Balená voda je největší reklamní a marketingový podvod na světě, říká mediální analytička Barbara Lippertová v dokumentu Stephanie Soechtigové. Načerpat zdarma pitnou vodu, stočit ji do plastových lahví, rozvézt po světě a prodat zpátky lidem - "modré zlato" prostě přináší snadné výdělky. Film přitom ukazuje, že voda v plastové lahvi je často tatáž, jaká teče ve všech amerických domácnostech z vodovodu. Režisérka dále rozkrývá, jak se firmy Nestlé, Pepsi Cola či Coca-Cola díky mezerám v zákonech vyhýbají daním z čerpání vody a recyklace, zveřejňování výsledků studií o zdravotní nezávadnosti i morální odpovědnosti za nepřímé důsledky jejich podnikání. Skupiny nezávislých expertů, aktivistů či novinářů přitom upozorňují na to, že balená voda škodí nejen našim peněženkám. Plastové lahve totiž obsahují látky, které jsou nebezpečné pro lidské zdraví, přispívají k výskytu rakoviny, neplodnosti a dalších onemocnění. Nadměrné čerpání vody a nedostatečná recyklace plastu navíc ohrožují životní prostředí: ryby a další vodní živočichové přicházejí o svá přirozená útočiště a světové oceány se začínají hemžit úlomky plastů "nahrazujícími" plankton, potravu ryb. (Jeden svět)

KOZEL84 odpad!

Balená voda je stejná jako ta z kohoutku.Fááákt??!To je fakt šok.Jo a čeká nás další verze apokalypsy,protože za 20 let budou 2/3 lidstva mít problém s pitnou vodou (to jako ta do které běžně vyměšujeme,myjeme se v ní,já s ní třeba včera vytíral chodbu atd.).No to asi ne!!Gándhí řekl jednu rádoby chytrou (hlavně kurevsky nudnou) větu a znudění amíci sou na větvi,tak rozjedou džihád.Hele on byl z Indie.Halooo z Indie!Jestli má někdo potřebu dalšího armagedonu,tak prosím.Po pěti minutách to šlo do koše,protože tyhle vypatlané americké žvásty poslouchat nemusím.Ještě se mi nestalo aby mě nasrala hned první věta filmu.Tohle fakt ne!!!!PS:Jestli má někdo málo vody,tak at' se klidně staví.Prodám levně-mám jí dost ()

Amper01

Tento dokument stojí za to shlédout - člověk si znovu (někdo možná poprvé) uvědomí, jak nás ten konzumní život pohlcuje a přitom jde jen o naplnění kapes několika jedinců na úkor celé společnosti a životního prostředí . Voda - proč kupovat balenou, když nám doma teče stejná nebo lepší? A navíc - okrádáme ty, kterým tu vodu pro nás berou - platíme za vlastní blbost - zvedá se spotřeba ropy a ta draží - prázdné PET lahve přebírají vládu nad životním prostředím - pijeme víc chemický roztok než vodu... Co? Že to je dokument z Ameriky a u nás je to jiné? PCHÁ! Zásadní problémy jsou stejné všude. Nevím jak ty, ale já s PET lahvema definitivně končím. ()

RedHot odpad!

Být tohle alkohol, oslepí vás. Ne proto, že by byl tolik silnej, ale kvůli tomu, že je zoufale ošizenej. --- Něco tak nechutně zaujatýho jsem neviděl už dlouho. Naštvaní Američani brblají na nadnárodní korporace, že těží vodu, která by jinak ležela ladem. Uznávám, že v několika případech se Coke, Pepsi a jim podobní uměli zachovat jako dokonale vypočítavé svině. Lidé, kteří se jim v tomto dokumentu postavili, mi byli sympatičtí pramálo a jejich afektované žvásty prostřihávaly výroky opozičních byznysmenů, totálně vytržené z kontextu a osekané přesně tak, jak se to tvůrcům dokumentu šiklo. Práce na skutečném usvědčení viníka byla dost odfláknutá, například záběr na onu nenáviděnou cisternu Nestlé, jak těží vodu, nepřišel vůbec. Zapálený ekolog dojede na zaneřáděnou pláž obrovským teréňákem s ohromnou spotřebou a pak smutně vypráví o znečišťování prostředí. Informace a data v dokumentu jsou často zkreslená nebo polopravdivá. A Gándhího výrok o vodě dává smysl asi jako Werichovo "Voda je voda, lidi jsou lidi." Anebo se třeba pletu a skrývá se v tom ohromná pravda. --- Taky zastávám názor, že s vodou by se mělo hospodařit šetrněji a že je kupování balené vody až na výjimky absolutní kravina, pod to se klidně podepíšu. Nelíbí se mi, kolik lidí na naší planetě trpí žízní. Vadí mi ale i pseudo-dokumenty, stavějící na podobných bludech, jako právě Tapped. --- Promítalo se to v dvouhodinovce chemie, paní profesorka se slitovala nad studenty po slavnostní prodloužené, kteří se teprve oklepávali z kocoviny. Než ale takovouhle milost, to je už možná lepší probírat látku... ()

