Tarbosaurus: Nejmocnější z dinosaurů

Hanbandoui Gongryong

Koreanosaurus

Tarbosaurus: The Mightiest Ever

Dokumentární

Jižní Korea, 2008, 47 + 45 min (Director's cut: 150 min)

Han Sang-Ho

Kim Dohyun (vyp.)

Na Korejce docela dobrý, ale taky by je k***a nezabilo, kdyby to vyrobili v koprodukci. Pač takhle na to mají jen omezený rozpočet, a podle toho to taky tak vypadá. Na zaostalý digitál se furt čumět zkrátka nedá. Pří běhu diňáci vypadají dost trapně. A taky chybí kombinace s loutkami jako v BBC.(6.10.2017)

Bohužel jsem to sehnal jenom v TV ripu z ruské stanice s ruským dabingem... takže z příběhu jsem nic neměl. Jinak perfektní efekty. Proto za tři hvězdy s tím, že se to pokusím sehnat v jazyce, kterému bych rozuměl.(19.12.2010)

K žánru by som dopísal v prvom rade dráma, pretože tak smutný koniec dokumentu som nevidel asi nikdy. Jeden a pol hodinky príjemného pozerania na život vtedajšieho kráľa dinosaurov. Film je efektovo výborne zvládnutý a celý čas krásne zábery na krajinu spolu s príbehom o tarbosaurovi Patchovi dokresluje skvelá hudba v pozadí. 8 z 10 P.S. Cynthalosaurus bol asi pôvodná predloha na Jar-Jar Binksa zo Star Warsu.(16.7.2013)

Po pravdě řečeno žádná velká hitparáda to není. Asi jsem zpovykanej dokumentama BBC, ale tohle na to nemá ani náhodou a to je to o dost mladší. Počítačová animace je slabší a vidět je to převážně v pohybu. Taky mi dost vadil český komentář, který používal dost zvláštní výrazivo. Označovat členy stáda jako kamarády, to jsem teda ještě neslyšel. Příběh je okopírovaný podle Balady o Alosaurovi, ale ani v tomto případě nedosahuje kvalit "předlohy". A ačkoliv nejsem odborník, tak mi některé informace v dokumentu přišli poněkud diskutabilní. Celkově je to takový dvě a půl hvězdy, ale že mám dinosaury rád, tak tomu tři napálím. Ať nežeru!(8.2.2017)

Zajímavý pohled na svět před 80 miliony let. Na dobu, kdy po člověku nebylo sebemenších památek a po džungli se procházeli gigantičtí tvorové, z nichž mnozí byli predátoři a postrach pro ostatní. Tarbosaurus byl jejich nepsaným králem. Korejci perfektně zpracovali dokument o tomto živočichovi - efekty, hudba, příběh,...Jestli si nějaký dokument o dinosaurech zaslouží plné hodnocení, tak je to právě tento.(25.12.2010)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Pod)