Bílý Elephant

• USA Elephant White (více)
všechny plakáty

Sám proti novodobým otrokářům v Thajsku. Chladnokrevného nájemného zabijáka Curtieho Churche v Bangkoku osloví neznámý zákazník, který mu dobře zaplatí, když zlikviduje členy gangu provozujícího obchod s mladými děvčaty. Kdysi prý unesli jeho dceru a přinutili ji k prostituci. Pro Churche je to práce jako každá jiná, brzy však zjistí, že celá věc je náročnější, než se původně domníval. Zastavit se však už neumí a za svým cílem jde bez milosti, jako by najednou nesnesl pomyšlení, že je ubližováno nevinným. Snad to způsobila i mladičká prostitutka Mae, která ho na jeho nebezpečné misi doprovází. Když dívka beze stopy zmizí a Curtie se ji snaží znovu najít, je šokován pravdou o jejím osudu. (oficiální text distributora)

angel.CZ

Po celý film docela solidní nuda, akční scény přes pc, napětí nikde, humor taktéž.. no mohlo to dopadnout o dost lépe. Jediná věc, co film zachraňuje je příběh do kterého se ale musíte vcítit ( nějak extra vás to nevtáhne), ale hlavně konec to celé zachraňuje a vy-zdvihává z jednohvězdičkové šedi .... 55% ()

Mamlas odpad!

Na tomto filmu není co pochválit. V hlavní roli černoch bez sebemenšího hereckého nadání, neposedná kamera, tragický scénář, často nesmyslný střih, otravné zpomalené záběry, zvukař by se také měl věnovat něčemu jinému. K tomu plýtký námět a zcela primitivní děj - prostě se černoch ponevírá po městě, postřílí desítky nějakých lidí a jeho nezastřelí ani nepřepere nikdo. Vypatlaná debilita. (3%) ()

Idealista

Bangkok nepřeje nájemným zabijákům . Přesvědčil se o tom N.Cage v Nebezpečném cíli . A bílý slon je na tom v kvalitě podobně . Trochu lepší biják s něj dělají skvělí herci , a velmi svižné místy nápadité akční scény .Právě ty oživují jednoduchý děj s bezduchými dialogy ve kterých působí budhistická moudra dost směšně . I tak se jedná o solidní béčkovou jízdu , kterou drží od tuctové dvd produkce výkon D.Hounsoua . ()

Ruud36

Djimon Hounsou alias Curtie Church bojuje v Bangkoku proti gangům, aby pomstil jednu zfetovanou dívku. Obyčejný béčkový film, který koliduje mezi dvěmi až třemi hvězdami. Já jsem se přiklonil ke třem hvězdám, jelikož se na to dá podívat. ()

p.i.t.b.u.l

Co k tomuto filmu napsat? Jak ukazuje zdejší rozdílné hodnocení diváků, není to zas tak tradiční snímek. Někoho osloví více, jiného méně. Já se řadím do té druhé skupiny. Nemůžu říct, že film je úplně špatný. Jenže mně tam něco důležitého chybělo. Film mě dost nudil a nedokázal mně udržet v napětí. Občasné jiskření u živějších a akčních scén sice na chvíli mé nudné stavy dokázal odsunout, ale po chvíli se opět vše vrátilo do svých zajetých kolejí. A při tom měl tento film daleko větší ambice než jsme se nakonec dočkali. Nápad a scénář nebyl tak špatný. Možná právě ten si zaslouží toto hodnocení. Ale dívat se na pořád ty samé pasáže, jde si pro zbraň, čeká ve věži, povídá si se slečnou, jde si pro zbraň, čeká a opět si povídá....to opravdu není plnohodnotný snímek, který bych očekával. Do toho přidejte trochu nelogičnost u některých scén a dostane se Vám "akční" film, který rozhodně nezůstane ve Vaší paměti příliš dlouho. A i teď vlastně přemýšlím, jak že to vlastně skončilo? Hodně podprůměrný film, dávám 35%. ()

Virusman666

Rozhodně jsem se u tohoto filmu nenudil - a to je to hlavní - pro co jiného točit filmy, když ne proto, aby se jimi diváci bavili. Vcelku slušný počin. ()

Ghostcz

Opět velké překvápko :) Djimon Hounsou, jako nájemný vrah působil přesvědčivě a Kevin Bacon, jako překupník se zbraněmi byl prostě skvělý!!!!! :) Jedna z jeho lepších rolí :) A čistka v hotelu s brokovnicí, to byla pěkná lahůdka :) ()

jopal

Tazko spravodlivo ohodnotit tento film. Zalezi, co od neho kto ocakava. Film je oznaceny ako akcny a to vacsinou aj bol. Bohuzial, okrem akcie chcel reziser divakom aj cosi povedat a to sa mu az tak velmi nepodarilo. Mne osobne na nom vadil ten blby a nerealny zaver, kedy... SPOILER...jeden chlap s pistolou drzi v sachu mnohonasobne vacsiu presilu....Koniec SPOILERU. No a naco tam trepali toho slona, to som uz vobec nepochopil! ()

Tony.Frisco

Destinácia a atmosféra pôsobili silne a postáv sa ujali fajn herci .To však nestačilo na plnohodnotné dotiahnutie dobre začatého filmu , ktorý mal myšlienku . Áno prvých tridsať minút bolo dobrých . Potom to už prehnali moc akčnými scénami a fantasmagorami , ktoré sa mi tam ani náhodou neľúbili . Predsa jeden chlap nezbije dvadsiatich . ()

rigby odpad!

Naprosto zbytečný film vyčnívající z řady jen svou velmi vysokou tupostí. I dialogy byly zbytečné, stejně jako tento zbytečný komentář. ()

kokofek

Zcela předvídatelný děj,velmi slabé dialogy.Asi dobrá snaha režie upozornit na novodobý nešvar obchodu s lidmi.Jediný uspokojivý pohled na urostlé tělo Djimona Hounsoua,ale ten to nezachrání. ()

matthew_tv

Vyzeralo to zo začiatku na celkom dobrý akčný film...postupne to upadalo :( Kým sa film ako-tak opieral o hlavné myšlienky, tak sa dal pozerať...koniec to našťastie vygradoval, keď sa Curtie musel prebojovať do domu, no hneď na to zase nuda...:/ Posledná veta vo filme ma donútila dať tretiu hviezdičku... ()

StorWik

Chladnokrevný zabiják vidí, jak město hříchů krvácí, tak ho hodlá uzdravit těma největšíma kvérama co mu může ( jako vždy skvěle hrající) Kevin Bacon nabídnout. Upřímně nechápu tak nízké hodnocení. Nižší rozpočet, nadprůměrná podívaná. Sirová a nefalšovaná krvavá story, nad kterou nemusíte moc přemýšlet. A co víc, film ukazuje na problematiku, na kterou se sere... ()

ELDoctorow

Každý, kto tento film označí ako béčko nechutne uráža žáner akčného filmu, najmä 80. rokov, a Dolph Lundgren by mu mal do análu vraziť brokovnicu až po spúšť. Oproti tomuto je aj posledná, v Bulharsku so Seagalom v hlavnej úlohe natočená snímka vrchol kvality. Ale zas niežeby som to nečakal. Veď už na plagáte sa tak krásne vynímalo „od režiséra Ong-Bak“, čo podľa všetkého malo byť odporúčanie. A pre mňa vlastne aj bolo – odporúčanie dať od tejto supersračky ruky preč. Ale ja som už raz taký, drsňák, čo sa nenechá odradiť ničím a musel som sa presvedčiť na vlastné oči a uši. A teraz už viem, že to bola škoda všetkých tých internetov na sťahovanie tohto. Označiť scenár za zmysel nedávajúcu dementnosť prvého stupňa je ešte kompliment. Konanie postáv ani vzťahy medzi nimi nedávajú zmysel. Akčné scény sú buďto trápne alebo smiešne, väčšinou oboje naraz. Keď ku koncu príde ten malý zvrat a lá Šiesty zmysel, myslel som, že pred obrazovkou stečiem z kože. Hounsou, čo si to dokonca aj sám produkoval, tie prachy radšej mohol poslať nejakej miestnej pobočke Ku Klux klanu, boli by to zmysluplnejšie použité peniaze. A Bacon to zobral asi len kvôli tomu grátis výletu do Thajska za maloletými kurvičkami, inak si to vysvetliť neviem. Ale ja mu to doprajem, miestne ekonomiky treba vždy podporovať. ()

chosan

Na jednom DVD jsem na tento film viděl ukázku a říkal si že to musí být nářez. Po shlédnutí musím říct že je to absolutně podprůměr za 40%. ()

Inphantille

Tak nevím co si o tom mám myslet. Evidentně pokus, který dal hned ze začátku tušit, že půjde o něco s hlubší myšlenkou, ale vzápětí se film totálně zabil. Měl jsem problém to vůbec dokoukat jak se to táhlo, akční scény absolutně o ničem, postavy se vyprofilovali do ničeho. Zítra ráno až se probudím tak si vzpomenu na všechny videa z Youtube co jsem si dneska pustil, ale na tento snímek nikoli. Příjde mi, že 95% rozpočtu spolknuli herci Hounsou a Bacon a zbylých 5 procent slátal tuhle neuvěřitelnou hovadinu. Jestli jsem u Inka pochyboval, zda-li se jedná o genialitu či amatérismus, zde mám absolutně jasno! ()