Hvězdné obsazení a oblíbené téma – tak by se dal stručně popsat film „The Secret Reunion“ uváděný též pod názvem „Blood Brothers“. Severokorejský tajný agent Ji-Won (Kang Dong-Won) přijíždí do Soulu, aby se připojil ke skupině, která má za úkol odstranit zrádce lidově demokratického režimu. O akci se však prostřednictvím svého informátora dozvědí i jejich jihokorejští protivníci. Agent NIS (National Intelligence Service) Han-kyu Lee (Song Kang-Ho) vede akci na vlastní pěst v zoufalé snaze zabránit vraždě a hlavně dopadnout obávaného severokorejského atentátníka s krycím jménem „Stín“. Severokorejcům se podaří jejich úkol splnit a ještě i z místa činu po divoké přestřelce zmizí jako „stín“. Agent Han-kyu Lee musí převzít odpovědnost za čtyři mrtvé agenty NIS a je nucen hledat si jinou práci. Praxi agenta se mu podaří uplatnit v miniagentuře, která hledá uprchlé manželky z chudých asijských zemí a vrací je zpět k jejich korejským manželům. Po šesti letech se za zvláštních okolností setkává opět s agentem druhé strany Ji-Wonem a možnost dopadení „Stína“ začíná být opět reálná. (Ketri)

EvilPhoEniX

Secret Reunion je natočen Hollywoodským stylem a je to cat and mouse buddy flick se skvělými akčními sekvencemi,solidními herci a silnou zápletkou s plno intriky. Film je napínavý,občas krvavý,obsahuje spousta humoru jak by ne,když zde hraje Kang-ho Song,kterého pokládám za Korejského Seth Rogena. Slušná zábava. 75% ()

Pethushka

Pokud jde o vyjádření chlapské rivality a (ne)přátelství, tak v tom je režisér Hun Jang prostě jednička. Kromě toho, že se postaral o hodně dobré akční scény, nezapomněl na lidskost. Herecky je film obsazen perfektně. Jen "Stín" mohl být na scéně klidně o něco déle, protože to jeho charisma a chladnokrevnost mě bavilo. Na Rough Cut to sice nemá, ale i tak to ve mně zanechalo ten "WOW" efekt. Silné 4* ()

DaViD´82

Zemitý úvod s honbou na severokorejské agenty láká na poněkud jiný snímek než jaký se z toho vyklube. Jde totiž o odlehčenou buddy movie žánrovku, kterou zachraňuje především to, že tenze mezi ústřední dvojící díky neokoukané dynamice "já vím kdo jsi, ale ty nevíš, kdo jsem já²" funguje prvotřídně. Má to solidní tempo i akci, poněkud tuctovou zápletku a slabší závěr, který se zvrhne div že ne ve Wooova Killera. Také se tu roní hektolitry ryze chlapských slz pokrevního přátelství; akorát bez tisíců vystřílených kulek a bílých holubic. ()

Adrian

Reflexia rozdelenia Korey v oblubenom zanri je stale este velmi v domacej krajine divacky atraktivna a vdacna tema. O to viac, ak v hlavnej ulohe je najvacsia korejska herecka star Song Kang-ho a zdatne mu sekunduje Kang Dong-won v pribehu o nezvyklom priatelstve severokorejskeho a juhokorejskeho spiona. Presvedcive plavanie v zanrovych vodach s obcasnym uskokom do dramatickej linie s dobre davkovanym humorom drzi divakovu spokojnost pocas celej doby. Prekvapenim je hudbony motiv pocas zaverecnych titulkov, ktory je nijak nezakryvanou vykradackou ustredneho motivu Piratov z Karibiku :) ()

Jossie

Nádherně natočené, skvěle zahrané a měla jsem celou dobu velký problém s mladým severokorejcem, protože jsem s ním opravdu chtěla sympatizovat a zároveň mě jeho zaslepenost a fanatismus nutily ho nesnášet. Trošku zbytečné mi přišlo vykreslení jeho dobrých vlastností (on, jako komunista, je ten rozdávající a chápající) a špatných vlastností jeho jihokorejského kolegy (kapitalista jde jen za penězi a soucit ho nezajímá), ale přesto to byl opravdu dobrý filmový zážitek. ()