poster

Každý druhý týden (a půlka prázdnin)

 • český

  Každý druhý týden

 • francouzský

  Une semaine sur deux (et la moitié des vacances scolaires)

 • anglický

  Alternate Weeks (and Half the Vacation)

 • anglický

  Alternate Weeks

Drama / Rodinný

Francie, 2009, 96 min

 • EKLEKTIK
  ****

  "Pošli video, musím to vidět!" Docela úsměvné rodinné drama, stavějící svůj příběh na paralele konce jednoho manželství a jednoho období dospívání, doprovázený komentářem a představami jeho hlavní hrdinky, která má vstoupit mezi teenagery a přestože je její, dosud beztarostný život přerušen, lze z jejího chování i jednání jejich rozvedených rodičů, postupně cítit pocit smíření se s tím, že už nic nebude takové jako dřív i jakýsi nadhled a přetrvávající chuť po rodinné sounáležitosti, spojenou s nadějí na vznik nových milostných vztahů, týkajících se i samotné dívky, vstupující do nové etapy svého života.(20.10.2015)

 • Snorlax
  **

  Americká puberťácká komedie, či co to, made in France.(15.2.2013)

 • hous.enka
  ***

  "Pokud tomu dobře rozumím, rozvod je jako svatba: stačí říct ano." Dvanáctiletá Léa se snaží vyrovnat s rozvodem svých rodičů a se svojí první láskou Hugem. Podobných filmů chrlí - nejen Francouzi - v poslední době víc než dost. Vzhledem k současné krizi rodiny není divu. Každý druhý týden se od těchle filmů příliš neliší. Chvílemi je vtipný, chvílemi nenabízí nic objevného. Ale není to špatný film a líbilo se mi hlavně to, jak se to celé nakonec vyřešilo. Žádné americké pohádky, ale spíše evropská střízlivost.(23.4.2012)

 • MickeyStuma
  ****

  Rozvod rodičů a první láska. Příběh vyprávěný dvanáctiletým děvčetem velmi nádherně poukazuje na přehlížený fakt v takovýchto situacích. Jak se na to dívají právě děti a co samy přitom prožívají. Nejde však o psychologickou výpověď, ale o zcela vyrovnanou poklidnou rodinnou podívanou, kde si každý najde to své a snad si z toho odnese i nějakou tu myšlenku. Bertille Chabert ztvárnila Léu přirozeně a opravdu kouzelně. Větší sympatie z ní snad už zářit ani nemůže. Život ve vztazích je různorodý ve všech směrech a tento příběh je jen takovou malou ukázkou.(24.1.2016)

 • hygienik
  *****

  Typicky európsky pomaly plynúci film s neamerickým koncom, prekvapivo na francúzske pomery veľmi dobre spravený s vtipnými monológmi. Jeho jedinou nevýhodou je, že konštatuje status quo vo vzťahoch - rozvody a deti rozvedených rodičov film síce vníma s pochopením , ale zároveň ako nevyhnutnosť dnešnej doby.(28.4.2012)