Reklama

Reklama

Hvězdné obsazení a oblíbené téma – tak by se dal stručně popsat film „The Secret Reunion“ uváděný též pod názvem „Blood Brothers“. Severokorejský tajný agent Ji-Won (Kang Dong-Won) přijíždí do Soulu, aby se připojil ke skupině, která má za úkol odstranit zrádce lidově demokratického režimu. O akci se však prostřednictvím svého informátora dozvědí i jejich jihokorejští protivníci. Agent NIS (National Intelligence Service) Han-kyu Lee (Song Kang-Ho) vede akci na vlastní pěst v zoufalé snaze zabránit vraždě a hlavně dopadnout obávaného severokorejského atentátníka s krycím jménem „Stín“. Severokorejcům se podaří jejich úkol splnit a ještě i z místa činu po divoké přestřelce zmizí jako „stín“. Agent Han-kyu Lee musí převzít odpovědnost za čtyři mrtvé agenty NIS a je nucen hledat si jinou práci. Praxi agenta se mu podaří uplatnit v miniagentuře, která hledá uprchlé manželky z chudých asijských zemí a vrací je zpět k jejich korejským manželům. Po šesti letech se za zvláštních okolností setkává opět s agentem druhé strany Ji-Wonem a možnost dopadení „Stína“ začíná být opět reálná. (Ketri)

(více)

Recenze (28)

Dragoni 

všechny recenze uživatele

The Secret Reunion (의형제, Uihyeongjae ) je druhým režijním filmem pana Jang Huna, který již natočil v mnohém podobný film Rough Cut. Zápletka filmu si zahrává s celkem vážným tématem a to špionáží mezi Severní a Jižní Koreou, kde Severokorejský agent Ji-Won, přijíždí do Soulu, aby zde společně se zabijákem "Stínem" odstranil zrádce ze své vlasti, ovšem v patách jim je Jihokorejská tajná služba NIS s agentem Han-kyu Leem. Pro mě jeden z nejočekávanějších akčních filmů z JK roku 2010, který není přesně tím co jsem očekával, ale rozhodně nezklamal. Zajímavá zápletka, hvězdné obsazení a povedená akce. 80 % ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Pokud jde o vyjádření chlapské rivality a (ne)přátelství, tak v tom je režisér Hun Jang prostě jednička. Kromě toho, že se postaral o hodně dobré akční scény, nezapomněl na lidskost. Herecky je film obsazen perfektně. Jen "Stín" mohl být na scéně klidně o něco déle, protože to jeho charisma a chladnokrevnost mě bavilo. Na Rough Cut to sice nemá, ale i tak to ve mně zanechalo ten "WOW" efekt. Silné 4* ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nikdy som nebol na špionážne snímky. Ale keďže sa jedná o počin z Južnej Kóree, kde je predsa len "zaručený" kvalitný scenár v ktorom by nemala hroziť nuda, respektíve núdza o zvraty či prekvapenia, dostal šancu aj "Secret Reunion". No a v konečnom dôsledku sa potvrdilo všetko čo som očakával, akurát že mi na thriller predsa len chýbala väčšia dávka napätia či hutnej atmosféry. Navyše, keď sa človek zamyslí nad absurdnosťou vývoja samotného príbehu, ide predsa len o odľahčenú formu prezentácie, než "seriózne" vážnu story, ktorá zarazí diváka do sedačky. Štvrtá ☆ bez vnútorného presvedčenia ... ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Nádherně natočené, skvěle zahrané a měla jsem celou dobu velký problém s mladým severokorejcem, protože jsem s ním opravdu chtěla sympatizovat a zároveň mě jeho zaslepenost a fanatismus nutily ho nesnášet. Trošku zbytečné mi přišlo vykreslení jeho dobrých vlastností (on, jako komunista, je ten rozdávající a chápající) a špatných vlastností jeho jihokorejského kolegy (kapitalista jde jen za penězi a soucit ho nezajímá), ale přesto to byl opravdu dobrý filmový zážitek. ()

Rudovous 

všechny recenze uživatele

Kang - ho Song je takovy korejsky Belmondo. Korejcum proste tyhle trhaky na pomezi zanru narame jdou. Film nema hlucha mista - je zivi, vkusne vybrusli i z casove prodlevy ala "po sesti letech...". Zaver filmu zanrove rozhodne zapadne tez. Neni to dokonaly film, ale ma opravdu zlate srdce a dejove je podle meho velmi originalni. Herci jsou presni a ten Kang- ho Song, jeste jednou to zopakuju, je proste uzasny herec kteremu lze verit kazdou vterinu co je na platne. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama