Dantovské peklo

• Japonsko

• Singapur

Akční / Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Horor

Japonsko / USA / Singapur / Jižní Korea, 2010, 88 min

Výborný nekompromisně krvavý animák, který funguje jako předkrm k počítačové řežbě, ovšem neztratí se naštěstí ani jako film samotný. Temná atmosféra by se dala krájet, krve a mrtvých démonů je tu narozdávání. Animační stránka je taky bezchybná a ocenil jsem to střídání podob hlavních hrdinů v průběhů filmu. Skvěle to do filmu zapadá a vůbec to neruší. Jenom to tempo by mohlo být rychlejší a místy to PC hru připomíná trochu více, a opravdu si člověk představí to skákání z úrovně do úrovně.70%(16.5.2010)

Na animované filmy moc nečučím, tohle jsem si dal. Nebylo to špatné, život mi to nezměnilo, nic nového jsem se nedozvěděl. Takže jsem se trochu podíval na peklo, vadil mi neustálý řev Danteho a příšerně velký prsa Beatrice, která vypadá jak Pamela Anderson a ne jemná dívka. Jinak vcelku slušná podívaná. Konec byl jaksi rychlý a zmatený, ale za vidění to stálo. 70%(28.1.2011)

Po celou dobu jsem měl neodbytný pocit, že hraji videohru, od které mi někdo sebral joystick. Osobně nejsem příliš velkým zastáncem filmů, na nichž se podílí více režisérů (teď myslím animované), neboť každý má své specifické vidění, což příliš k homogenizaci výsledného díla nepřispívá. Nejméně se mi líbily sudé "kapitoly" . Na druhé straně barikády byla první kapitola následovaná třetí a pátou, byť zpracování božského Vergilia se mi líbilo právě nejvíce v třetí.(30.1.2011)

Uprostřed své životní cesty, nacházel jsem se v temném lese, kde jasnou cestu jsem ztratil..... K příběhu se nemá cenu rozepisovat. Dante jde do pekla a kurevsky to po cestě ,,řeší“. Kdo jej nezná, brzy pozná, že to není takto jednoduché, ale myslím, že pro začátek stačí vědět tohle. Zato o filmu: sofistikované a jemně vybroušené, bohaté na ..... nebo můžu rovnou napsat, že se mi to líbilo. Ano LÍBILO!!! Báseň je výborná a díky animaci ji dokáže snadněji pochopit a vstřebat každý. Skutky minulosti jako strašák, očista svědomí, propast vzpomínek, spousta krve. ZEMĚ JE JEN JINÁ FORMA PEKLA A LIDÉ JSOU DÉMONI. Pekelně zajímavý animák. Doporučuji příznivcům drsných příběhů i těm, kteří hledají něco zajímavého. Na své si přijdou i příznivci Heavy Metalu! Jako by tento epos byl stvořen pro ně. Nejen díky dábelskému hlasu Stevena Bluma a hláškám typu ,, MODLI SE ZA SVOJI DUŠI DANTE“. Já prostě bytosti a příběhy pekelné miluju!! PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(21.2.2010)

Tohle mě hodně oslovilo. Myslím, že je na tom hodně znát, že v tom měli prsté i asiaté, kteří mají s točením anime filmů pro dospělé, bohaté zkušenosti. Suprová atmosféra, skvělé podkreslení hudbou, a taková japonská anime klasika v jiném podání. Tohle se povedlo. A hra samotná je v podobném duchu a vše je na vás ;)(10.4.2010)

• - Mezi animovaným filmem a konzolovou hrou je jen několik málo rozdílů. Například bojovou kosu, ke které Dante přijde až porážkou jednoho z okřídlených démonů, obdrží po bolestně rychlém duelu se samotnou Smrtkou. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jako předloha pro film sloužila kniha "Božská komedie" od italského básníka Danta Alighieriho, přesněji část knihy s názvem "Peklo", která vznikla v letech 1307–1308. Stejně jako ve filmu je i v knize hlavní postavou sám autor Dante. (Hannibal92)

• - Jak to bylo doopravdy?
    ○ Dante, celým jménem Durante degli Alighieri, se nemohl potkat s králem Richardem I. Lví srdce a zúčastnit třetí křížové výpravy, jelikož skončila 73 let před tím, než se vůbec narodil. Ale jeho prapraděd, rytíř Cacciaguida degli Elisei, bojoval za křižáky ve druhé výpravě a pravděpodobně padl ve vzdálené Svaté zemi.
    ○ Dante, jako dítě zasnoubený se stejně starou Gemmou Donati z ghibellinské aristokracie, měl několik synů a jednu líbeznou dceru jmenující se Antonia, která se po přijetí do kláštera přejmenovala na Beatrice. Dantova drahá, fascinující Beatrice di Folco Portinari, byla pouhý rok vdaná za bohatého bankéře jménem Simone de' Bardi a pak skonala při nelehkém porodu již ve svých 24 letech. (Zdroj: ČSFD.cz)