Reklama

Reklama

Stijn a Carmen jsou moderní, krásní a bohatí manželé, mají roční holčičku a oba vlastní prosperující firmu. Života užívají plnými doušky a jsou šťastní, ale jen do chvíle, kdy se Carmen vrátí od lékaře. Ze dne na den se jejich život obrátí vzhůru nohama. Změní se z jednoho nekončícího večírku v cestu po doktorech a nemocnicích. Zatímco ale Carmen prochází léčbou, milovaný Stijn se s celou věcí vypořádává po svém a vrhá se do amsterodamského nočního života a do náručí žen. Film bez patosu a falešného sentimentu přibližuje smrtelnou a nevyléčitelnou nemoc, která zasáhla mladý manželský pár v rozkvětu života jako blesk z čistého nebe. Deprimující situace v nemocnici střídají trýznivé momenty průběhu nemoci a těžce zkoušené síly vztahu obou mladých lidí. Film je zároveň i ódou na lásku a zaručeně zasáhne do duše každého diváka. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Yardak 

všechny recenze uživatele

Filmy podle skutečných událostí se převážně snaží zaútočit na naše emoce, neboť tento příběh, natočený podle velmi prodávané knihy, je pro tento druh filmu přímo dělaný, tak si připravte pár kapesníků. Věřím, že kdo četl knihu, tak ho film velmi zaujme, neboť děj je s knižní předlohou podobný (nedošlo k velkým změnám, jenom kvůli zkrácení délky). Snímek táhnou sympatičtí herci v čele s Carice van Houten (nejen oblečená), dále zajímavá kamera a smutný, ale pravdivý příběh. 80 %. Knihu (Třetí poločas) jsem nečetl. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Nizozemský film, který začne jako rozverná romantická komedie se po deseti minutách změná v drama, kdy ona zbytek filmu umírá na rakovinu a on ji permanentně podvádí. Tak tyhle filmy fakt nemusím, ale dám dvě hvězdy za vizuál, který byl příjemnější než to téma a za odvážné milostné scény, ne že by ten film zachránily, ale zase mne donutily se zamyslet jak je současná česká kinematografie hrozně prudérní jak středostavovský americký seriál. Nizozemci jedou nahotu raz dva, žádná hra světel a stínů a náznaků ( a to nebyly žádný béčkový herečky, které by chtěli zaujmout na začátku kariéry, ale třeba Caprice van Houten, která točila s Cruisem nebo Verhoevenem ) Některé záběry byly sice přes čáru už softerotika, ale to nemění nic na tom, že to srovnání s tvorbou tady je rozdíl kontinentu. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Téma umírání milované osoby, tentokrát bez obalu a překvapivě reálně a bez příkras. Hlavní hrdina (manžel) je děvkař a po celou dobu se jeho charakter nezmění, čímž sice nezískává divákovi sympatie, ale na druhou stranu se nestane kýčovitou figurkou napraveného šmejda. Film měl v mých očích hlavní problém v příliš pomalém tempu, díky kterému jsem si po hodině filmu myslel, že už bude konce, ale k mému údivu jsem byl v polovině a čekalo mě prakticky to samé ještě jednou. Přesto se jedná o působivý snímek, který prvoplánově netlačí na city, ale dokáže diváka donutit s postavami soucítit. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Podľa románu Tretí polčas. Keď som zistil, že mám dočinenia so spracovaním tohto bestselleru, bolo my jasné, že mám problém. Túto tému totiž nenávidím (depka, smrť). Ono ten film bol vizuálne perfektne a scenáristicky dobre zvládnutý a holandčina vždy bude mojou "femme fatale", ale neskonale túžim po tom, zažiť superpozitívny film či knižku, plnú krásnych slov z týchto končín. Musím hladať ďalej! ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jasně, je snadné soudit, pokud člověka něco podobného nepotká a chápu tu potřebu utéct od reality, ale čeho je moc, toho je příliš. Manžel mi v tomto případě přišel jako absolutní sráč a to i přes tu relativní partnerskou volnost, kterou od své ženy dostával. Vlastně tím větší hajzl to byl. To mi celý film docela zkazilo, protože jsem se nemohl donutit k tomu, abych s hlavní postavou sympatizoval. A to i přes výborný Atsmův výkon. Procenta nahoru, a to dost výrazně, tahala Carice van Houten, kvůli které jsem do toho vlastně šel a která mě ani tady nezklamala a dojmul mě i konec. Výsledek byl tudíž dobrý, ale přesto jsem čekal víc. 60% ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama