Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyměnit si s kamarádem uprostřed města kalhoty, to není jen tak. Tedy pokud jste zrovna na útěku z vězení, policie je vám na stopě a jeden krab si usmyslí, že nejlépe mu bude právě ve vašich nohavicích. Laurel a Hardy dělají, co mohou, aby zůstali nenápadní, jejich putování městem se ale neobejde bez následků. (dopitak)

Recenze (9)

dopitak 

všechny recenze uživatele

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Three (1919-1929). Solidní práce, ale narozdíl od kolegy Iggho považuji za zbytečnou pasáž to nekonečné balancování na stavbě. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nejenom jedna z nejlepších scén z éry grotesky, ale jedna z nejlepších filmových scén vůbec. Dva muži balancující v závratné výšce na traverzách nedostavěného věžáku. Dodnes z toho jímá závrať, dodnes dojímá jejich vyděšenost a zároveň kamarádská touha si pomoct, i když se kvůli tomu zas a znovu musí vydávat do úzkosti, vysoko nad rušnou silnicí, kde se nemohou opřít vůbec o nic než jeden roztřesený muž o druhého. Wow, groteska se uměla dotknout základních lidských instinktů. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Silnější ve druhé půlce, kdy se po výměně kalhot a útocích krabích klepet přejde do „safety last“ teritoria Harolda Lloyda a ke slovu se dostanou ocelové konstrukce rozestavěných mrakodrapů, závrať a s tím související panické ataky a extrémně rozklepaná kolena toho emočně labilnějšího ze slavné dvojice. Nevím, co si myslet o významu scén, kdy si Laurel nejdřív stáhnul gatě před Jean Harlow a pak si očuchal ruku u rybího obchodu.. ()

Iggy 

všechny recenze uživatele

Česky Zlatá svoboda. Díky rychlému přestrojení uprchnou Laurel a Hardy z vězení. Mají ovšem prohozené kalhoty a tak se snaží někde si je vyměnit. Zažijí nejeden trapas, Stanovi se do kaťat dokonce dostane krab a kvůli němu zdemolují gramofony vystavené před obchodem Jamese Finlaysona. Nakonec se převléknou ve výtahu na stavbě, který je mezitím vyveze až do nejvyššího patra. Vystoupí a někdo samozřejmě výtah odvolá. Po zbytek filmu oba balancují na traverzách (krab teď sužuje pro změnu Olivera) v závratných výškách rozestavěného mrakodrapu a snaží se dostat k žebříku. Celá scéna je technicky skvěle natočená a jejich „tanec“ ve výšinách mrakodrapu se stal jedním z jejich nejslavnějších výstupů. Snad jen toho kraba si mohli odpustit. Nakonec se živi a zdrávi vrátí na pevnou zem a film zakončí mým oblíbeným gagem s trpaslíkem. ()

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Téměř dokonalá groteska, která mi po ne tak zdařilé Šlehačkové revoluci spravila chuť. Obzvlášť výtečná byla druhá polovina filmu odehrávající se na rozestavěné výškové budově. Někdy bylo to balancování možná příliš dlouhé, komická dvojice ale udržuje divákovu pozornost díky některým opravdu perfektním scénám (žebřík, sloup) a samozřejmě skvělým hereckým výkonům dvojici vlastním; scény ve výšce byly opravdu věrohodné, až vyvolávaly závrať! ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama