Euihyeongje

의형제

The Secret Reunion

Akční / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2010, 116 min

Kang - ho Song je takovy korejsky Belmondo. Korejcum proste tyhle trhaky na pomezi zanru narame jdou. Film nema hlucha mista - je zivi, vkusne vybrusli i z casove prodlevy ala "po sesti letech...". Zaver filmu zanrove rozhodne zapadne tez. Neni to dokonaly film, ale ma opravdu zlate srdce a dejove je podle meho velmi originalni. Herci jsou presni a ten Kang- ho Song, jeste jednou to zopakuju, je proste uzasny herec kteremu lze verit kazdou vterinu co je na platne.(26.9.2010)

Nádherně natočené, skvěle zahrané a měla jsem celou dobu velký problém s mladým severokorejcem, protože jsem s ním opravdu chtěla sympatizovat a zároveň mě jeho zaslepenost a fanatismus nutily ho nesnášet. Trošku zbytečné mi přišlo vykreslení jeho dobrých vlastností (on, jako komunista, je ten rozdávající a chápající) a špatných vlastností jeho jihokorejského kolegy (kapitalista jde jen za penězi a soucit ho nezajímá), ale přesto to byl opravdu dobrý filmový zážitek.(26.7.2010)

Nikdy som nebol na špionážne snímky. Ale keďže sa jedná o počin z Južnej Kóree, kde je predsa len "zaručený" kvalitný scenár v ktorom by nemala hroziť nuda, respektíve núdza o zvraty či prekvapenia, dostal šancu aj "Secret Reunion". No a v konečnom dôsledku sa potvrdilo všetko čo som očakával, akurát že mi na thriller predsa len chýbala väčšia dávka napätia či hutnej atmosféry. Navyše, keď sa človek zamyslí nad absurdnosťou vývoja samotného príbehu, ide predsa len o odľahčenú formu prezentácie, než "seriózne" vážnu story, ktorá zarazí diváka do sedačky. Štvrtá ☆ bez vnútorného presvedčenia ...(23.5.2016)

Pokud jde o vyjádření chlapské rivality a (ne)přátelství, tak v tom je režisér Hun Jang prostě jednička. Kromě toho, že se postaral o hodně dobré akční scény, nezapomněl na lidskost. Herecky je film obsazen perfektně. Jen "Stín" mohl být na scéně klidně o něco déle, protože to jeho charisma a chladnokrevnost mě bavilo. Na Rough Cut to sice nemá, ale i tak to ve mně zanechalo ten "WOW" efekt. Silné 4*(8.12.2013)

Secret Reunion je natočen Hollywoodským stylem a je to cat and mouse buddy flick se skvělými akčními sekvencemi,solidními herci a silnou zápletkou s plno intriky. Film je napínavý,občas krvavý,obsahuje spousta humoru jak by ne,když zde hraje Kang-ho Song,kterého pokládám za Korejského Seth Rogena. Slušná zábava. 75%(8.1.2014)