Ong Bak 3

• angličtina Ong-bak 3: The Final Battle (více)
všechny plakáty

Legenda o Ong Bak 3 sa začína potom, čo Tien (Tony Jaa) stratil svoje bojové schopnosti a milovaného nevlastného otca na útese Garuda Wing počas nájazdu, ktorý viedol Jom Rachan (Saranyu Wonggrajang). Tien je privedený späť k životu s pomocou Pima (Primrata Dechudom) a Mhena (Petchai Wongkamlao) a dedinčanov z Kana Khon. Hlbokej meditácie sa naučil od Phra Bua (Nirutti Sirijanya). Po nej je Tien konečne schopný dosiahnuť 'Nathayut'. Svoje schopnosti otestuje v boji so strážcami kráľa v zlatom brnení (Supakorn 'Kijusuwan Tok'), s tajomnými zabijakmi v čiernom, a Bhuta Sangkhom (Dan Chupong). (pikto)

iXtr3m3

Rovnako hrozné ako druhá časť. Povráva sa, že Tony pred natáčaním ušiel a strávil nejaký čas v džungli, aby bol jeho výkon autentický a mohol sa zžiť s postavou. Mám dojem, že mu to preplo, pretože si zabil klinec do rakvy a pritom vyzeral tak nádejne (herec resp. aktér ako taký). ()

Fordzy

Tak Tonymu dočista jeblo a natočil Fantasy pokračování, které přímo navazuje na skvělý Ong Bak 2. Kromě jedné pořádné akční scény za kterou dávám alespoň jednu hvězdu, se ve filmu nic moc neděje. Většinu času sledujeme šílené halucinace a jiné Thajské kokotiny a celé je to totálně o ničem a musel bych být očividně stejně zhulený jako Tony při natáčení aby mi to dávalo smysl. Nedivím se, že po neúspěchu tohohle snímku si to Tony na slonovi odfrčel do buddhistického chrámu. Nedoporučuji nikomu se zdravým rozumem. 5% ()

HiddenDragon odpad!

Jeden z nejhorsich filmu, co jsem kdy videl. Beze srandy. A musim vyjimecne do puntiku souhlasit s uzivatelem "verbal". Po pul hodine sledovani tehle sracky jsem proklinal Tonyho, ze se kdy narodil. Naprosto nesmyslne sceny, zdlouhave a s nepochopitelne shitovnim strihem, bojove sceny, ktere uz prilis pouzivaji bullet-time nebo dokonce pomocna lana, a v neposledni rade i par hnusnych triku digitalnich. Jak jsem si blahove myslel, ze hloupy konec z "Ong-Bak 2" (2008) toto pokracovani osvetli, nestalo se. Naopak Tony pritvrdil a rozjel metafyzickou story o vzriseni, z ktere by i "Revenant" (2015) dostal osypky. Hned na zacatku je fajnova bojova scena, po ktere nasleduje muceni a lamani kosti, ktere by normalni clovek samozrejme neprezil, ovsem Tien (Tony) ma tuhy korinek, a tak se za pomoci udirny a meditacnich nesmyslu hodinu!!! vzpamatovava a dostava zpet do formy. Myslel jsem, ze to je spatny vtip, ale kdyz jsem ponekolikate sledoval, jak kulha nebo si rovna prsty a do toho neustale tanci jeho mila, nabyl jsem dojmu, ze muceni, ktere Tien prozil ve filmu, chteli autori prenest i na divaka. Kdyz se pak po hodine teto nudne brecky a nekolika dementnich scenach s Wongkamlaoem zacne neco dit, je to jen mala odmena za vydrz. Navic se rozhodl Tony do posledni bitky vmestnat jakousi originalitu a ten jeho "vojensky pochod" me dost rozesmal - coz neni plus. Ovsem ten nedostatek fantazie a hloupy scenar! Stejne jako v "Ong-Bak 2" i zde zase Tien pobije desitky nepratel, aby ho pak stejne zabili. Co s tim? Jednoduse, vratime cas a bosse sejme blesk, cili "deus ex machina" v thajskem podani. Takovy donebevolajici mozkovy hovnocuc jsem dlouho nezazil. Uz tak nepochopitelny dej tento zaver dovrsil na maximum. Nemluve o tom, ze ani v prvnim dile ani zde nikdo nevysvetlil, co je to ta zasr.na "vrana" s emo make-upem vlastne zac. [mimochodem nasel jsem na titulky.com jen velmi spatne titulky od hogwarts, ktere nedavaji vubec smysl, takze pokud budete mit odvahu toto filmove muceni podstoupit, zkuste si sehnat nejakou dabovanou verzi - na videu ovsem u nas film nevysel] ()

Loki_Six

"Your name only symbolizes its meaning - light. Tien, take a look in front of you now. The light of wisdom is driving away the darkness. Look at the ground. Now you can see your own shadow. If you are scared by the shadow that follows you, just remember, wherever shadows fall, light is always nearby." ()

Orthank

Ťažko rozporuplný ázijský bojový film. Snaha ubrať na akčnosti a množstve bojových scén by sa za istých okolností brala ako pochvala, no v tomto prípade, kedy akčnosť vystriedala mágia a nezmyselné a nikde nezapadajúce okultistické praktiky, sa to so stopercentnou istotou tvrdiť nedá. Tony Jaa vyšperkoval svoj bojový štýl tak, že skôr som ho pristihol pri tanci ako pri relevantnom boji. Nie je to však až tak na škodu. Drží sa tradície, že ich bojové umenia nie sú iba pre ublíženie na zdraví, ale sú to poctivé umelecké výtvory. Ako film je Ong Bak 3 trošku bližšie svojej definícii, a vcelku sa na neho dobre pozerá (až na ten ušpinený a nechutne krvavý look), len škoda, že sa nedbalo na ostatné dýchberúce vlastnosti ázijských bojových snímkov. Príliš veľa spomaľovačiek a neprehľadnejšie ťahanie kamery, na kráse určite nepridal, čo zarytých "kungfistov" prinajmenšom zamrzí. Zostáva dúfať, že sa Tony Jaa umúdri a nechá režírovať svojho mentora pri začiatkoch Ong Baku samotného, ktorý prinesie jeho poctivého nástupcu, a nie len nič nehovoriace historické obdobie, stupídnu mystiku a slabú nosnú kostru. Dám ruku do ohňa za to, že tento thajský "maník" na to rozhodne má. ()

Zombi

Asi takhle, dosavadní Tonyho filmy ode mě dostali 4 hvězdy za strhující a bezkonkurenční bitky, ačkoliv dějově a herecky šlo většinou o hovadiny. V tomhle filmu jsou slušné bitky celkem dvě, maximálně tři, jedna krátká na začátku, jedna v půlce a pak trochu delší před finálním soubojem. Co se týče finále Tony vs Chupong, přestaňte se těšit, nebo to nevydejcháte, nejslabší fight co jsem v Tonyho filmech viděl, navíc natočenej zpomaleně, děs. Jo, a v soubojích se zde stříhá víc než dříve. To podstatné jsme rozebrali a teď ten zbytek. Na záčatku Tony dostane nabudku, pak se celej film mysticky hloubá, léčí, mlží, vousatí a trošku trénuje a na konci se to tam pomlátí, to je vše, většinu stopáže zabírá nepochopitelná jakože mystika, unylé a dlouhé tanečky s jeho vyvolenou, hýkající vesnickej blázen a trénink ve stylu: hraje slušná tréninková hudba a do toho Tony medituje pod vodopádem. Dějovou linii, která se točí kolem královského trůnu, jehož usurpátor má halušky, může pochopit snad jen budha, myslel jsem že jde hlavně o pomstu za smrt otce, a ono ne. Takže tadá, je to tady: 1 hvězda. ()

Ricky_CZ

Dokoukal jsem to víceméně z povinnosti a ve víře, že alespoň závěr něco zachrání...Nestalo se...Tony,Tony,.... ()

warrenur

Pre mna velikanske sklamanie. O to viac, ze filmy s Tonym som doteraz videl vsetky a necakal som, ze to moze byt az taketo slabe. Naviac film ma viacero dejovych linii, ktore vyslovene nudia, su moc strojene a tusim i bojova choreografia ma az na jednu, ci dve vynimky neocarila. Velka skoda. ()

KOZEL84

Já viděl Ong Bak 2 (Protector),který není Ong Bak 2 a pravý Ong Bak 2 už ani nemám chut' vidět.Je to furt dokola némlich to samé a navíc je to hrozná nuda co si zbytečně hraje na příběh.Stačilo! ()

kamigava

Obrovský pokles oproti pedchozímu dílu Ong-Bak 2: Pomsta. Nevím, co se stalo s Tonym, ale trojka mě nijak zvlášť nezaujala. Méně akčních soubojů, z nichž asi nejvíce kralovala postava "vrány", která předvedla lepší kousky než Tony. Očekával jsem zuřivou pomstu, ale místo ní jsem se dlouhou dobu plavil po vlně bez naděje, smutku, neschopnosti a hledání samotného hrdiny. Trojka více sází na duchovno, které mu moc nevychází a připadá mi trochu nesmyslné. No, tak jakákoliv víra či náboženství se nedá rozumově vysvětlit. Když přestaneme pochybovat, přestaneme věci dál zkoumat a prostě jim věříme. Z traileru jsem také očekával úplně jinou představu, ale podle hodnocení na ČSFD mi muselo být jasné, že taková bomba to asi nebude. Líbila se mi vizuální stránka a atmosféra filmu jako v prvním díle, ta byla dokonalá v kombinaci s umem Tonyho, ale příběh je od dílu horší a horší, proto takové nízké hodnocení. Tony, máš určitě na víc. :) ()

solid

Tam kde se u Ong Bak 2 dá mluvit o prostinkém příběhu cesty za pomstou, se ve trojce musím uchýlit na úroveň ještě nižší. Příběh zde hraje hlavní roli, ale nevěřím, že se najde člověk, který porozumí tomu co se ve filmu děje. Tien získává po zázračném vyléčení nadpřirozené schopnosti, aby mohl porazit někoho úplně jiného, než původně zamýšlel. Nechápu a asi nejsem sám. Chybí akce, chybí "logika", ale co je u přímého pokračování nejhorší, chybí návaznost na předchozí díl. trojka si kráčí svou vlastní cestou. Co ale musím povznést je hudba. Tady si thajci udělali u mne malé plus, protože ústřední motiv je parádní. Takže letos filmové zklamání pokračují. Jsem zvědavý kdo napraví reputaci. ()

Joll

Tony, už prosím tě nikdy nic nerežíruj! Absolutně nezvládnutý film, po všech stránkách, snad jen kromě choreografie a to je na film sakra málo. ()

BOURQUE

Veľké počítačové efekty, neprepracovaný scenár a chybičky u režisérov spôsobujú to, že sa na tento film dá veľmi ľahko zabudnúť. Škoda, že opäť to celé založili na skvelých a výnimočných bojových umení T. Jaa. On je fakt dobrý, ale pri Ong Bak 3 len bojové umenie už nestačí. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

darkreider

AnTony! Prosím, ser na to! Už nerežíruj! Neskutočné ako moc ma to nudilo. Príbeh je strašne zmätený a dve bojové scény sú zabalené do nechutných kecov. Bolesť! Nuda v slow motion. ()

Yancl

Doposud přemýšlím, co jsem vlastně sledoval .. Tony Jaa, ten mrštnej klučina, co ovládá Muya Thai a dalších xx bojových sportů, ten sympatickej borec, kterej předváděl neuvěřitelné kousky v minulých dílech .. a tady?? 85% filmu nemůže ani chodit, natož aby někomu uštědřil pár dobře mířených ran. Nechápu, v čem tedy spočívá pointa filmu, protože hledět na přehnaně mystické žvásty o ničem, to se nedá. Co napravuje mé hodnocení, je asi posledních 15 minut filmu, kdy to Tony opravdu rozjede ve velkém stylu, tudíž finále ze vší úctou .. ale stačí to? Já bych řekl, že ne. Navíc člověk o nic nepřijde, když si pustí jen zavěr, protože zbytek je velká nuda. Snad se Tony vrátí ke starým kořenům, i když to vypadá, že Ong Bak to má sečtené ... [35%] ()

Petyas

Nuda, nuda, nuda. Kam celá série spadla od prvního dílu až k tomu třetímu, to je vážně neuvěřitelné. 40% ()

Tamten

Nudné, přiblblé a z hlediska bojových umění zcela nezajímavé. Proč Tony Jaa opouští osvědčené způsoby filmu a bojových scén a zamotává se do mystiky, černé magie a způsobu boje podobnému Tai-Chi, to můžeme jen hádat, ale výsledek je hrozně slabý. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)