Tři pátrači a tajemství strašidelného zámku

• Německo Die Drei ??? - Das verfluchte Schloss

Dvanáctiletí detektivové na stopě záhadného dobrodružství. Klauni jsou většinou ti poslední, koho byste podezřívali ze spáchání zločinu. A tak si Jupiter, Pete ani Bob nevšimnou, že se jeden vplížil na Jupiterovu narozeninovou oslavu a pokusil se s něčím zmizet. I když chlapci klauna nechytí, podaří se jim jeho kořist zadržet. Jde o kazetu patřící Jupiterovým rodičům, kteří zemřeli před několika lety. Z kazety je patrná jen jediná věc – Jupiterovi rodiče byli detektivové a byli na stopě něčemu velkému. Jupiter přísahá, že na záhadu, kterou se jeho rodiče snažili rozluštit, přijde. (Česká televize)

MIMIC odpad!

Alternatívny názov: Traja pátrači a tajomstvo strašidelného filmového priemyslu. Nad pietou a úctou ku kultovej predlohe zvíťazil komerčný kalkul producentov, a to do takej miery, že divák takmer nespoznáva jednu z najväčších ikon svojho detstva. Rozhodne nejde o film od fanúšikov pre fanúšikov, tak ako tomu bolo napr. v prípade H.P. Lovecraft Historical Society, ktorá v roku 2005 vyprodukovala báječné "The Call of Cthulhu". Tento film mal byť nakrútený na spôsob hitchcockovských thrillerov a predovšetkým nemal opúšťať reálie polovice 60-tych rokov. Vidieť Troch pátračov s mobilmi a pod. je nielen smiešne, ale predovšetkým tristné. Súdobé dorastenecké publikum nech si tomuto dielu dá hodnotenie podľa svojho uváženia, ja mám rovnaké právo. Áno, aj film s uspokojivými kinematografickými kvalitami môže byť odpadový. Stačí, ak si nesprávni ľudia vyberú nesprávny námet. ()

Dellamorte

Pravdu povediac , naliala som sa do toho , lebo som očakávala niečo ako " Young Sherlock Holmes ". No je to taký priepastný rozdiel , ako prvý a ( zatiaľ ) posledný Indiana J. Nebolo to tak zúfalo vadné , naopak - závadné mi pripadalo to moderné spracovanie... pyšteky ústrednej 3ky boli však roztomilé a ( aj ) za tie dávam tri. Škoda toho " popcornu ".Myslím si totiž , že pri takýchto snímkoch je nevyhnutný " oldschoolový vizuál ". ()

Derek

ako adaptacia mojich milovanyh troch patracov (knihy mojho detstva) je to otrasne, ale ako dobrodruzny film pre mladsich to celkom ujde ale pochybujem ze to v deckach vyvola tuzbu riesit zahady ako sa to darilo kniham... ()

Sagara

Tak druhy diel je este lepsi ako prvy. Chalani podrastli, herecke schopnosti sa zlepsili, Jupiter je ako jediny z trojice skutocne trojrozmerna postava. Pribeh hoci zasadeny do sucasnosti (co ma mnohe negativa) je vynikajuci a detsky divak ho musi velmi ocenit. Opat musim vyzdvihnut vynikajucu hudbu a odkazy na knihu... Worthington a Rolls Royce, ci Jupiterov stryko s tetou. Snad sa dockame aj dalsich dielov. ()