Martha Marcy May Marlene

• USA Martha Marcy May Marlene (více)

Martha (Elizabeth Olsenová) po dvoch rokoch utečie zo sektárskej komunity a snaží sa vrátiť späť do normálneho života s pomocou sestry a jej manžela. Pobyt v sekte ju však príliš poznamenal, začína trpieť paranoidnými stavmi a prestáva rozoznávať sny od reality. Má ešte nejakú nádej, alebo už je príliš neskoro? (TV JOJ)

andrejbed

působivě zpracováné a natočené... představa, že neumím ovládat svou mysl mi nahání hrůzu, při pomyšlení na pocit, kdy nevím, zda se ocitám v přítomnosti či v minulosti mi běhá mráz po zádech... další z filmů, který mě něco naučil o křehkosti lidkého bytí a pomohl mi o trochu více pochopit lidi "mimo realitu"... **** ()

ellegrey

Velmi zvláštní film. Na jedné straně stojí silné téma, o kterém film vypráví. Příběh dívky, která se dostala do spárů sekty a soužití v ní ji fyzicky, a hlavně psychicky, hodně poznamenalo. Dále velmi dobrá kamera a výkon Elizabeth Olsen, který určitě stojí za povšimnutí. Alespoň nějaká z Olsenovic rodinky, co má šanci někam to dotáhnout. Na druhé straně zde máme zpracování celého snímku, které nebylo zrovna šťastné. Celkové podlouhlé vyprávění mi vůbec nevadilo, divák tak měl alespoň šanci vše řádně pochopit, vžít se do kůže hlavní hrdinky a s napětím očekávat, jak se to celé vyvine, co bude dál, jak to skončí. Pak ale dojde ke konci filmové stopáže a on na závěr zjistí, že žádný konec, žádné "velké" finále se vlastně nekoná. Té absence nějakého ukončení je zde opravdu velká škoda. ()

rekkky

Konfrontace nekonvenčního způsobu života sektářské komunity vyznívá v neprospěch hlavní postavy Marthy (Elizabeth Olsen), která se prostřednictvím své sestry a jejího manžela snaží dostat zpět do normálního života. Před návratem do normálního života, ale stojí vzpomínky z nedávné minulosti a prozření, že volba vést život v sektě byla chyba. Moc pěkná exkurze do mysli mladé holky v období přelomu dospívání a dospělosti. Režijně i herecky solidně zvládnuté. ()

Heroine odpad!

Na thriller to není vůbec napínavý, na drama se držíme moc na povrchu. Začne to celkem zajímavě, i když celý nápad je malinko trapný, ale nikam dál se to už nepohne. Nemusím vidět Olsenovou, a už vůbec ji nemusím vidět bez oblečení. Mohlo by to být temnější, promyšlenější, krutější, originálnější, a dostat pořádný závěr. Ale to už by byl jiný film, že? ()

studo

Posledná tridsaťminútovka bola "intense" inak to bolo skôr predvídateľné, až na pár vecí ako SPOILER: strieľanie mačiek...Strašne mi to pripomínalo nejaký film, ale nevedel som si spomenúť ktorý. Inak sa mi zdalo, že prvú pol hodinu si zo mňa kameraman robí prdel, zdalo sa mi, že v zábere je neustále výstrih Elizabeth Olsenovej, ale to je asi iba subjektívne :D ()

Orina

Nechápu, proč hodnocení filmu nedosahuje výšší příčky. Obávám se, že diváci v dnešní době jsou schopní vstřebávat pouze nadstandardní sra*ky typu Kick Ass a na filmy sondující lidskou duši nejsou buď připraveni, nebo se jim nechce zatěžovat hlavu. Po Silent House (mimochodem opět naprosto vynikající ale nedoceněný film) můj druhý film s Elizabeth Olsen, který mě upřímně dojal. Elizabeth je skvělá herečka, která dokáže naprosto úžasně předvést emoce a nevyrovnanost duše. Obrovskou slabinou filmu je konec. V podstatě se nedá čekat ani žádný happy end, ale čeká se alespoň něco...jenže není předvedeno nic. Velká škoda. ()

ljukyljuk

Tento film si vystrieľal tie najlepšie zbrane hneď na začiatku a potom už len tak nejako konštantne a bez väčších výkyvov plynul. Elizabeth Olsen to zahrala že eeeej tak dobre, brainwashnutá bola až-až a filmu nechýbala znepokojujúca atmosféra. Ale všetko bolo pre mňa len na jednej úrovni a chýbal mi tam ten "aha-moment", ktorý by mi dal úplnú facku, donútil ma všetko si zrekapitulovať a hrýzol by ma v hlave ešte nejakú tu chvíľu. Jediné, čo mi v hlave ostalo, je naozaj výkon hlavnej herečky, teším sa na jej ďalšie filmy. 66% ()

andrew88

Film zachycuje dívku, která se rozhodne utéct ze sekty a začne se navracet s pomocí své sestry do normálního života. Výborná Sarah Paulson a neohraná Elizabeth Olsen.... ....film mně připomíná trochu prostředí "Mansonovy rodiny".... ()

jafuska

film o mladé dívce ve spáru sekty a o návratu do původní rodiny, kde se těžko sžívá se skutečnou realitou a sama neví, kde se právě ocitá, film se zbytečně vlekl, až bych řekla, že z toho všeho vznikl nudný zážitek, který rychle vyprchá a nic z toho nezůstane, jediný, co je snad alarmující, je, bacha na sekty a jejich podobné žití, poté snadno člověk podlehne nesmyslným zákonům až úplně se ztratí a neví sám kým je ()

Paatej

Martha Marcy May Marlene bych thrillerem nenazval a psychologickým už vůbec ne. Nic vás nevystraší, nic moc se nedozvíte a vlastně se o tu holku ani nebojíte, protože nevíte, proč byste měli. Film pak tak nějak skončí a vy si říkáte, proč že jste na tu projekci vstávali. Elizabeth Olsen je hezká ženská, ale její ubrečená poloha celých 98 minut filmu nutáhne. KVIFF 2013 ()

blowup

Tak teď jsem si zrovna vzpomněla na tenhle karlovarský "výdus", který jsem dokoukala s vypětím sil, rozmazané dusno s nepravděpodobným jednáním a nepochopitelnými reakcemi. Ale to, že jsem si na to vzpomněla mne poněkud překvapilo. ()

SAINTS

Pomalá, psychologická štúdia charakterov. Sú tam niektoré znepokojujúce scény, ako sexuálne napadnutie, ktoré boli zahrané brilantne. Elizabeth Olsen bola naozaj presvedčivá. Film ponúka realistický a desivý pohľad na to ako kulty vymývajú mozgy. Ide o nezávislý film, ktorý sa pomalšie rozhýbe, ale časom jeho kvalita stúpa až do náhleho konca. 7/10. ()

Bajislaw

Příběh traumatizované Marty (Marcy May, Marlene) zaujme unikátní, nervní atmosférou odlehlých míst amerického kdovíkde, umně podpořenou decentní barevností a promyšleně komponovanými záběry. Díky nelineárnímu ději si film úspěšně udrží pozornost diváka i přes pomalé tempo vyprávění. Neodpustitelným prohřeškem je to, že děj nikdy nezíská skutečný spád a film nesměle přešlapuje na místě až do chvíle, kdy se namísto uvolnění všeho toho nahromaděného napětí zjeví závěrečnými titulky. Příběh bez gradace, bez katarze, bez závěru. Škoda. ()

solisoli

Psychologická dráma mladej ženy Marthy, ktorá sa nevie zaradiť do normálnej spoločnosti, nakoniec skončí v komunite s podivnými mravmi, ktorým podlieha dva roky, až do vtedy, keď dôjde pri pokuse o krádež k vražde. Táto skutočnosť na ňu dolieha natoľko, že sa s tým nevie zmieriť a uteká so sekty pod ochranu svojej sestry a jej manžela. So svojou psychózou sa naďalej borí a ohrozuje pokojný a harmonický život svojej sestry až nakoniec dôjde k rozhodnutiu k liečbe, ale ku ktorej zrejme nedôjde, nakoľko to réžia balí. Pomerne slušné herecké výkony. Dej príliš nejasne prestrihávaný, prítomnosť s minulosťou nepridal na zmyselnosti. ()

Silblade

Film s velkým, žel nevyužitým potenciálem. Když se film pomalu uchyloval ke konci, stále jsem si říkal, kdy "to" přijde. Nevěděl jsem, co přesně "to" má být, ale očekával jsem nějaký hrůzný zážitek, který nakonec donutil hlavní představitelku sektu opustit. Nějaký rozuzlení. Zničehonic se objevili titulky a pomyslel jsem si "dafuq?" Vlastně jsem to řekl nahlas. Dost naštvaně. Od psycho dramatu bych čekal, že se ještě půl hodiny potom nezvednu ze židle a budu kolem sebe nervózně těkat očima po všudypřítomných sektářích. Místo toho jsem rozmrzele šel spát. Ten konec byl tak nechutně uťatej, že si říkám, že jim snad došla páska. Zklamání. ()

kolodej1

závažné téma s velkým potenciálem, který ale dle mého nebyl využit tak, jak mohl být. V tomto případě bych uvítal spíše lineární vyprávění než flashbacky. Problémem podle mého bylo taky to, že příběh se prakticky nevyvíjel, až na to, že ji její švagr měl čím dál víc plné zuby. To je trochu málo. Ani závěr mě zrovna neuspokojil. ()