poster

Beck

 • Japonsko

  ベック

Drama / Hudební

Japonsko, 2010, 145 min

 • ainny
  *****

  Mám ráda hudební filmy a na Beck jsem byla zvědavá i proto, že čtyři z hrdinů znám z doramy Mei-chan no Shitsuji. Chtěla jsem je vidět v úplně odlišných rolích. A stálo to za to. Sato Takeru je šikanovaný čtrnáctiletý kluk unavený životem. Neví kam jít a co dělat dál …. do chvíle než potká „toho chalana“ (Mizushima Hiro). Úplně jiného Mizushimu než je uhlazený komorník. Jeho výkon mě na celém filmu překvapil snad nejvíc. Věřila jsem mu každé slovo a gesto. Hiro nehrál rockera, on byl opravdu rocker! Děj plynul úplně přirozeně bez slabých míst. O tom jestli je reálné dát kapelu s úplným nováčkem tak rychle dohromady jsem nepřemýšlela a ono je to v podstatě jedno. Že to celé trvalo skoro dvě a půl hodiny jsem zjistila až když byl konec. Ale abych jenom nechválila – pokaždé, když začal Sato zpívat, tak jsem se těšila, že ho konečně uslyším. Nedočkala jsem se ani ve finále. Škoda… důvod pro sebrání hvězdičky to ale u mě není. PS po druhém zkouknutí - doporučuju vyčkat i přes závěrečné titulky, protože se tam kromě parádní muziky objeví ještě jeden docela důležitý detail. :^)(7.9.2011)

 • JamieSmith
  ****

  Souhlas s Pirkafem, absence Koyukiho vokálu filmu dost ublížila. Pořád jsem si říkala, že to nechávají jako zlatý hřeb na festival a tam ho konečně uslyším... a ono nic. Sato Takeru nemusí být bůhvíjaký zpěvák, ale vždyť přece není potřeba dokonalý hlas Fredieho Mercuryho. A i kdyby byl zpěvákem mizerným, na to jedno vystoupení mohli říct někomu jinému. V Japonsku je spousta šikovných a schopných vokalistů, co by zaskočili... Jinak je ten film boží, prvních dvacet minut jsem se smála a hulákala tak, jako už dlouho ne. Bohužel to pak ke konci dost pokulhává právě kvůli hudbě. Mít božský vokál jako jedno z hlavních lákadel kapely, a nikdy ho nepředvést, je trošku WTF...(27.3.2011)

 • loveless
  **

  Koyouki jednoho dne zachrání psa jménem Beck a tak se seznámí s Ryosuke. Od té doby se jeho nudný život změní k nepoznání... Anime jsem neviděla a mangu nečetla, možná na to jednou dojde, protože ten příběh byl dobrý. Ale dost mi tam vadilo několik věcí, tragicky vypadající a pro mě hrozná postava Hira Mizushimy (sympatie, které jsem k němu pociťovala po Mei-chan definitivně opadly), přihlouplé věčné používání mééén v oslovování, jako že jsou cool, drsně trapnej amík Sykes a vlastně celá ta zápletka s prostřílenou kytarou. Ale co bylo úplně nejhorší a finále to totálně vygradovalo byla absence Koyoukiho zpěvu a to přesto, že Takeru Satoh má vážně krásný jemný hlas, ale zřejmě zpívat neumí, což posoudit nedokážu, protože se mi nedostalo ani hlásky! Možná to byl umělecký záměr, možná to je super a můžu využít svou představivost a doplnit si ten nejkrásnější hlas ever, ale to prostě nechci - chci slyšet konkrétně tohohle Koyoukiho! A je mi vlastně jedno, jestli nebude úplně dokonalý. Takže jsem vytočená chvíli uvažovala o tom, že dám odpad, ale vážně to není špatný film a i obsazení skupiny Beck je vlastně dost cool, ale... A sice je super, že tam je písnička od Red Hotů a Oasis, ale proč probůh, proč?(26.1.2016)

 • Nin
  *****

  V podstatě dokonalá adaptace dokonalé mangy a anime. Skvěle se podařilo vybrat ty nejlepší momenty, s jemností ubrat vedlejší dějové linie a dát dohromady zcela kompaktní film. Celý film provází neuvěřitelná detailnost - ať už jde o podobu hlavních, vedlejších i zcela epizodních rolí (rváči na začátku) nebo o stejné oblečení či exteriéry a interiéry (např. festival na konci obklopený hustým lesem). Dokonce se ve filmu objevily i jemné narážky z mangy na wrestling (wrestlingové masky na tričkách). Co se týče hudby, tak ta je opět úžasná. Soundtrack z anime je o něco lepší, ale ve filmu je mnohem rozmanitější, uslyšíme i Red Hoty nebo Oasis. ... Říkám si, že tenhle film je množná až příliš dělaný pro fanoušky mangy/anime. Já osobně jsem tak obrovský fanda, že se od toho nemůžu oprostit a neumím si představit, jak film může působit pro někoho, kdo o předloze v životě neslyšel. Já si užíval každý detail, každou scénu, která byla neuvěřitelně věrně interpretována nebo skvěle upravena pro film. A jak potom můžu hodnotit tak detailní a tak kvalitně natočenou adaptaci něčeho, co definovalo mé mládí...? Let's rock. (10/10)(3.4.2011)

 • Tyckin
  ***

  Extrémní množství absolutně neposlouchatelné hudby, nadměrná délka filmu, slabá zápletka, vedlejší romantická linka a půvabná Kutsuna Shiori, ovšem ta je zde spíše jen na okrasu. Nicméně, dokázal jsem to celé nakonec i dokoukat, takže to vlastně jako celek není tak příšerné, jak by se mohlo zdát. 55%(28.10.2017)

 • - Mizushima Hiro mluví výborně anglicky, protože od svých šesti do dvanácti let žil s rodinou ve Švýcarsku, kde navštěvoval mezinárodní lyceum. (JamieSmith)