Uzavřený případ

The Son of No One

Policajt z New Yorku

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 90 min

Musím se přiznat, že jsem asi viděl jiný film, než většina komentujících, nejen že má film dle mého velmi promyšlenou a zajímavou zápletku, která se propojením různých dějových linií hezky dynamicky vyvíjí, ale i prostředí je skvěle rozloženo do dvou odlišných světů v podobě starého sídliště a ostrova "pohody a klidu". Chápu, když čtu komentáře ostatních uživatelů, že pro někoho sledovat více dějových linií, které na sebe byť logicky, ale ne vždy zcela jasně navazují, je problematické, ale zároveň si nemyslím, že by to bylo něco tak tragického co má na film tak negativní dopad v podobě hodnocení. Napětí a akce po celou dobu příběhu, dějovost a zajímavé osudy, to vše tento film má a jako bonus...Al Pacino. Koukněte se na to!(31.1.2019)

• Santino7

Viem (aspoň približne), na čo sa Dito Montiel týmto filmom snažil poukázať - a teda konkrétne istá depresia, ponurosť a sčasti aj bezvýchodiskovosť osudov detí vyrastajúcich v mizerných, chudobou sužovaných štvrtiach - lenže žiaľ, podobne ako aj pri jeho dvoch predchádzajúcich snímkach (A Guide to Recognizing Your Saints; Fighting), opäť sa to podarilo iba čiastočne. Jasné, melanchólia je z toho cítiť takpovediac na sto kilometrov, a Montiel opäť potvrdil, že s atmosférou narábať vie vcelku šikovne, to bez debát, avšak to samo o sebe (hoci je to prvkom užitočným a vítaným) jednoducho nestačí. Najmä nie v prípade takom, keď obsahová stránka je takmer nulová, príšerne slabá a prázdna. A to je presne aj tento prípad, nakoľko príbeh skrátka nie a nie zapôsobiť, furt tomu čosi chýbalo. Nuda. O napätí ani nehovorím. Dokonca si myslím, že spomedzi oných troch filmov, ktoré som od Montiela už videl, je práve tento bezpochyby najslabším a najmenej výrazným. A to paradoxne na prvý pohľad disponuje spomedzi onej trojice hereckým obsadením bezkonkurenčne najvýraznejším. Nuž, papierovo to tak možno je, avšak v praxi to tentoraz nezafungovalo - Tatum, režisérov obľúbenec, sa snažil (a nie, že nie), a až taký prúser to z jeho strany nebol, avšak podobne ako ostatní, ani on (hoci ako jediný dostal aspoň aký-taký priestor) v podstate nemal moc čo hrať, a už vonkoncom nie v čom zažiariť. Nuž a ostatní - menovite tým mám na mysli najmä Al Pacina, Liottu či Katie Holmes toho priestoru dostali máličko, a teda im ani nie je moc čo vyčítať (hoci si viem predstaviť, že v takejto polohe pri trochu lepšie a dôkladnejšie napísanom scenári by ako Pacino, tak sčasti aj Liotta zapôsobiť dokázali). To už je ale iba taká moja osobná teória či hypotéza, s ktorou sa nijak viac pracovať nedá. Faktom zostáva, že táto snímka vyšumela takpovediac doprázdna, a ani náhodou nijak výraznejšie nezarezonovala. I keď potenciál na to mala... Každopádne, i napriek neúspechu si naďalej myslím, že Dito Montiel je režisérom bezpochyby zaujímavým, a dovolím si tvrdiť, že dokonca aj talentovaným, len to žiaľ ešte plne nepreukázal. Je mi však sympatické, akou cestou sa uberá, s akými námetmi pracuje, a taktiež sa mi páči aj spomínaná všadeprítomná melancholická atmosféra a ponurosť, ktorá jeho snímky sprevádza (teda aspoň tie tri, ktoré som videl - čo sa týka zvyšných, novších kúskov, tam to zaručiť nemôžem, nakoľko o nich neviem dokopy skoro nič). Ja osobne pevne verím, že sa tá smola, alebo ako to nazvať, časom zlomí (možno by prospelo nájsť nejakú dopomoc ku tvorbe scenáru), a o tomto mene ešte budeme počuť aj pri snímkach ďaleko kvalitnejších. Talent mu totižto uprieť rozhodne nemožno. 45%(9.10.2015)

• blackrain

Parádní kostlivec ve skříni. Jen by to chtělo s ním lépe pracovat. Tohle byla nuda k uzoufání. Šeď, šeď a zase jenom šeď. Velmi uspávající snímek. Nechápu, proč sem Liotta a Al Pacino lezli. To měli skutečně zapotřebí. Vždyť se jenom zahrabou do odpadu. Channing Tatum je sympaťák. Má velké charisma. To se mu upřít nedá. Ale je jako neopracovaný kus dřeva, ze kterého by velmi zručný řezbář mohl udělat zázrak.(28.3.2012)

• TommyDiamond

Je vidět, že Al Pacino je už dávno za zenitem. A s pistolí v ruce působí už více než komicky. Channing Tatum, třicátník s pomalu rašící třetí bradou, který by nám spíše zatančil nežli zastřílel. A nakonec je tu Katie Holmes, kterou už snad potřetí za sebou vidím v roli matky. Asi ty role bere proto aby ukázala , že je dobrou matkou a potlačila fámy o rozmazlování své malé Surri. Film se rozjel slušně a měl dobrý potenciál i atmosféru. Jenže všechno tohle se úplně vytratilo. Proč, tam po těch letech zas vystupoval A.Pacino? Ke konci mě přišlo, že tu řešíme pořád dokola jednu a tu samou nesmyslnou věc. Celkově 20%(24.3.2012)

Rozhodně to není akční, rozhodně to není thriller. Kdo viděl jiné Montieliho filmy, těžko ho to překvapí, ostatní mohou být mírně rozčarováni. Snaha zabývat se (opět) osudy lidí, kteří nikoho nezajímají, je (opět) osvěžující, realita policejní práce spojená s realitou života amerických ghett vytváří příjemě zádumčivou atmosféru - Montieli se už ve třetím filmu drží téhož a dle mého to vůbec nevadí. Stejné kulisy, stejná atmosféra, stejné téma, mírně odlišný příběh. Rád si zase za rok až dva dám repete s jinými protagonisty. Solidní drama, nic víc nic míň.(30.10.2011)

• - Natáčení se konalo od února do dubna 2010 v Queensu v New Yorku. (SeBig)

• - Film byl vybrán k uzavření filmového festivalu Sundance, který byl zakončen 30. ledna 2011. (SeBig)

• - Postava žurnalistky Lauren Bridges, kterou ztvárnila Juliette Binoche, byla původně napsána pro muže. Francouzská herečka úlohu přijala s podmínkou, že žádný z dialogů dříve mužské role nebude pozměněn. (oje)