agassi68

Problém týchto ekodokumentov nie je v spracovaní, ale v distribúcii. Skrátka to musí vidieť čo najväčší počet ľudí a to sa dá len v prime time . Súkromné TV to neuvedú lebo ich diváci dávajú prednosť Farmám a soap seriálom, verejnoprávne TV ich možno uvedú, ale v čase 0:30. Výsledok je, že my, čo si uvedomujeme, kam planéta Zem smeruje, sme ešte viac nasr...í, korporácie ďalej bohatnú a zvyšok bezstarostne čaká ako ovce na popravu. Ale aspoň mám tému na hodinu KZ.. ()

dANIELKaB

Celkom fajn dokument, v ktorom sa nám síce na začiatku tvorcovia snažia takým "bu bu bu" spôsobom vsugerovať, ako o 30 rokov nebudeme mať pomaly čo piť, alebo smutný záber na rybičku v priezračnom mori, ktorá si pláva pomedzi plastové odpadky, ale medzi riadkami sa dajú nájsť informácie, ktoré sú fakt sila. Takže všetky plastové fľaše z našej domácnosti vyleteli a ďalšie sa určite kupovať nebudú :) ()

Harts

takhle ne, ach jo, krásné téma a tak hnusný dokument, takhle se dokumenty netočí, takhle se nestříhají, někdy to vypadá jako klamaní, někdy je to až moc vytržené z kontextu a vypadá to velmi velmi podivně, informace, které jsem si z toho vzal a byly zajímavé se dají dát do 5minutového dokumentu, tento tendenčně natočený dokument je pěkne ničí, toto zajímavé téma ()

Lucas87

Zajímavý dokument, o tom jak se dá obyčejná voda prodávat jako produkt za těžké prachy. Jednou skončí boj o ropu a bude se opravdu bojovat o vodu. V tomto dokumentu lze vidět jaký má vliv nezodpovědná těžba spodní vody nejen na životní podmínky obyvatel ale lze vidět i negativní důsledky pro přírodu. Ti co napsali komentář s hodnocením odpad, nebudou na tom s inteligencí moc dobře, prostě tupé ovce :). ()

Solverino

Hodně dobrý a zajímavý. Pro amíky možná průlomová informace ohledně balený vody, tady v evropě to víme/tušíme už poměrně dlouho. Resp. se u nás prodávají minerální vody (aspoň trochu o něčem) a pak obyčejná voda z vodovodu, co tady nabízí přiblblé US společnosti typu Coke a spol. :( Film by měli povinně sledovat děti/studenti na školách v hodinách občanské nauky! Dobrý, ale ne za max.počet. ()

frxXx

Nemám ja nervy na takéto veci :( ... ako tomu môžem ja pomôcť? Len veľmi málo. Smútne je aj, že zatiaľ čo sa jeden snaží o nápravu, vynakladá úsilie druhý ho zneužíva a ďalej bezohladne problém spôsobuje. ()

cheprer odpad!

Tohle je o bande duchodcu z prdele ameriky, kam prijela jista Svycarska spolecnost a senylum vyschli studny a ti se posleze z toho rozhodli udelat svaty boj. O tomhle to vazne cely ma byt ... o jejich kretenysmu a o tom ze se nemuzou smirit s tim, ze pro zmenu jednou vyjebava taky nekdo s nimi? Verit, ze voda z kohoutku je kvalitnejsi, nez ta balena, je taky hodne naivni. Nic neni zadarmo - lidi plati i za ticho, cerstvy vzduch, sex ... jenom skupinka debilu nemuze pochopit, ze nemusi koupit vsechno co jim nekdo nabidne. ()

Maryo

Já to tušil, že balená voda je podvod. V souvislosti s tímto doporučuju Hydepark z 23. 2. 2012 s Petrem Václavkem (http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/23.2.2012/). Pohled z druhé strany, že dnešní svět stojí na třech pilířích: byznys, politika, media. Snad ještě existuje dobře placená práce, za kterou by se člověk nemusel stydět, a zároveň by ho bavila. ()

P3RS3CUToR

Téma fajn ale zpracování se mi nelíbilo moc... od půlky už to je čistě happening za ekologickej boj proti PET lahvim a bla bla... rakovina,nemoci... bla. Jsem se těšil, že víc proberou téma vody a koukou se i za hranice Ameriky. Ne. Ale posledních 15-20 minut jsem už neviděl. Ale jinak plně pro. Vodu z kohoutku piju cca 5 let v kuse doma. Můj nejoblibenější napoj :). Ted jsem byl v mekáči a jestli nemaj vodu normal... ja vim, v mekáči je to jasný, ale aspon se zeptam těch chujů. No nabídli balenou za 40 kč? no lol... bral sem kolu za 20 :D to je teda výhra. ()

lolkaa

Víc zaujatej dokument jsem snad neviděla...americký ovlivnění lidí...taky nějakej hrob tam musí ukázat, aby to mělo grády...ta jedna hvězdička je za tu sra*ku co se uvolňuje z petek a čemuž opravdu věřím (asi si koupím ekolahev) a za problém recyklace, kterej tu také je a to všude... ()

buryman

Tady je vidět jak vypadají šmejdi!! Ty marže jsou neuvěřitelné.Vřele doporučuji každemu kdo si kupuje balenou vodu a nejlepe tu značkovou :) ()