poster

Rozmarné léto (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2009, 129 min

Předloha:

Vladislav Vančura (kniha)
 • PetrJulian
  **

  Vančuru jsem nikdy moc nemusel, no ale jako příznivec divadla jsem si řekl, že snad bude lepší než známá filmová adaptace. Nevím, nakolik autoři čerpali opravdu z Vančury či zda se jím spíš jen neinspirovali, docela bych řekl to druhé. I přes některé dobré vtípky a opravdu originální jeviště, celkově to, jak bych tak řekl... bylo o ničem. Bylo tam vše (vč. provazochodectví a ohně) a vlastně nic. Jan Potměšil opravdu potěšil a občerstvení během přestávky byl jistě výborný nápad, ale za víc než dvě hodiny života to napodruhé opravdu nestojí.(24.6.2012)

 • triatlet
  *****

  Tento způsob adaptace Rozmarného léta zdá se mi ideální. Nápady Jakuba Špalka (přestávkové občerstvení přímo na jevišti) a herectví Jana Potměšila si zaslouží respekt.(20.6.2012)

 • Igy007
  *

  Miluju tu knížku, miluju ten film ... tohle byla ale hrůza, nakolik miluju divadlo ... jedna hvězda ze soucitu, nedalo se to ani dokoukat ...(22.7.2019)

 • gudaulin
  ***

  V konfrontaci divadla s filmem bych Menzelovu snímku dal jednoznačně přednost, jakkoliv času strávenému u divadelního záznamu rozhodně nelituju. Ocenit se dá scénografie - už jen to, jak divadelníci zvládli problém prostředí plovárny, zvedá palec nahoru. Taky handicapovaný Jan Potměšil, kterého bohužel není vidět v českých filmech, zaslouží uznání, ale songy proskládané do představení místy nudí a celkově ta atmosféra není natolik vančurovská, jak bych si ji představoval. V podstatě to stojí na jednotlivých atrakcích typu kouzelníka balancujícího na laně, než na představení jako celku. Celkový dojem: 55 %.(2.1.2017)

 • lubospoti
  ***

  Menzelovo podání Vančurovy novely bylo natolik sugestivní,že každý další pokus(ať už filmový nebo divadelní) budu měřit s jeho filmem.A musí říci,že ve srovnání s tímto divadelním představením Menzel vyhrává.(26.3.2013)