbitově při vyřizování starých sporů byl velmi dobrý a tak si fanoušci kung-fu určitě zas trošku přišli na své...a jinak, mějte na paměti, jaká může být láska - proměním se v most a přetrpím pětset let větru a deště, slunečního svitu a deště...jen aby tys po něm přešla -.....Buddha byl kdysi u toho.... ()

destroy83 

všechny recenze uživatele

Mistr akčního žánru opět nezklamal a naservíroval divákovi téměř dvou hodinovou akční jízdu nabitou kung-fu souboji s meči i bez, kde se nehraje na přírodní zákony, ale na efekt. Vše decentně proloženo romantikou, která neurazí ani diváka, který je na slaďáky vyloženě alergický. A pokud i to nepřekousne, žasne nad fenomenální výpravou celého snímku. Stručně řečeno prostě pořád je na co koukat. Navíc dílko disponuje i perfektním příběhem, ve kterém sledujeme bývalou vražedkyni, která se hodlá mordy pověsit na hřebík a vést normální život. V tomto jí bohužel nepomůže ani plastická operace obličeje ani skromný život prodavačky látek v hlavním městě, protože klan černého kamene neodpouští a odhalení na sebe nenechá dlouho čekat. Vůdce klanu však protivníka v zamilované dívce těžce podceňuje. Krom výše popsaných kladů zde máme i perfektní herce, nějaké to „potřebné“ klišé, morální kodexy a v neposlední řadě woovi trademarky včetně pověstných zpomalovačem. Jinak holubice opět nebyly. V podstatě nemám, kromě těch holubic snímku co vytknout, královsky jsem se bavil. Za mě jednoznačně plný počet. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Sice se tu objevují legendární jména jako John Woo nebo Michelle Yeoh, ale přesto se jedná o nevýrazný a ničím inovativní variaci, na asijské snímky, které slavily mimořádné úspěchy po roce 2000. Raději se podívám na "Tygra a draka" nebo "Klan létajících dýk", které mají kouzlo i po letech. U tohoto snímku jsem okamžitě zapomněl o čem byl a těch pár bojových scén, nikoho nevytrhne. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (3)

  • Čínský název snímku 'Jianyu Jianghu' lze přeložit doslova jako 'meče a déšť, řeky a jezera'. Slovní výraz 'jianghu' (江湖) pak přímo odkazuje k imaginárnímu světu paralelního vesmíru čínských bojových umění. Jakkoliv se daný výraz může zdát nevýznamný, tvoří důležitou složku v mnoha wuxia, tzv. čínských hrdinsko-romantických, novoromantických, chcete-li, příbězích wuxia autorů minulých i současných. Mezi ty spadají například i taková jména, jako jsou Liang Yusheng ("Saiwai Qixia Zhuan" (1957)) či Jin Yong ("The Deer And The Cauldron" (1969)). (Conspi)
  • Natáčení snímku, jehož schválený rozpočet přesahoval částku 14 mil. amerických dolarů, odstartovalo 4. 10. 2009 v Songjiang Town, dříve Sungkiang. To je hlavním městem správního západo čínského okresu Songjiang. Následně se natáčení přesunulo do šanghajského filmového studia Song Jiang Shen Qiang Studio a k natočení majoritní části snímku do vůbec největšího světového filmařského studia, Hengdian World Studios. Vyjma těchto primárních filmových lokací se ale filmaři nechali zlákat chvatně schváleným povolením jinak striktních šanghajských městských představitelů a 30. 10. 2013 natáčeli i přímo v samotných šanghajských ulicích. Část snímku byla natáčena i na specifických místech ostrova v jihozápadní Asii, Tchaj-wanu. Samotný proces natáčení byl filmaři ukončen na přelomu měsíce ledna a února následujícího roku, 2010. (Conspi)
  • Bojovou scénu, v níž Eater Bear (Angeles Woo) vzdoruje prohnanému vrahovi, režíroval John Woo (Red Clif 2 (2009)), otec čínské herečky Angeles Woo, takřka po celý jeden týden. I přes fakt, že režii snímku obstaral Su Chao-pin, John Woo, uchvácen, jak sám pronesl později na adresu snímku, výslednou podobou scénáře, se během celého natáčení objevoval po boku Chao-pin s mnoha cennými radami. Originální verze snímku jej oproti anglickému vydání jako druhého režiséra neuvádí. (Conspi)

Související novinky

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno