Uzavřený případ

Policajt z New Yorku

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 90 min

• blackrain

Parádní kostlivec ve skříni. Jen by to chtělo s ním lépe pracovat. Tohle byla nuda k uzoufání. Šeď, šeď a zase jenom šeď. Velmi uspávající snímek. Nechápu, proč sem Liotta a Al Pacino lezli. To měli skutečně zapotřebí. Vždyť se jenom zahrabou do odpadu. Channing Tatum je sympaťák. Má velké charisma. To se mu upřít nedá. Ale je jako neopracovaný kus dřeva, ze kterého by velmi zručný řezbář mohl udělat zázrak.(28.3.2012)

• honajz

Špatné už od začátku. Samotná historka by sotva vydala na jeden díl Kriminálky Anděl, ale aby se to nepoznalo, různě se skáče v časových rovinách, a než se divák stihne zorientovat, dostane pár klišé podpásovek jako nemocné dítě, statečná novinářka, zkorumpovaní poldové a pár dialogů dementního ražení. Hlavně nic nevyprávět lineárně, aby divák nepřišel na to, jak hloupé to celé je! Herecké výkony skutečně mizerné, a to i u Ala Pacina. Kameraman by pak měl brát kurzy, kde by se naučil, co je celek, co detail, co rámování obrazu, co zlatý řez, co kompozice - evidentně o ničem z toho nikdy neslyšel.(26.3.2013)

• gogo76

Al Pacino...To meno bolo kedysi magnetom na hity a hlavne kvalitu. Dnes je to presne naopak a Robert DeNiro je na tom rovnako. Dá sa povedať, že rovnicu "sračka-kvalitný film" Pacino napĺňa s úspešnosťou 5:1. Tento film ostal kdesi uprostred. Temné tajomstvo z detstva a návraty v čase celkom fungovaly, ale to je asi tak všetko. Pacino a Liotta trestuhodne nevyužitý, v závere nepresvedčivé a odfláknuté. Celkovo dosť o ničom. Mohol z toho byť jeden slušný diel v nejakom seriály z policajného prostredia, no na celovečerný film z hviezdnym obsadením je to dosť slabé. 40%.(31.12.2015)

• KOZEL84

Na slad'ouše Tatuma celkem příjemně pochmurné a i on sám mě celkem překvapil.Snad to už má něco společného s hraním.Bohužel to ale nezachrání.Je to nudné a hlavně nedotažené a nedomyšlené.Prostě mám pocit,že to mohl být lepší film.Obsazení je potom spíš na škodu.Hlas v telefonu sem poznal okamžitě (navíc už tohle několikrát hrál) a že se velké Áčko nenarodil pro nějaké vedlejší štěky taky musí být každému jasné.Co mi jasné není,proč se Binoška kvůli tomuhle obtěžovala přes louži a proč je paní Cruise poslední dobou všude.Motivace většiny postav nechápu doted' a i kdybych si tu zbytečnou práci dal,vyjde mi z toho:a co jako?!Škoda.(9.1.2012)

• Santino7

Viem (aspoň približne), na čo sa Dito Montiel týmto filmom snažil poukázať - a teda konkrétne istá depresia, ponurosť a sčasti aj bezvýchodiskovosť osudov detí vyrastajúcich v mizerných, chudobou sužovaných štvrtiach - lenže žiaľ, podobne ako aj pri jeho dvoch predchádzajúcich snímkach (A Guide to Recognizing Your Saints; Fighting), opäť sa to podarilo iba čiastočne. Jasné, melanchólia je z toho cítiť takpovediac na sto kilometrov, a Montiel opäť potvrdil, že s atmosférou narábať vie vcelku šikovne, to bez debát, avšak to samo o sebe (hoci je to prvkom užitočným a vítaným) jednoducho nestačí. Najmä nie v prípade takom, keď obsahová stránka je takmer nulová, príšerne slabá a prázdna. A to je presne aj tento prípad, nakoľko príbeh skrátka nie a nie zapôsobiť, furt tomu čosi chýbalo. Nuda. O napätí ani nehovorím. Dokonca si myslím, že spomedzi oných troch filmov, ktoré som od Montiela už videl, je práve tento bezpochyby najslabším a najmenej výrazným. A to paradoxne na prvý pohľad disponuje spomedzi onej trojice hereckým obsadením bezkonkurenčne najvýraznejším. Nuž, papierovo to tak možno je, avšak v praxi to tentoraz nezafungovalo - Tatum, režisérov obľúbenec, sa snažil (a nie, že nie), a až taký prúser to z jeho strany nebol, avšak podobne ako ostatní, ani on (hoci ako jediný dostal aspoň aký-taký priestor) v podstate nemal moc čo hrať, a už vonkoncom nie v čom zažiariť. Nuž a ostatní - menovite tým mám na mysli najmä Al Pacina, Liottu či Katie Holmes toho priestoru dostali máličko, a teda im ani nie je moc čo vyčítať (hoci si viem predstaviť, že v takejto polohe pri trochu lepšie a dôkladnejšie napísanom scenári by ako Pacino, tak sčasti aj Liotta zapôsobiť dokázali). To už je ale iba taká moja osobná teória či hypotéza, s ktorou sa nijak viac pracovať nedá. Faktom zostáva, že táto snímka vyšumela takpovediac doprázdna, a ani náhodou nijak výraznejšie nezarezonovala. I keď potenciál na to mala... Každopádne, i napriek neúspechu si naďalej myslím, že Dito Montiel je režisérom bezpochyby zaujímavým, a dovolím si tvrdiť, že dokonca aj talentovaným, len to žiaľ ešte plne nepreukázal. Je mi však sympatické, akou cestou sa uberá, s akými námetmi pracuje, a taktiež sa mi páči aj spomínaná všadeprítomná melancholická atmosféra a ponurosť, ktorá jeho snímky sprevádza (teda aspoň tie tri, ktoré som videl - čo sa týka zvyšných, novších kúskov, tam to zaručiť nemôžem, nakoľko o nich neviem dokopy skoro nič). Ja osobne pevne verím, že sa tá smola, alebo ako to nazvať, časom zlomí (možno by prospelo nájsť nejakú dopomoc ku tvorbe scenáru), a o tomto mene ešte budeme počuť aj pri snímkach ďaleko kvalitnejších. Talent mu totižto uprieť rozhodne nemožno. 45%(9.10.2015)

• - Pes, který si ve filmu "zahrál", se ve skutečnosti jmenuje Tiger a přestože se jedná o jeho první filmovou roli, před kamerami nestál poprvé. Už dříve se objevil v magazínu "Vogue" a televizních reklamách. (oje)

• - Natáčení se konalo od února do dubna 2010 v Queensu v New Yorku. (SeBig)

• - Původně byl do role detektiva Stanforda obsazen Robert De Niro. Později ho ale nahradil Al Pacino. (oje)