SM-rechter

Belgie, 2009, 90 min

Erik Lamens

Bert Hamelinck

Ewin Ryckaert

Trochu mě mate naivita hlavního hrdiny - to si vážně myslel, že se o tom nikdo nedoví...a ještě... vzít si peníze? Kdyby svoji ženu řezal (a to i přes její protest a proti její vůli!) hezky v soukromí, měl by klid. Žena by modřiny a šrámy vysvětlila pádem ze schodů anebo neopatrností ve vaně. A i kdyby měla dost kuráže si jít stěžovat, nejspíše by nepochodila. Ale zapřít se a z lásky udělat něco, co se mi příčí, to si rozhodně zaslouží trest!?(26.12.2016)

Velmi zajímavé téma, kde můj oblíbený výraz, že jsem měla velmi "ambivalentní" pocity, má v tomto případě nezaměnitelný význam. Kdo viděl, pochopí. Není všechno černobílé, jak by se na první pohled zdálo. Je to téma, které bych si asi dobrovolně nevybrala, ale nakonec jsem vděčná, že jsem se dostala na sice velmi tenký led, nicméně zpracování bylo výborné a svým způsobem hodné k zamyšlení. Občasné nepříjemné a šokující záběry jsem promrkala. Filmová výzva 2016(25.1.2016)

Tenhle snímek mi připomněl Formanův film Lid versus Larry Flint. Také je to především o svobodě a právu na to být jiný. Soudce Koen je ovšem narozdíl od Flinta spíše komorní a také nemíní ovlivňovat davy, chce mít jen spokojenou rodinu. Osobně si myslím, že je úplně jedno, jestli měl ve skutečnosti soudce zálibu v SM nebo to dělal jenom kvůli své ženě. Důležité je, že kde není oběť, není ani žádný trestný čin. Sama za sebe bych filmu vytkla snad jen to, že nebylo dostatečně rozvinuto, proč vlastně začal systém po soudci jít a proč jeho žena neudělala víc. Ale možná byla jen příliš submisivní:-)). 85%(6.4.2015)

Po do očí bijúcich komentárov od užívateľov Toto a sochoking som čakal, že film rozpúta vášne(konkrétne vatru) v mojich emóciách. Preto som sa obrnil a vyčkával aj Skazenú mládež násobenú Kautokeino Rebellion, Avšak žiadny skorumpovaný sudca, ani rozmaznaná dcéruška sa nekonali. Plus bod pre mňa, keďže obsah mi vypadol z pamäte, dojem z prekvapenia a pikantnosti bol vskutku veľkolepý. Parádna psychologická dráma, ktorej kazí šmrnc len koniec. 9,5/10(1.11.2012)

Hluboké lidské a psychologické drama. Jak moc obecná spravedlnost může zasahovat do našich vnitřních životů, přestože si to účastníci vůbec nepřejí, a cítí se zdraví a spokojení v tom, co dělají? Nakolik může náš osobní život ovlivnit naši práci? Jak rozlišit co je ještě morální, co je už "mimo normu"? Film je také o síle lásky a přátelství. Velmi zaujal!(20.2.2016)