Julia Packettová (Greer Garson) se živí jako sboristka a vždy má hluboko do kapsy. Hlavu si z toho nedělá, má přece své ženské zbraně, aby mohla s muži manipulovat, jak potřebuje. A vždy s úsměvem. Julia obdrží pozvánku na svatbu své dcery Susan (Elizabeth Taylor). Během války se provdala za Williama Packetta (Walter Pidgeon), ale kvůli společenským rozdílům se rozešli a dceru přenechala do výchovy zámožnému otci. Teď má odjet do Francie na svatbu, ale je úplně švorc. No to by nebyla Julia, aby nevěděla jak se tam dostat. (ilclassico)

Flego

Tuctová komédia, ktorá graduje do roztomilého záveru. Greer Garson nepatrí medzi moje favoritky a potvrdila to aj v tomto snímku. Tretia recenzia. ()

Dale

Veľmi príjemná romantická komédia s tradičnou romantickou linkou, kde dvaja kohúti (Pidgeon, Romero) bojujú o ženu svojho srdca (Garson). No je tu ešte vedľajšia romantická linka s Elizabeth Taylor, ako nevestou tesne pred svadbou, ktorú beznádejne ľúbi miestny umelec Peter Lawford. V oboch prípadoch je koniec ľahko predvídateľný, no na ceste k nemu nás čaká veľa vtipných momentov. Navyše Greer Garson je úžasná, úplne tomuto filmu v úlohe bláznivej Júlie dominuje a Elizabeth Taylor ako jej 16-ročná dcéra je taká nádherná a očarujúca, že som sa tešil na každú scénu s ňou. ()

Martin741

Konecne sa teda jack Conway ako reziser predviedol. Natocil slusnu komediu, na ktorej  sa da zasmiat i po  X rokoch od natocenia. Kvalitnych americkych komedii je ako safranu   : 76 % ()

• Elizabeth Taylor, ktorá počas natáčania dovŕšila 16 rokov, dostala v tomto filme svoj druhý bozk vo filme. Prvý dostala vo filme Cynthia (1947). (Dale)