Euihyeongje

의형제

The Secret Reunion

Akční / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2010, 116 min

Secret Reunion je natočen Hollywoodským stylem a je to cat and mouse buddy flick se skvělými akčními sekvencemi,solidními herci a silnou zápletkou s plno intriky. Film je napínavý,občas krvavý,obsahuje spousta humoru jak by ne,když zde hraje Kang-ho Song,kterého pokládám za Korejského Seth Rogena. Slušná zábava. 75%(8.1.2014)

Je to priemerná akčná dráma. Má celkom dobrý príbeh o bývalom agentovi juhokórejskej tajnej služby, ktorý po nevydarenej akcii proti dvojici agentov zo severu príde o prácu a tak sa živí hľadaním ľudí. Keď pri jednej práci znovu narazí na jedného z dvojice severokórejských agentov, ponúkne mu prácu a on ju prijme s tým, že každý chce toho druhého využiť a myslí si, že ten druhý si na neho napamätá, ale obaja sa mýlia a postupne si k sebe nachádzajú cestu. Spracovanie ma ale dosť sklamalo, úvodná dvadsaťminútovka pôsobí veľmi dobrým dojmom po všetkých stránkach, je to správne akčné a nekompromisné a zoznámi s niekoľkými zaujímavými postavami, takže na úvod viac než ideálne, ale potom úroveň filmu veľmi klesne až na úplný priemer, síce viacero jednotlivých prvkov je zaujímavých, ale nič nie je podané ani zďaleka tak dobre, ako by mohlo, hlavne vzťah hlavnej dvojice nemá potrebný náboj a navyše plno iných prvkov sa tu vôbec nehodí, hlavne ten zbytočný humor. Až záverečná dvadsaťminútovka sa znovu vylepší a film zvážnie, ale už je neskoro. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá nie je zlá. Lenže je kvalitatívne nevyrovnaná, všetka z úvodu je výborná, dynamické súboje, nekompromisné prestrelky, všetko dobre natočené, ale inak sa väčšinou nájdu len priemerné súboje, v ktorých ani o moc nejde, takže ani moc nezaujmú. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Song Kang-ho v hlavnej úlohe, o moc nezaostáva ani Kang Dong-won a ani tých pár zvyšných postáv nie sú zlé, ale nemajú až tak moc priestoru. Réžia mohla byť aj lepšia, ale aspoň technická stránka je vydarená. Ani neviem, čo si mám o tomto filme myslieť, predpokladám, že Secret reunion aj približne dopadol tak, ako bolo v pláne, ale mne to teda moc nesadlo, táto tématika by si zaslúžila úplne iné spracovanie. Herecky aj vizuálne dobre zvládnuté, ale nanešťastie scenár okrem úvodu a záveru už nie. 59%(15.6.2012)

Kang - ho Song je takovy korejsky Belmondo. Korejcum proste tyhle trhaky na pomezi zanru narame jdou. Film nema hlucha mista - je zivi, vkusne vybrusli i z casove prodlevy ala "po sesti letech...". Zaver filmu zanrove rozhodne zapadne tez. Neni to dokonaly film, ale ma opravdu zlate srdce a dejove je podle meho velmi originalni. Herci jsou presni a ten Kang- ho Song, jeste jednou to zopakuju, je proste uzasny herec kteremu lze verit kazdou vterinu co je na platne.(26.9.2010)

Zemitý úvod s honbou na severokorejské agenty láká na poněkud jiný snímek než jaký se z toho vyklube. Jde totiž o odlehčenou buddy movie žánrovku, kterou zachraňuje především to, že tenze mezi ústřední dvojící díky neokoukané dynamice "já vím kdo jsi, ale ty nevíš, kdo jsem já²" funguje prvotřídně. Má to solidní tempo i akci, poněkud tuctovou zápletku a slabší závěr, který se zvrhne div že ne ve Wooova Killera. Také se tu roní hektolitry ryze chlapských slz pokrevního přátelství; akorát bez tisíců vystřílených kulek a bílých holubic.(28.1.2018)

The Secret Reunion (의형제, Uihyeongjae ) je druhým režijním filmem pana Jang Huna, který již natočil v mnohém podobný film Rough Cut. Zápletka filmu si zahrává s celkem vážným tématem a to špionáží mezi Severní a Jižní Koreou, kde Severokorejský agent Ji-Won, přijíždí do Soulu, aby zde společně se zabijákem "Stínem" odstranil zrádce ze své vlasti, ovšem v patách jim je Jihokorejská tajná služba NIS s agentem Han-kyu Leem. Pro mě jeden z nejočekávanějších akčních filmů z JK roku 2010, který není přesně tím co jsem očekával, ale rozhodně nezklamal. Zajímavá zápletka, hvězdné obsazení a povedená akce. 80 %(1.8.2010)